Sóhajok

Suspiria

2021.08.23 Gauss

Elejétől a végéig izgalmas, van hangulata, és emlékezetes, az ember nem felejti el. A zenéje pedig zseniális. :)

2019.04.23 BoBamburg

Nem tartozik a nagy kedvenceim közé, de kultfilm státusza tagadhatatlan. Az erős színek használata és a fényképezés hihetetlenül erős képi világot biztosít neki, a zenei aláfestések pedig csak növelik a hangulat mélységét. Az pedig csak hab a tortán, hogy mindezt 1977-ben.

2021.03.10 Kóborló

Argento ismét varázsolt

Kimondottan kedvelem a korai eurohorrorokat, de ezen belül is elsősorban az Olaszországból származók állnak közel a szívemhez, hisz olyan zseniális filmesek alkotásait csodálhattam, mint Lucio Fulci (1927–1996), Mario Bava (1914–1980), vagy jelen fil... Teljes kritika

Argento mester tökéletesen játszik a képekkel és a színekkel. Tökéletes giallo. Lassan építkezik, de mégis minden igényt kielégít. Külön mindenki figyelmébe ajánlanám a zenét, ami fantasztikusan kiegészíti a filmet. Majdnem öt csillag.

2020.12.12 Ildikó Bacskai

A filmet itteni ajánlás miatt néztem meg, a Luca Guadagnino által rendezett 2018-as verzió után. Tagadhatatlanul művészfilm, semmint horror, köszönhetően a nagyon intenzív színek, képek és zenék kombinálásának. A hangulata nagyon egyedi, így nemcsak engem, de teljesen eltérő ízlésű páromat is lebilincselte a film.

2018.03.01 respect the movies

Giallo kedvelőknek ajánlom

Szerintem egy jó filmről van szó, de azért vannak dolgok benne, amik azért nekem nem tetszettek annyira. Azt mindenképp érdemes megemlíteni, hogy maga a film klasszikus, és efféle mivoltát tagadni nem érdemes. Igen, az én szememben is egy klasszikusr... Teljes kritika

2021.02.22 Norbert386268

Egy csodálatos és egyben rémisztő utazás a misztikum világába

A valaha készült egyik legjobb horror, ami olyan magas szintű koherens zenei és vizuális minőséget képvisel, ami nemcsak ebben, de más műfajban is nagyon ritka. Argento rendezői pályafutásának csúcspontja, bár sokan a három évvel korábbi, szintén zseniális Deep Redet tartják annak.

2015.07.21 Sonny

A jelenet a vakkal és a kutyával elképesztően erős volt, nem is tudom, mikor volt rám hatással ennyire egy film. Gyönyörűen megkomponált alkotás, kitűnő színészi alakításokkal, csakis ajánlani tudom. Egyszerűen felejthetetlen filmélményt tud nyújtani, ami még képes órákig dolgozni az emberben.

2018.07.03 phelixmad

Az egész a félelemre épül, úgy érzem, amit képes átadni a film, elképesztően expresszionista, ami tűszúrásként talál bele az ember lelkivilágába. Argento rendezése felejthetetlen, és egyedi atmoszférájú világ, amit mindenkinek látnia kellene.