Szemtől szemben

Heat

2024.03.30 Master

A nagy színészlegendák filmje

Robert De Niro és Al Pacino igazi színészlegendák, akikkel Michael Mann (Az utolsó mohikán rendezője) egy valódi különlegességet készített 1995-ben Szemtől szemben (Heat) címmel. A forgatáskor Pacino 55 éves volt, De Niro pedig 52, vagyis még mindketten hitelesen alakíthatták a kőkemény zsarut és a rafinált bandavezér tolvajt. És jól is tolják, ők a film igazi erősségei. Maga a sztori és a script igazából nem nagy szám, egybites történet, egyszerű rendezéssel. De éppen ez bizonyítja a két színészóriás nagyságát, mert még ebből a szimpla dologból is nagyszerű és emlékezetes, többször nézős filmet tudtak varázsolni. Én legalább 3-4 alkalommal láttam, és mindig a De Niro nézés maradt meg bennem. Az a tekintet, ahogyan a kávézóban az őt üldöző rendőrtiszt (Al Pacino) szemébe néz. Magabiztosan, eltökélten és bátran, azzal a fanyar humorral a szemében, ami azt sugározza: vagy megúszom, vagy megdöglök, így is, úgy is véget ér. Az értékelésem természetesen nem lehet kevesebb négy csillagnál, százalékban 80%-nál.

2022.06.20 BRANTON

a nap véleménye

Az akciófilmek alfája

Michael Mann 1995-ben megalkotta nem csak a saját, de véleményem szerint az akciófilmek egyik, ha nem a legjobb darabját. Egy profi zsaru és egy profi bankrabló ütközete ez, amely számos remek pillanatot okoz. Olyan nagy nevek vannak ebben a filmben,... Teljes kritika

2019.12.04 Berto49

Megunhatatlan klasszikus

Két okból is vettem elő a polcról ezt a maga műfajában (egyszerre dráma, krimi és akció) páratlan filmet. Egyrészt el akartam homályosítani az „Az ír”-ben látott két színészzseni ottani alakításának emlékét, másrészt ki voltam éhezve egy igazán zseniális filmre. Két ilyen nagy, karizmatikus színészt a fénykorukban (Al Pacino, születési év: 1940, Robert De Niro, születési év: 1943) szemtől szembe látni ritka élvezet. Külön érdekesség, hogy bár mindketten játszottak a „Keresztapa 2”-ben, közös jeleneteik csak ebben a filmben vannak. E darab esetében észrevehetetlen a 170 perces játékidő, rövid idő alatt elszáll, a néző a végén álmélkodva eszmélhet fel, hogy már ennyi az idő! Michael Mann ezzel a filmmel bejegyezte magát a legnagyobbak közé. Ebben nem zavaró a műfajok keveredése, hiszen szervesen kapcsolódnak egymáshoz. Macska-egér harc, kódolva van benne az elkerülhetetlen vég. Kár is több szót vesztegetni, a zseniális jelző kevés az értékeléséhez. Legalább három, vagy négy alkalommal láttam már, de egy pillanatát sem untam.

2018.07.16 HE7EDIK

Mann egyik legjobbja, a két legenda pedig nagyon egymásra talált a filmben. Kedvencem mikor beszélgetnek az asztalnál és oda vissza adogatják egymásnak a magas labdát. Macska-egér játék nem akármilyen szereposztásban.

Pacino, De Niro.....ketten bármit, bármikor el tudnának játszani. Ezt is zseniálisan hozzák....Pacinónál nincs igazibb zsaru, De Nironál pedig fineszesebb gengszter... Jól is van ez így, két zseni megmutatta, hogyan kössék le a nézőket. Kötelező mozi!

2015.04.28 Yosihiro

Ismét egy szenzációs párosítás Al Pacino és Robert de Niro személyében egy remek sztori és remek alakítás mi kell más. Ezt látni kell jól sikerült film. Ajánlom mindenkinek. Üdv Yosihiro

2017.07.10 Deku

A színészek játéka az ami nagyon megmenti ezt a történetet. Mivel az remek és szórakoztató bár láttam már ennél ezerszer jobb filmet. Elég látványos és fantasztikus amellett, hogy bőven többet ki lehetett volna hozni ebből. Egynek elmegy.

