Vélemények: A ruhakészítő (2015)

Ildikó Bacskai   2020. 10. 12.

Végre egy jó film

Az utóbbi időben annyi vacak filmbe nyúltam bele, hogy ez a film a legjobbkor jött, üdeségével, humorával, elkápráztató jelmezeivel és képi világával és Kate Winslet szokásos cukideokosnő alakításával. Máskor is meg fogom nézni mert rettentő jól éreztem magam közben.

Az amatőr   2018. 06. 29.

Egy mesteri darab

Felkavaró történet gyűlöletről, sztereotípiákról, és egy feldolgozatlan gyermekkori tragédiáról. A filmben szinte minden emberi gyarlóság megjelenik:iszákosság, családon belüli erőszak, megcsalás, kiközösítés, féltékenység, erőszak, korrupció, megfél... teljes kritika»

Artemisia   2017. 11. 02.

Jó kis dráma, benne van minden ami ehhez kell, a szereposztás remek, Kate Winslet elbűvölő,a történet kerek, a szerelmi szál tragikus.

indingo   2017. 04. 12.

Remek karakterek vannak a filmben. A története is egész érdekes, bár az, hogy a romantikus szál nem teljesedik ki picit bántam. Remek szereposztása van.

ArpiHajdu és Réci   2017. 12. 03.

Nem is tudom, hogy ez a film miért nem kapott nagyobb visszhangot. Szinte nem is hallottam róla, pedig szenzációs színészek szerepelnek benne. Kate Winslet az egyik kedvenc színésznőm, A ruhakészítőben is nagyszerűen alakítja a szülővárosába visszaté... több»

Deku   2017. 10. 22.

Volt egy kis része a filmnek aminél azt hittem ezt eltalálták aztán rájöttem, hogy mégse. Sajnos nem hozott lázba eme filmnek a megtekintése, nem volt benne semmi különleges.

MP170506   2018. 11. 04.

Különleges film. Nagyon jók a karakterek, amelyeket remek színészek alakítanak, a történet is nagyszerű. Dráma, tragédia, komédia, romantika, humor...

Lonka   2017. 07. 27.

Imádtam a kor, ahol játszódott a film. Nagyon jól huzogatták a szálakat, a múlt eseményei, a jelen szerelmi szála közt. Jól kidolgozott karakterek voltak benne a kicsit zizzent anyukával és a seriffel.

Greeta   2017. 12. 19.

Teljesen véletlenül akadtam a filmre, nem egy ismert darab. Érdekes történet, ahol erősen jelen vannak a múlt eseményei, az akkori titkok. A szerelmi vonal viszont szomorú.

Zsceeeka   2017. 10. 31.

Imádom, a könyvet is sokszor el akartam már olvasni, de addig még sajnos nem jutottam. A színésznő a kedvenceim egyike, a film izgalmas, szívfacsaró és humoros is egyben, minden kellő egyensúlyban, 5 csillagos, többször nézős.

Curacao86   2016. 04. 18.

Kicsit furcsa az elején, de viszonylag hamar összeállt a kép. Viszont jó, hogy szépen, lassan fokozatosan, mondhatni öltésről öltésre van adagolva a feszültség, dráma! A befejezéssel is teljes mértékben elégedett vagyok. Csak két dologgal nem értek e... több»

Loborg   2016. 04. 22.

Először nem is figyeltem rá oda, mert a háttérben ment a szobában , de aztán felfigyeltem egy-két párbeszédre és mégis leültem megnézni. Azt hitem, hogy közhelyes lesz, de egészen egyedi, úgyhogy "egyben" is megfogom még nézni biztosan.

Mithrel   2018. 02. 04.

Ennyire furcsa és egyben elgondolkodtató filmet nemigen láttam eddig. A maga módján alternatív, és sokáig tartja feszültségben az embert a vége után is. A környezetet és benne a szereplőket nagyon jól alkották meg, tökéletesen adják vissza a kívánt hangulatot.

Katkatt   2017. 01. 18.

Remek kis film volt, nem tudom, hogy miért maradt ki eddig. Izgalmas volt a romantikus szál, talán még össze is illettek a színészek.

holnaputan   2017. 01. 08.

Én A varrónő címen láttam, de mindegy is. Remek film volt. Imádom az olyan filmeket, ahol van benne bolond, itt több is volt. A történet pazar, ha az utolsó fél óra előtt kikapcsoljuk, akkor egy romantikus film, ha végig nézzük kőkemény dráma.

anita9215   2016. 05. 07.

Aligha tudok erre megfelelően pozitív jelzőt akasztani, mert szerintem fájdalmasan rossz lett. Tuti bejön sokaknak, de ez most igazán bukta lett. Egyszerűen a történet teljes káosz még a karakterek is eléggé összevisszaságban rohangáltak.

Kutyus   2016. 05. 03.

Kate Winslet nagyon jól alakítja a karaktert, jó választás volt a szerepbe. Hiteles és meggyőző, profi szereplés. A története érdekes és izgalmas is, jól összerakott film!

tamas84   2016. 03. 03.

Nem volt rossz film, de leginkább Winslet miatt. Be kell vallanom, hogy eléggé untatott, és a sztori sem kötötte le túlságosan a figyelmemet.

Mia1982   2017. 04. 08.

Kate Winslet miatt néztem meg, mert az egyik kedvenc színésznőm. A film elmegy egynek...

bahhama   2020. 01. 04.

Kate Winslet zseniális, hozza a tőle megszokott izgalmas, sejtelmes, mély érzésű karaktert

Izgalmas, fordulatos, imádni való film. Kate Winslet játéka a szokásosan zseniális. A film zenéje magával ragadó.

Gríz   2016. 03. 29.

Engem teljesen lekötött és egyáltalán nem untatott. Persze, a történetvezetés elég lassú, de hát nem akciófilmről van szó. Kimondottan intelligens film, amit jó szívvel merek ajánlani.

SztarkTóni   2016. 06. 28.

Érdekes kettősség jellemzi a filmet, mert bár a tekintetet magára vonzzák a gyönyörű képek, mégis, a történet nem tud igazán hatást gyakorolni.

tangatamanu   2019. 01. 22.

Jutalomjáték. Zseniális minden színész. Folyamatosan lekötötte a figyelmemet. Váratlan, és meghökkentő.

Sissoh   2016. 03. 12.

Feketekomédia..egy dráma csipetnyi mosollyal és bosszúval..Imádtam!

jancsipapa   2016. 03. 31.

Jó kis mozi nekem tetszett.