92% 1641 szavazat

Val Kilmer
Tom Sizemore
Al Pacino

FILMINFÓ

Rendőr és rabló mesteri játszmája. Vincent Hanna, a Los Angeles-i detektív fegyveres rablók után nyomoz. A nyomok Neil McCauley bandájához vezetnek, aki éppen a következő rablás tervén dolgozik. A probléma csak az, hogy a két szembenálló férfi egyaránt mestere szakmájának, és bár mindketten… Több

Rendező: Michael Mann
Író: Michael Mann
Ország: Amerikai Egyesült Államok
Premier (HU): 1996.04.04.

L.A. Takedown  (1989)

2024.05.30 simonjanosbalint

Már nem megy akkorát a film, de anno nagyon bírtam... Pazar szereplőgárda, a kettős pedig nagyon NAGY!

Robert De Niro vs. Al Pacino, az már jósolhatóan rendben lesz, és így is van! Ezen kívül: Natalie Portman, Jon Voight, Ashley Judd, Val Kilmer, Jeremy Piven, William Fichtner. A többit már leírták előttem. Nekem ma már nem annyira erős (mondjuk a végjelent, az... pazar! : ), régen baromira az volt, de egy jó 7/10, az simán zsákolható! Utoljára Netflixen – ezért néztem (munka közben :) )

2022.06.20 BRANTON

Az akciófilmek alfája

Michael Mann 1995-ben megalkotta nem csak a saját, de véleményem szerint az akciófilmek egyik, ha nem a legjobb darabját. Egy profi zsaru és egy profi bankrabló ütközete ez, amely számos remek pillanatot okoz. Olyan nagy nevek vannak ebben a filmben,... Teljes kritika

2019.12.04 Berto49

Megunhatatlan klasszikus

Két okból is vettem elő a polcról ezt a maga műfajában (egyszerre dráma, krimi és akció) páratlan filmet. Egyrészt el akartam homályosítani az „Az ír”-ben látott két színészzseni ottani alakításának emlékét, másrészt ki voltam éhezve egy igazán zseniális filmre. Két ilyen nagy, karizmatikus színészt a fénykorukban (Al Pacino, születési év: 1940, Robert De Niro, születési év: 1943) szemtől szembe látni ritka élvezet. Külön érdekesség, hogy bár mindketten játszottak a „Keresztapa 2”-ben, közös jeleneteik csak ebben a filmben vannak. E darab esetében észrevehetetlen a 170 perces játékidő, rövid idő alatt elszáll, a néző a végén álmélkodva eszmélhet fel, hogy már ennyi az idő! Michael Mann ezzel a filmmel bejegyezte magát a legnagyobbak közé. Ebben nem zavaró a műfajok keveredése, hiszen szervesen kapcsolódnak egymáshoz. Macska-egér harc, kódolva van benne az elkerülhetetlen vég. Kár is több szót vesztegetni, a zseniális jelző kevés az értékeléséhez. Legalább három, vagy négy alkalommal láttam már, de egy pillanatát sem untam.

2018.07.16 HE7EDIK

Mann egyik legjobbja, a két legenda pedig nagyon egymásra talált a filmben. Kedvencem mikor beszélgetnek az asztalnál és oda vissza adogatják egymásnak a magas labdát. Macska-egér játék nem akármilyen szereposztásban.

Pacino, De Niro.....ketten bármit, bármikor el tudnának játszani. Ezt is zseniálisan hozzák....Pacinónál nincs igazibb zsaru, De Nironál pedig fineszesebb gengszter... Jól is van ez így, két zseni megmutatta, hogyan kössék le a nézőket. Kötelező mozi!

#1

A forgatás 1995. február 21. és 1995. július 19. közt zajlott.Szerző: dulkap

#2

Világviszonylatban a film 187,436,818 $-t keresett a mozikban.Szerző: dulkap

#3

A gyártási költségek nagyjából 60M $-t tettek ki.Szerző: dulkap

#4

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított '101 gengszterfilm amit látnod kell, mielőtt meghalsz' című könyvben.Szerző: dulkap

#5