Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Vélemények: Szemtől szemben (1995)

BalogJoe   2020. 08. 21.

Best

Nálam a legjobb krimi, amit valaha készítettek. Két SZÍNÉSZ (csupa nagybetűkkel!) csúcsteljesítményével, Michael Mann kiváló rendezésében. Aki nem látta, nézze meg! Nem fog csalódni!

Berto49   2019. 12. 04.

Megunhatatlan klasszikus

Két okból is vettem elő a polcról ezt a maga műfajában (egyszerre dráma, krimi és akció) páratlan filmet. Egyrészt el akartam homályosítani az „Az ír”-ben látott két színészzseni ottani alakításának emlékét, másrészt ki voltam éhezve egy igazán zseniális filmre. Két ilyen nagy, karizmatikus színészt a fénykorukban (Al Pacino, születési év: 1940, Robert De Niro, születési év: 1943) szemtől szembe látni ritka élvezet. Külön érdekesség, hogy bár mindketten játszottak a „Keresztapa 2”-ben, közös jeleneteik csak ebben a filmben vannak. E darab esetében észrevehetetlen a 170 perces játékidő, rövid idő alatt elszáll, a néző a végén álmélkodva eszmélhet fel, hogy már ennyi az idő! Michael Mann ezzel a filmmel bejegyezte magát a legnagyobbak közé. Ebben nem zavaró a műfajok keveredése, hiszen szervesen kapcsolódnak egymáshoz. Macska-egér harc, kódolva van benne az elkerülhetetlen vég. Kár is több szót vesztegetni, a zseniális jelző kevés az értékeléséhez. Legalább három, vagy négy alkalommal láttam már, de egy pillanatát sem untam.

Deku   2017. 07. 10.

A színészek játéka az ami nagyon megmenti ezt a történetet. Mivel az remek és szórakoztató bár láttam már ennél ezerszer jobb filmet. Elég látványos és fantasztikus amellett, hogy bőven többet ki lehetett volna hozni ebből. Egynek elmegy.

Sabnock Sanatory   2018. 08. 19.

Pacino, De Niro.....ketten bármit, bármikor el tudnának játszani. Ezt is zseniálisan hozzák....Pacinónál nincs igazibb zsaru, De Nironál pedig fineszesebb gengszter... Jól is van ez így, két zseni megmutatta, hogyan kössék le a nézőket. Kötelező mozi!

7ETEDIK   2018. 07. 16.

Mann egyik legjobbja, a két legenda pedig nagyon egymásra talált a filmben. Kedvencem mikor beszélgetnek az asztalnál és oda vissza adogatják egymásnak a magas labdát. Macska-egér játék nem akármilyen szereposztásban.

ZeroHero   2015. 05. 04.

Nekem alapvetően tetszett a film, sőt a dráma nemhogy túl sok, de inkább az akció rovására is mehetett volna. Itt annyian írták, milyen realisztikus.. hát nem tudom, hogy egy olyan golyózáporban, ahol az autókat is szitává lövik, szerintem egy légy s... több»

Yosihiro   2015. 04. 28.

Ismét egy szenzációs párosítás Al Pacino és Robert de Niro személyében egy remek sztori és remek alakítás mi kell más. Ezt látni kell jól sikerült film. Ajánlom mindenkinek. Üdv Yosihiro

szaka123   2018. 03. 26.

Robert De Niro, Al Pacino, Val Kilmer egy filmben. Koruk meghatározó színészei. Sajnos Val csillaga már megkopott, de abban az időben volt a legfényesebb. Jó színészi játék, fordulatos forgatókönyv és kiváló fényképezés. Nem is kívánhat többet a műfaj kedvelője. Kötelező darab.

harnas1207   2018. 12. 03.

Egy klasszis filmről vagy jót vagy semmit. Hát én most mégis megtöröm, nagy reményekkel ültem le megnézni. Az elején még működött is, de aztán nagyon elgyengült. A befejezés meg egyszerűen szánalmas. Azt mondják ezt a filmet akkor kellett volna látnod! Nah nekem akkor se tetszett volna valószínű.

Dodi   2015. 06. 18.

Nagyon izgalmas film, végig leköti a néző figyelmét! A főszerpelő páros pedig egyszerűen zseniális!

MidoD7   2019. 04. 05.

Alulteljesített ez a film, még egy nagyon gyenge kettest is nehéz rá adni. Nem nyújt hihetetlen nagy szórakozást, és a jelenetek is elég laposak, erőltetettek. Talán egyszer megnézhető és kész.

Gigi   2017. 01. 17.

Többször is láttam, és többször is le tudta kötni a figyelmemet. Persze, vannak benne apró hibák, de ezek is inkább a mai szemlélettel és filmdömpingen edződött szemmel tűnnek fel. Akkoriban ez kiemelkedő film volt.

