ArpiHajdu és Réci   2018. 03. 21.

Vannak azok a filmek, amelyek jellegükből adódóan egyensúlyoznak a dráma és a komédia határán, ám nagyon ritkán találják meg az arany középutat (vagy átmegy mélydrámába, s kioltja a humort, vagy olyan mértékben viccel, hogy a történet drámaiságát nyomja el). Ugyan a Rögtönzött szerelem sem találja fel ebben a viszonylatban a spanyolviaszt, de van benne valami, aminek köszönhetően az utóbbi évek dramedy felhozatalából kiemelkedik. Kumail Nanjiani és Emily V. Gordon saját történetükből készített forgatókönyvet, előbbi pedig a főszerepet is magára vállalta, s ha megfigyeljük, akkor a producerek között ott találjuk Judd Apatow nevét is, aki a kortárs amerikai vígjáték készítés egyik legjobbja (Felkoppintva, 40 éves szűz, 40 és annyi és még sorolhatnánk). De mit tud a Rögtönzött szerelem? A film ugyanis a klasszik romkom panelekből építkezik. Jelesül: van egy fiú és van egy lány, összefutnak, aztán találkozgatnak, kialakul a szerelem, aztán szakítanak, majd jön a fordulat: az egyikük (itt: a lány) kómába esik, s a film hátralévő részében nemcsak azért izgulunk, hogy felébred-e (s újra együtt lesznek a szerelmesek), hanem hogy mi történik eközben a másik féllel (itt: a fiúval). Még azt sem nevezném újdonságnak, hogy a lány állapota alatt a fiú kapcsolatba kerül az ex-barátnő szüleivel, s közösen mennek keresztül ezen az igencsak nehéz, s kényelmetlen időszakon. Ezt az alapsémát azonban két dolog is képes feldobni: az egyik a fergeteges humora, amely nagyon ügyesen egyensúlyozik az ízlésesség határán (ebben nem kis szerepet játszik Nanjiani stand-upos múltja). De pont emiatt működik a sztori, hiszen Nanjiani (nem ismerem a stand upos munkásságát, de a filmből ez jön le) nem igazán jó humorista: poénjai erőltetettek, s a legtöbb alkalommal nem fekszenek igazán, aztán jön az a pont a filmben, amikor Emily állapota rosszabbra fordul, neki pedig fel kell lépnie, s végre őszintén kiszakad belőle minden… valahogy ezt a természetességet érzem a film legnagyobb ütőlapjának is. (Hozzá kell tennem, nem volt túl nehéz dolga, hiszen a saját életét vitte filmre. Vagy éppen emiatt fogott élete legnehezebb vállalkozásába? Hát ezt ő tudná csak igazán megmondani). A másik pedig a karakterek, s itt még csak nem is a két főszereplőt emelném ki, hanem az Emily szüleit játszó Ray Romanót és Holly Huntert. Ez a két ember úgy kellett ennek a filmnek, mint egy falat kenyér, hiszen jelenlétükkel, beszólásaikkal, az általuk okozott szituációkkal rengeteget emelnek a filmélményen. Ugyanakkor igazságtalan lennék, ha csak Emily szüleit emelném ki, hiszen Nanjiani oldaláról ugyancsak hasonlót tudok elmondani. És itt van az a pont, ahol még egy dolgot érdemes kiemelnünk: remekül épít a kulturális sztereotípiákra, illetve az ezekből adódó konfliktusokra. A hagyományokhoz görcsösen ragaszkodó muszlim család szintén a történet egyszerre humoros és tragikus jellegét erősíti, de ugyanebből a nézőpontból az „új hazának” tekinthető Egyesült Államokról is valami hasonló figyelhető meg. Van az az agyonkoptatott klisé, miszerint az élet írja a legjobb történeteket. Nos, itt van két ember, akik filmre vitték a saját történetüket, s egy olyan alkotást tettek le az asztalra, amely már nagyon hiányzott a romkom felhozatalból. Apró hibáitól eltekintve (a humoros vonal érezhetően erősebbre sikeredett, mint a drámai), én nagyon élveztem ezt a filmet, s azon zsánerbeli darabok közé került számomra, amelyeket szívesen újranézek. Erős 4 csillagot érdemel!

Deku   2018. 02. 15.

Közepes kis film, és ez igen csak érződik rajta. Ami azonban egyáltalán nem okozott gondot. Na néha kell egy-egy ilyen film is. Nem mondod rá, hogy hú de isteni alkotás de mégse húzza le az ember egyből, hogy most ez förmedvény.

tomtom   2017. 11. 12.

Nem kérdés, novemberig kellett várni az év romantikus vígjátékára (drámájára). Parádés film egyszerre mély és vicces, szórakoztató és elgondolkodtató, a maga műfajában abszolút a legjobbak közé tudom sorolni.

FunBoi   2017. 11. 11.

Piszkosul jól szórakoztam ezen a filmen, pedig nagyon nem az fingós-böfögős poénokkal operáló vígjáték. Megvan a kellő mélysége, őszintesége és tisztasága, a műfaj kedvelőinek abszolút telitalálat lesz, a legjobb szívvel ajánlom.

cvölf   2017. 11. 10.

Vicces, megható, okos, helyenként szívszorító és nagyon profin, de lazán kivitelezett film a Rögtönzött szerelem. Abba, hogy ez a cím mennyire nem illik rá az angolt ismerve, inkább ki sem térnék, de na hagyjátok, hogy a címadás megtévesszen. LEgszívesebben visszamennék a moziba a következő vetítésre.

Adeel Akhtar
Rebecca Naomi Jones
Judd Apatow
Judd Apatow
Adeel Akhtar
Bo Burnham

Lehet benne értékelni azt, hogy nem a szokásos romkom mederben halad, vagy hogy be mer vállalni egy kisebbségi főhőst (és nem csak azért, hogy ezzel teremtsen magának célközönséget), de így sem több egy kellemes, korrekt limonádénál - ennél az élménynél ugyanaezen a vonalon a Master of None százszor többet ad.

7/10 több»

Persze ne feledkezzünk meg, hogy romantikus vígjátékról van szó, és a Rögtönzött szerelemben sem romantikában, sem humorban nem fogunk hiányt szenvedni. A két nagyon-nagyon szerethető karakter szerelmi drámája fürdőzik a jobbnál jobb poénokban. Színpadon és színpadon kívül is. 8/10 több»

A Rögtönzött szerelem nagyon-nagyon szórakoztató, és nem utolsó sorban egy igen kellemes meglepetés is. Karakterei közül senki sem tökéletes, viszont mindegyikük igazán élettel teli és szerethető, talán pont ezért tud mindenki azonosulni valamelyikükkel. Mindenképpen ajánlom ezt a filmet, azoknak, akik szívesen megnéznének egy multikulti romantikus vígjátékot, ami aktuális kérdésekkel foglalkozik és műfajához képest üde, kreatív és mindemellett REMEK poénokkal teletűzdelt. 85/100 több»

A film forgalmazását július 14-én kezdték meg, éppen Kumal és Emily tizedik házassági évfordulójának napján.

(ArpiHajdu és Réci )

A film a főszereplő Kumail Nanjiani és felesége (a produkció társ-forgatókönyvírója), Emily V. Gordon megismerkedésének történetén alapszik.

A film produceri teendőit az a Judd Apatow látta el, aki olyan vígjátékokat vitt sikerre, mint Koszorúslányok, az Ananász expressz, vagy A 40 éves szűz.