A Lego-kaland 2 (2019)

The Lego Movie 2: The Second Part

Érdekességek: A Lego-kaland 2 (2019)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A General Mayhem hangját adó Stephanie Beatriznak van egy apró sebhelye a jobb szemöldökénél, amit ironikus módon épp egy kis LEGO-darabka okozott tízéves korában.

(Thibo84 )

A Lego mozis franchise negyedik egészestés filmje (A Lego-kaland, Lego Batman, Lego Ninjago).

Nem sokkal az első rész premierje után jelentette be a Warner Bros., hogy elkészítik a folytatást. Ekkor 2017. május 26-ra tűzték ki a premierdátumot, melyet végül 2018. februárjára halasztottak.

A Warner 2018. december 10-én tette közzé az Emmet's Holiday Party című rövidfilmet, ami A Lego-kaland 2 karácsonyi hangulatú promóciója.

A film alapján videojáték is készül (ami A Lego Movie Videogame folytatása is egyeben), melyet 2018. november 27-én jelentettek be. A játék 2019. február 26-án, két héttel a film premierje után jelenik meg Playstation 4-re és Xbox One-ra, egy hónappal később pedig Nintendo Switch-re.

A 2018-as Black Friday napján a Warner egy teljes napig ingyenesen elérhetővé tette A Lego-kaland első részét a YouTube-on.

A film első előzetesét 2018. június 5-én hozták nyilvánosságra, de az érkezését az alkotók már egy nappal előtte hivatalosan bejelentették a Twitteren.