Bizsu82   2015. 01. 29.

a legjobb filmek egyike kiváló szinészekkel, fordulatos és izgalmas. a két főszereplő méltó ellensége egymásnak, tisztelik és becsülik egymást.

Nathan03   2016. 02. 10.

Al Pacino és Robert De Niro párharca ebben a filmben valami felejthetetlen számomra. A történet a színészi alakítások az akciók minden benne van ami ezt a filmet naggyá teszi. Kötelező film. Nem szabad kihagyni.

Loborg   2016. 04. 25.

Klasszikus krimi, a két hatalmas színésszel (Al Pacino és Robert DeNiro ugye). Van az a "legenda", hogy nem szerepeltek valójában együtt egyik jelenetben sem, mert annyira nem bírték/bírják egymást, ezzel még érdekesebb szerintem a film.

drg0602   2020. 02. 16.

Nálam egy Al Pacino vagy éppen egy De Niro név csak jót jelent a filmvilágban. Így is volt ezzel a filmmel is. Rendőr illetve bankrabló szerepet nagyon jó játszotta mindkét színész, a mellékszereplők is nagyon jók voltak. A film csúcspontjai az utcai... több»

Kis Anna Kinga   2018. 07. 23.

Michael Mann szerintem a legjobb akciófilm rendező, és ez a film pedig tökéletes ahogy van! 10/10! Általános iskolai tananyag kéne legyen. Párosban feleltetném a kicsiket Deniro-Pacino memoriterből. Két nagy színész szemtől szembe. A világ egyik (ha nem a) legjobb akciófilmje.

Zsofi821   2015. 01. 24.

Egy unalmas perc nincs benne. Nem sablonos. Zseniális a két színész. Észrevétlenül keverednek a műfajok.

Laci000   2015. 06. 03.

Nagyon jó film, Michael Mann egyik legjobb filmje. Robert De Niro és Al Pacino egy filmben, ez már alapból garancia, hogy tökéletes. A mellékszereplők is jól lettek összeválogatva...

raczdavidzsolt   2016. 05. 05.

Tetszett! Ajánlom mindenkinek!

norbi0102   2016. 02. 10.

A történet a színészi alakítások az akciók minden benne van ami ezt a filmet naggyá teszi. Kötelező film. Nem szabad kihagyni.Al Pacino és Robert De Niro párharca ebben a filmben valami felejthetetlen számomra

[email protected]   2015. 11. 02.

Mind a két főszereplő színész annyira elképesztően jól és meggyőzően alakít benne! Igaziból nem is tudja a néző eldönteni, hogy kinek is drukkoljon. Az is egyedi, ahogy kifejeződik a filmben hogy a két nagy ellenség mennyire becsüli egymást.

prongs2001   2015. 07. 14.

Nekem nagyon tetszett ez a film is pont annyit kapunk amennyit kaphatunk egy ilyen filmtől és ez tökéletesen elég arra, hogy jól szórakozzak. Nem akart több lenni, mint ami valójában.

Acropolis   2017. 02. 17.

Profi film profi főszereplő színészekkel. Mind a ketten nagyon hitelesen, profin alakítanak. A film nagyon érdekes, fordulatos és magával ragadó. Érdemes megnézni!

Fildi   2015. 07. 29.

Sokszor láttam és mindig nagyon lekötött és mindig sikerült valami új vonást felfedeznem benne. Végig lekötött. Remekül, meggyőzően alakít benne a két főszereplő. Egyedülálló film!

fancsi094   2015. 06. 12.

A szemtől szemben egy igazi klasszikus krimi. A két főszereplő jutalomjátékával. Al Pacino és De Niro a rendőr és a rabló, mindkettő mestere a szakmájának. A bűnügyi filmek között ott a helye az első 10-ben.

FarZoo   2015. 03. 29.

Kedvenc színészeim, kedvenc film! Minden perce izgalmas, érdekfeszítő. Fordulatos és cselekményes. Klasszikus film, kevés ember van szerintem, akinek ne tetszene.

Pock   2016. 06. 24.

Az egyik legjobb film a színészpárostól. Magával ragadó sztori, végig pörgős, izgalmas események és fordulatok. Profik a színészek, profi a rendezés, ne hagyjátok ki!

VK   2017. 03. 27.

Két profi színésszel bemutatott, szórakoztató, profi film, ami ma is megállja a helyét. Igazi klasszikus. Nagyon jól adja mind a két színész a karaktert. Izgalmas és profi.

sonyxxx   2015. 06. 04.

Egy olyan film, amiben Al Pacino és Robert De Niro játszik csak jó lehet, amit ez is bizonyított. Kicsit talán túl sok a dialógus benne, de a két színész közti kémia, a nagyon jó lövöldözős jelenetek igazán kihagyhatatlanná teszik ezt a filmet.