A bíró

The Judge

Billy Bob Thornton
Billy Bob Thornton
Leighton Meester

A nagyvárosi menő ügyvéd, Hank (Robert Downey Jr.) édesanyja halála miatt hazautazik, ahol kénytelen elviselni apja (Robert Duvall) társaságát. Az idős bíró meglehetősen nehéz természetű, nagyon beteg, ráadásul gyilkossággal gyanúsítják. Ahogy Hank egyre több időt tölt el a szülői házban,… Több

Rendező: David Dobkin
Forgatókönyvíró: Nick Schenk, Bill Dubuque, David Dobkin
Premier (HU): 2014.10.23.

2024.02.22 Schumy1

Nagyon ütős kis film volt, le a kalappal. Minden érzelem benne volt. Robert Downey Jr. s Duvall remekelt. Nekem nagyon bejött.

A filmben tapintható a feszültség, a harag, a düh és a ki nem mondott, de felgyülemlett sérelmek. Robert Downey Jr. és Duvall is hihetetlenül jól alakítja a rájuk testált szerepet. Hitelesek és precízek. A kategóriájában a jobbak közé tartozik.

2019.12.30 indingo

Imádtam a filmet. Hiteles és gazdag, a legvégéig leköti az ember figyelmét, pedig elég hosszú. Az alakítások félelmetesen jók, RDJ-nak is ezerszer jobban állt ez a szerep, mint a szuperhősös bohóckodás.

2015.02.09 dulkap

Szerintem túl sok mindent akartak a készítők és ez visszaüt az összhatásban. A kevesebb szerintem több lett volna, ha megelégszenek egy bírósági drámával, ami keretében a főhős újra rátalál a családjára. Ehelyett belepakoltak egy csomó felesleges szá... Több

2017.07.17 Deku

Robert Downey Jr. itt is nagyszerűen teljesített, nem kell neki mindenhova páncél úgy látszik. Amolyan fordulatos, eszes történet ez ahol nem lehetsz biztos semmiben. Nekem bejött. Ajánlom.

Leighton Meester, aki Farmiga lányát alakítja, alig tizenhárom évvel fiatalabb filmbéli anyjánál. Szerző: dailyfilmsan

Joseph Palmer 72 éves a filmben. Robert Duvall, aki megeleveníti őt, 11 évvel idősebb volt, amikor a filmet kiadták. 84 éves korában jelölték Oscarra alakításáért, így ő lett az addigi legidősebb Oscar-jelölt.Szerző: dailyfilmsan

A film forgatókönyve szerepelt a 2012-es feketelistán, az év "legkedveltebb" el nem készített filmes forgatókönyveinek éves összesítésében.Szerző: dailyfilmsan

A filmben a Ne bántsátok a feketerigótra hivatkozva megemlítik Atticus Finch-et. A könyv filmes adaptációja 1962-ben jelent meg, ez volt Robert Duvall debütálása színészként mint Arthur "Boo" Radley.Szerző: dailyfilmsan

Értékelés: 6.5/10
(2015. 08. 06.)
Tony Stark a bíróságon. Vagy nem. A két R.D. apa-fiú és vádlott-védő szerepben. A tékozló fiú hazatér, hogy mentse zsarnoki apja bőrét. Több