Advertisement

Jeffrey Wright
Léa Seydoux
Mathieu Amalric

HitGirl   2021. 10. 29.

Mivel imádom Wes Anderson filmjeit, így nem volt kérdés, hogy meg fogom nézni a francia kiadást. Szerintem mestermű, a rendező pedig tényleg felhasználta minden eddigi tapasztalatát. Imádtam.

Wesleyvep   2021. 10. 28.

Tipikusan az a film, ami valakinek tetszeni fog, valakinek pedig egyszerűen nem. Könnyed, mégis tartalmas szórakozás.

A film 25 282 969 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 17 080 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Francia kiadás Wes Anderson 10. filmje.

(csd)

Saoirse Ronan és Timothée Chalamet korábban a Lady Bird és a Kisasszonyok című filmeken dolgoztak együtt.

(csd)

A Francia kiadást 9 perces álló ovációval ünnepelte a közönség a Cannes-i filmfesztiválon.

(csd)

A Édes vízi élet után ez Wes Anderson következő Disney filmje.

(csd)

A castingban hét Oscar-djas színész: Frances McDormand, Tilda Swinton, Benicio del Toro, Christoph Waltz, Adrien Brody, Anjelica Huston, Fisher Stevens, illetve nyolc Oscar-díjra jelölt színész: Timothée Chalamet, Saoirse Ronan, Bill Murray, Willem Dafoe, Edward Norton, Wes Anderson, Bob Balaban, Owen Wilson található.

(csd)

bár a zárás végül tényleg hiányérzetet hagy maga után, az összkép mégis azt mutatja, hogy egy tapasztalt rendező álomprojektjét láthatjuk, mindannak a tudásnak és tapasztalatnak a beérését, amelyet eddigi filmjei során elsajátított. Egy tehetséges filmes karrierjének betetőzése pedig, még ha hibáktól ezúttal nem is mentes, önmagában nézve mégis szép pillanat. több»

Nehéz kritikát megfogalmazni Wes Anderson új alkotásával szemben, mivel láthatóan tiszta szívvel igyekezett tisztelegni a sajtó aranykora előtt, ugyanakkor bájosan infantilis stílusából ezúttal egy – talán a legfontosabb – összetevőt kifelejtett: a nézőt. több»