Léghajósok

Léghajósok

The Aeronauts
marklar

Felicity Jones

A kalandvágyó léghajós, Amelia Wren (Felicity Jones) és egy meteorológus, James Glaisher (Eddie Redmayne) 1862-ben közös célt tűz ki maga elé. Minden korábbinál magasabbra akarnak repülni, hogy korszakalkotó megfigyeléseket végezhessenek, és bővítsék az emberiség időjárással… Több

Rendező: Tom Harper
Író: Jack Thorne
Forgatókönyvíró: Tom Harper, Jack Thorne
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2019.12.05. | Amazon Prime Video (2019.12.05.)
Forgalmazó: CineTel

2021.05.26 Emmersson

Hangulatfilm

Tipikus "egyszernézős", de a jobb fajtából. Attól eltekintve, hogy a meteorológusunk társa sosem létezett, így nem is repülhettek együtt, kellemes kosztümös kalandfilmet láthattam. Nyomokban feszültséget és izgalmat is tartalmaz a történet, de a rendezés, a látvány elfedi e hiányosságot. Alapvetően ketten játszanak a játékidő javában, és azt kell mondjam, igen jól. Hatalmas előnye a filmnek, hogy nem erőltették a szerelem szálat.

2019.12.09 Ms. Akárki

Remek film és a legjobb hogy valós alapokon nyugszik a történet. Ma Művészmoziban volt szerencsém elcsípni ezt a filmet véletlenül és nagyon tetszett. Eddie Redmayne és Felicity Jones párosa látszik hogy már tökéletesen összeszokott. Szemkápráztatóan izgalmas kaland.

2019.11.08 bart

Érdekes és izgalmas kalandfilm igazán lélegzetelállító felvételekkel. A témája is eredeti, kevés film foglalkozik feltalálókkal és találmányokkal. Itt ráadásul az egyik fő karakter nő, bár nem tudom, ez a vonal mennyire követi a valós eseményeket. M... Több

2019.12.02 marklar

Nem tagadom, hogy Eddie Redmaynetől én már nem sokat várok. Természetes voltak pár évek igazán zseniális alakításai, de mostanra szerintem kiderül, hogy csupán egy karakterszínész. Ettől eltekintve a Léghajósok pazar filmre sikeredett, remek történettel és lebilincselő hangulattal.

2019.12.03 Tom

Nem igazán tudtam, mire számítsak, a film eléggé semmitmondó, és reméltem, hogy nem egy túlheroizált történelmi filmecske lesz. De szerencsére akár van igazság alapja az egésznek, akár nincs, teljesen mindegy. A Léghajósok nagyon szórakoztató film, ... Több

A 2014-es szintén valós eseményeken alapuló A mindenség elmélete után Felicity Jones és Eddie Redmayne ismét együtt állt a kamerák elé. Szerző: hp

Eddie Redmayne egy kisebb balesetet szenvedett a forgatás során, amikor az egyik léghajós jelenet során kificamította a bokáját. A színésznek néhány napig mankóval kellett járnia, de hamar felépült, hogy folytatni tudja a munkát. Szerző: hp

A valós eseményeket feldolgozó film Richard Holmes 2013-ban megjelent "Falling Upwards: How We Took to the Air" című könyvén alapszik. Szerző: hp

A Léghajósok világpremierje 2019. augusztus 30-án volt a Telluride Filmfesztiválon. A filmet nem sokkal később, szeptember 8-án a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták. Szerző: hp

(2020. 02. 07.)
Kaland a felhők között
Bár a Léghajósok egy korábban fel nem dolgozott témát jár körül egy úttörő főszereplőpáros szerepeltetésével, nem az újszerű művészi megoldásai révén emelkedik ki a kosztümös életrajzi filmek sorából, hanem azzal, hogy letisztult stílusban, megkapó látványvilággal, remek színészi alakításokkal és jó ritmussal mesél egy olyan történetet, melyből ért... Több

(2019. 12. 04.)
Sosem fogjuk a legnagyobb kalandfilmek közt emlegetni, de ettől még nagyon is hiánypótló, színvonalas darab. Több

(2020. 01. 08.)
Ég és Föld között
Vállalható, színvonalas iparosmunka, két nagyszerű drámai színésszel és egy eddig nem látott történettel. Hiánypótló darab. Több

(2020. 01. 13.)
Nem váltja meg a világot, de erősen ajánlott a megtekintése, mindenki számára. Több
Pam és Tommy
Szuperszex