A Francia kiadás

Lyna Khoudri
Jeffrey Wright
Léa Seydoux
Mathieu Amalric

A 20. században játszódó film egy fiktív francia városban megjelenő amerikai magazin utolsó lapszámában közölt történeteket eleveníti meg.

A francia kiadás szerkesztősége úgy dönt, hogy készítenek egy hatalmas kiadványt, amely az elmúlt három évtized legnagyobb sztoriját eleveníti fel: egy… Több

Rendező: Wes Anderson
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2021.10.28. | Telekom TVGO (2022.03.13.) | Disney+ (2022.06.14.)
Forgalmazó: Forum Hungary

2023.12.23 Ahoj poplacsek

9/10, Wesnek még a rosszabb filmjei is szuperek

Wes Anderson hihetetlen, mennyire összhangba tud kerülni a színészeivel. Nem ez a legkoherensebb filmje, de nem lehet amellett elmenni, mennyire ihletetten alakítanak a remekebbnél remekebb színészek ebben a műben is. Benicio del Toro egészen más arcát mutatja, mint amit bármikor láttunk tőle, Adrien Brody, Tilda Swinton is milyen már, Léa Seydoux játéka is teljesen felszabadult, és akkor még csak a stáblista elejét karcolgattuk. Másodszor néztem, mert mint nagyon sok Wes Anderson-film, ez se bomlik ki elsőre teljesen. Nem gondolom, hogy ez a fő műve, viszont ugyanaz a helyzet, mint mondjuk Salvador Dalí festményeivel, hogy a rosszabbak is nagyszerűek. A tehetség és zsenialitás átüt minden részleten.

2022.04.16 elekm90

Én alapvetően szeretem Wes Anderson filmjeit, sőt bizonyos filmjeit a kedvenceim közé sorolnám (Tenenbaum, Grand Budapest Hotel, Kutyák szigete), de ez nagyon nem jött be. Tipikus film Andersontól, a tőle megszokott stílusjegyekkel, nekem viszont nag... Több

2022.04.24 tjunior

Valószínű, a leggyengébb Wes Anderson film. A setting megint pazar, imádom mint mindig, de ennyi. Kicsit mintha Anderson azt hitte volna, most már bármit forgathat, a stílus úgyis elviszi a hátán a filmet.

2021.10.29 HitGirl

Mivel imádom Wes Anderson filmjeit, így nem volt kérdés, hogy meg fogom nézni a francia kiadást. Szerintem mestermű, a rendező pedig tényleg felhasználta minden eddigi tapasztalatát. Imádtam.

2022.10.02 stomachh

A stílus, a látvány megszokottan lenyűgöz. Pazar. De valahogy ez a film mégsem szippantott magába. Lehet az aktuális hangulatom volt az akadálya. Jó film ez, de számomra közel sem adta az elvárt élményt.

A film 29 389 679 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 19 670 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Francia kiadás Wes Anderson 10. filmje.Szerző: csd

Saoirse Ronan és Timothée Chalamet korábban a Lady Bird és a Kisasszonyok című filmeken dolgoztak együtt.Szerző: csd

A Francia kiadást 9 perces álló ovációval ünnepelte a közönség a Cannes-i filmfesztiválon.Szerző: csd

A Édes vízi élet után ez Wes Anderson következő Disney filmje.Szerző: csd

(2021. 11. 01.)
Filmkollázs haladóknak
bár a zárás végül tényleg hiányérzetet hagy maga után, az összkép mégis azt mutatja, hogy egy tapasztalt rendező álomprojektjét láthatjuk, mindannak a tudásnak és tapasztalatnak a beérését, amelyet eddigi filmjei során elsajátított. Egy tehetséges filmes karrierjének betetőzése pedig, még ha hibáktól ezúttal nem is mentes, önmagában nézve mégis szé... Több

(2021. 11. 11.)
Öntömjénező szerelmes levél
Nehéz kritikát megfogalmazni Wes Anderson új alkotásával szemben, mivel láthatóan tiszta szívvel igyekezett tisztelegni a sajtó aranykora előtt, ugyanakkor bájosan infantilis stílusából ezúttal egy – talán a legfontosabb – összetevőt kifelejtett: a nézőt. Több
High Fidelity
Doona!