2023.11.01 Jocpappa

10/10 – Szerintem tökéletes film

Nem gondoltam volna, hogy egy velem egyidős filmet fogok visszafojtott lélegzettel, feszülten végignézni. Ugyanolyan, mint a Tégla, csak 11 évvel azelőtt készült. Eszméletlen.

2018.03.26 szaka123

Robert De Niro, Al Pacino, Val Kilmer egy filmben. Koruk meghatározó színészei. Sajnos Val csillaga már megkopott, de abban az időben volt a legfényesebb. Jó színészi játék, fordulatos forgatókönyv és kiváló fényképezés. Nem is kívánhat többet a műfaj kedvelője. Kötelező darab.

2023.11.16 Morpheus

Két nagyszerű alakítás Al Pacino és De Niro részéről

Sok éve megfogadtam, hogy nem nézek olyan filmeket, ahol a főhősök végül mind meghalnak, és ahol rosszul végződik az alaptörténet, igazi melodrámával. Aztán mindig meg is szegem a fogadalmamat. Így voltam ezzel a Szemtől szemben (Heat) című 1995-ös akciófilmmel is. Többször megnéztem, pedig tudtam, hogy lehangoló a vége. Michael Mann filmje mégis igazi mestermunka. Neil McCauley (Robert De Niro) a pozitív főhős, mégpedig társaival együtt, akik között olyan sztárokat találunk, mint Tom Sizemore és Val Kilmer. Aztán hibáznak, nem egyszer, nem kétszer, és a karma bumeráng visszaüt rájuk. Az utolsó rablásuk véres harccá fajul, és sorra meghalnak (kivéve Kilmert, de ő meg örökre elszakad családjától). A Szemtől szemben két különleges karakter párharca: mindketten megszállottjai saját munkájuknak. Az egyikük Vincent Hanna hadnagy (Al Pacino), a másikuk Neil McCauley, rabló (Robert De Niro). Két fantasztikus alakítás. A film legjobb jelenete a 95 percnél van, amikor beülnek egy kávézóba. Az a párbeszéd a legjobb. Értékelésem a szomorú sad end dacára négy csillag.

2022.11.13 Erik Csok

Pacino és De Niro a két ellentétes oldalon!

Ez a film nekem megvan dvd-n, de sajnos nincs rajta magyar szinkron, és az angolom meg nem olyan jó, hogy teljesen megértsem a filmet. Viszont tegnap este a tévében reklám nélkül sikerült megnéznem. Hát mit ne mondjak, elég hosszú film, ennek ellenére szerintem jól sikerült darab lett. 95-ben elég nagy szám volt, hogy Al Pacino és Robert De Niro egy filmben szerepel, de Michael Man jól összeeresztette őket. Jó a sztori, és az akciójelenetek is, igaz nem sok van, de ami van, az jól van koreografálva és minőségi. A film közepén lévő 10 perces lövöldözős jelenet tényleg az egyik, ha nem a legjobb akciójelenet a filmtörténelemben. Kellően csavaros, és szerintem a film vége is szép, szerintem jó befejezés volt. És van egy-két nagy jelenet, például mikor a két legenda szemtől szemben beszél egymással, valami elképesztő sorok hangzanak el. Szóval nekem bejött, örülök hogy megnézhettem, és aki még nem látta, és van 2 óra 50perce, akkor az nézze meg!

2015.05.04 ZeroHero

Nekem alapvetően tetszett a film, sőt a dráma nemhogy túl sok, de inkább az akció rovására is mehetett volna. Itt annyian írták, milyen realisztikus.. hát nem tudom, hogy egy olyan golyózáporban, ahol az autókat is szitává lövik, szerintem egy légy s... Több

2018.12.03 harnas1207

Egy klasszis filmről vagy jót vagy semmit. Hát én most mégis megtöröm, nagy reményekkel ültem le megnézni. Az elején még működött is, de aztán nagyon elgyengült. A befejezés meg egyszerűen szánalmas. Azt mondják ezt a filmet akkor kellett volna látnod! Nah nekem akkor se tetszett volna valószínű.

2024.03.29 Majorkas

Mestermű

Annyira páratlan akciófilm, hogy napjaink filmjei közül nem látunk ehhez foghatót, ilyen remek szereplőgárdával pláne. A lövöldözős jelenet annyira egyedi, hogy oktatják, bár szívesebben néztem volna moziban még úgy is, hogy hosszú a játékidő, de rendkívül lebilincselő a két ikon (Al Pacino és Robert De Niro) játéka.