Szárnyas fejvadász

Sabnock Sanatory   2020. 03. 17.

Egy égbekiáltóan zseniális kultfilm.Ford és Hauer egyszerűen zseniálisak ebben a kiváló alkotásban. Ridley Scott pedig nem hiába rendezi jobbnál-jobb filmek(Fehér pokol,Amerikai gengszter,Mennyei Királyság,Hannibal)itt is csillogtatja kivételes képességeit!!! Mindenféleképpen ajánlott.

ArpiHajdu és Réci   2017. 10. 19.

Sci-fi köntösbe bújtatott film noir

Első nézésre nem nyűgözött le a film. Ez nyilván abból is ered, hogy a Szárnyas fejvadász nézésekor egy pillanatra sem kalandozhatnak el az ember gondolatai. Ha egyetlen részlet felett elsiklik a figyelmed, már nem fogod megérteni a sztorit. Másodjár... teljes kritika»

Deku   2017. 07. 17.

Nagyon eredeti filmnek számított akkoriban. Érdekes, hogy elértünk ma már azokhoz a korokhoz amiket ők akkor csak elképzeltek. Remélhetőleg az új verziója is lesz olyan jó ha nem jobb mint ez.

Milanman   2015. 02. 10.

A cyberpunk filmben történő megjelenésének letéteményese, stílusteremtő, katartikus mestermű, mely a rendezői változattal érte el az őt megillető kultusz helyet a legnagyobb filmes varázslatok panteonjában. Nem állítanám egyértelműen, hogy a kedvenc ... több»

HercegPeter   2017. 12. 29.

Tudom, hogy kultfilm, tudom, hogy sokak kedvence, de valahogy engem nem tudom magával ragadni. Azt vártam volna, hogy majd nem győzőm kapkodni a fejem, de nem így történt. Talán épp az volt a baj, hogy valami csúcsszuper filmet vártam. Ezzel szemben ... több»

Thibo84   2016. 10. 29.

Igen impozáns látvány világot teremtett Ridley Scott ebben a filmben.

hsanya182   2017. 04. 26.

Elvont, komor hangulató cyberpunk scifi. Akkoriban lehet nagy dobás volt. Érdekes, hogy 1982-ben milyennek képzelték el a 2019-es jövőt, nem gondoltak akkor még hogy lesz LCD tv :D Vannak a filmben érdekes párbeszédek, a technikai megvalósítás is elég dermesztő, azért egyszer megéri, érdekes a sztori :D

1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz nevű filmes listán előkelő helyen szerepel ez a film.

(Norbi)

Rick Deckard szerepére kezdetben Dustin Hoffman és Gregory Peck neve is szóba jött.

Philip K. Dick halála előtt állítólag mindössze 20 percet látott a filmből.

Maga Vangelis játéka hallható, szintetizátoron zenél.

Vangelis munkáját dicséri a filmzene megkomponálása.

Scott kizárólag a film címét vásárolta meg, a történetet és a szkriptet nem.

A bladerunner az a személy, aki illegálisan kereskedik sebészeti eszközökkel.

Peoples lánya javasolta a replikáns szó használatát a filmben.

David Webb Peoples mellett maga a rendező sem olvasta el az alapul szolgáló művet.

A replikáns szó nincs benne az alapul szolgáló műben.