A menü

The Menu

2022.11.28 Lóri Ádámcsik

Szürreálisan nyomasztó... vagy fordítva

Az előzetes alapján egy fordulatos thrillert vagy drámát vártam, de ehelyett úgy érzem, hogy egy Jordan Peele utánzatot kaptam, ami nem sikerült jól. Átjött a társadalomkritika, hogy milyen hiúak is az emberek, de a katarzis a végére valahogy elmaradt. Olyan érzéssel zártam le a filmet, hogy ez meg mi a fene volt. :O :(

2022.12.15 Alexa

Abszolút kikapcsol és elgondolkoztat

Kellemesen csalódtam a filmben, egy átlagos-kiszámítható történetre számítottam, de teljesen meglepett. Végig lekötött, és utána is kattogott az agyam a rengeteg elgondolkoztató párbeszéden, a történéseken, rejtett üzeneteken. Úgy gondolom, ez egy remek társadalomkritika könnyen emészthetően tálalva - csak hogy maradjunk az éttermi kifejezéseknél -, ahol sokszor teljesen megérted, miért történnek a dolgok, és mégis meglepődsz. Kimondják a dolgokat, amik neked is sokszor eszedbe jutnak, de mégsem merülsz el a gondolatokban. Semmi extrát nem mutat a film, de az arcodba vágja a valóságot. Kiégés, élvezetek hajszolása, gazdagság, élet értelme, mindennapi egyszerű dolgok és örömök, amiket elfelejtünk megélni, féltékenység, hazugság, képmutatás. igazi gourmet menü. :)

2023.01.05 KCintia

Jó volt!

Szerintem egyszeri filmnek tök király volt. Nyilván nem venném elő újra és újra, de így, hogy egyszer, láttam tökre megérte. Végig fenntartotta a figyelmet, fokozódott az izgalom, bővült a cselekmény. Szerintem jó volt.

2023.01.25 Di Canio

Gourmet étterem horror, mik vannak. Nekem tetszett, ez egy jó horror, bár van egy-két betegebb rész, de érdekes film, még értelme is van valamennyire a történetnek, és a séf mond azért nagy igazságokat is.

2023.04.29 Az amatőr

Filmkészítés Fine dining módra

Pont olyan élmény, mint a fine dining, hogy mindent megízlelhet egy kicsit a néző, de semmiből sincs elég a tányéron, jelen esetben a filmben. Kapunk egy kis thrilleres feszültséget, néhol gyönyörű esztétikai élményt, egy csipetnyi túlélős horrort, máskor húsba maró emberi drámát. Viszont egyikből sincs annyi, hogy kerek egésznek érezhessük az alkotást. Még a végső káoszt sem járatják csúcsra, pedig nagyon ott volt a potenciál azzal a mérgezésért könyörgő sajtburgerrel. Igazából a színészek játéka is, mintha takaréklángon ment volna. Pedig Nicolas Hoult a Nagy Katalin sorozatban fergetegesen alakít hasonló nonszensz karaktert. Talán Ralph Fiennes és Anya Taylor-Joy egymásnak feszülésében meg volt a szikra, de a többiek leginkább csak díszletnek voltak ott. Egyszóval csalódás volt ez a film, ami szinte minden szempontból már-már szándékosan alulmúlta a várakozásaimat.

2024.01.04 Majorkas

Érdekes

Csak az egyedisége és a szereplők miatt pontoztam, a cselekmény egyébként olyan semmilyen.

2022.12.06 Szilárd-Leo

Ham _ham

Szevasztok! Egy olyan filmet láthatunk, ami minden részletben egy nagy-nagy baromság. A film úgy kezdődik, hogy elmegyünk egy szigetre és eszünk jobbnál jobb ételeket, aztán meghalunk benne, ennyi. A menü című film ízig -érig katasztrófa.Nem ajánlom senkinek .Én is tudok főzni, de ennyire... Na ne!

2023.01.05 zoltyah

Jó lett volna a menü, de nem lett sikeres, legalábbis pontozásban, mert A platform című spanyol film eredetibb, hiszen előbb készült, és mert jobb film. Voltak jó poénok, de semmi több. Amiért érdemes megnézni a filmet, legfőképp Ralph Fiennes, nem k... Több

2023.03.16 pj19

Nekem kicsit beteg filmnek tűnt. Bár el kell ismernem, hogy van benne ötlet, és valamilyen szinten érdekes a végkifejlet is.

2022.11.27 Adikgashiik

Végre valami

Üdítő kivétel a sok rossz film közepette.

2022.12.31 SzupiMester

Ez nagyon beteg egy film, de mégis tetszett. Mindig is mondtam, hogy a puccos kaja megöli az embert. :)

2023.01.14 Diabolus

Szürrealitás magas fokon

Nem egy pörgős film, szépen lassan épül fel a cselekmény, egyre fokozódik a feszültség. Megosztó alkotás lett, viszont az én szívemhez közel áll a gasztronómia, és mindez öldökléssel fűszerezve. Zseniális! A személyzet eltökéltsége, profizmusa pedig lenyűgöző. A színészek egytől egyig szuperek.

2022.11.18 ZiggityZag

Elképesztően brutális ez a film. Engem teljesen a székbe szögezett, nem csak az alakítások, hanem az egész történeten átívelő modanivalója mély nyomot hagyott bennem.

2022.11.17 piZZola

Nagyon kíváncsi voltam arra, mit hoz ki Fiennes ebből a szerepből és szerintem egyszerűen zseniális volt. A képi világa ennek a filmnek teljesen lenyűgözött.