Roald Dahl: Boszorkányok

The Witches

2021.11.05 inzon Nézhetetlen

Csak a szokásos stupiwoodi szemét. Nemcsak rasszista (fehérgyűlölő), de gagyi és erőltetett is. A szereplők csak ripacskodnak.

2020.12.22 Interfectorem Sabnock Nézhetetlen

Zemeckis belnyúlt a trutyiúdi valóságba rendesen. Unalmas és élettelen semmi, katyvasz, és csak a CGI nyújt valami vigaszt, de csak annyit, hogy ne dobjam le a tévét az állványról. Octavia Spencer, a jó húsban lévő takarítónő itt is alulmúlja önmagát... Több

2021.02.16 Eastern79

Műmájer boszik

Habár Guillermo del Torot csak forgatókönyvíróként jegyzik a stáblistán, mintha halványan azért, de ott lett volna a keze nyoma az alkotásban, mert ennyire bizarr boszikat bizony régen láttam. Inkább kedves mesefilm lett Robert Zemekis alkotása, ellentétben a nagy előddel, ami a maga idejében meglehetősen ijesztőre sikerült. A mese jelleget csak erősítette Octavia Spencer nagyszerű alakítása és szívmelengető figurája, valamint az egérré változott gyerekek akciózása. Anne Hathaway láthatóan élvezte a főboszi szerepét, de leginkább a CGI rásegítése tette igazán félelmetessé, egyébként erősen Szörnyella De Frász szerű volt a játéka, nem igazán véltem eredeti "bosziságot" felfedezni benne. Zemekistől ez kisujjból kirázott, tisztességes iparosmunka, de sajnos semmi több.

2021.02.09 TribeBubu

Pozitív és negatív csalódás egyszerre. De a csalódáson van a hangsúly

Félve álltam neki ennek a filmnek, de amitől féltem, jól sült el, amitől meg nem, az pedig rosszul. Ma már bizonyos besorolású és bizonyos stúdiónál készülő filmek kötelezően afroamerikai szereplőkkel készülnek. Ez többnyire nem jelentene gondot, his... Teljes kritika

2021.03.03 jakedave

Rossz szájíz

Sajnos én imádom az eredeti Roald Dahl-könyvet, így igen magasak voltak az elvárásaim. A régebbi, 1990-es adaptáció sajnos a vége miatt volt nagy csalódás, de azért megvolt az egyfajta bájos hangulat, ami megfogott. Ez az újabb viszont úgy teljes egészében volt működésképtelen. Teljesen újraértelmezte a regényt, és sajnos pont a jó dolgokat változtatta át kínossá: ez a széles, vágott mosoly például szerintem tragikus lett, nem beszélve a karmok helyett megjelenő 3 ujjról. A Legfelsőbb Boszorkány ezerszer jobb volt (félelmetesebb) a régi változatban, az az elvetemült szörnyarc tényleg tudott gyermekkori traumákat okozni (ennek ellenére Anne Hathaway nagyon tehetséges, és kihozta a maximumot a szerepéből). A harmadik egér, a kislány behozatala számomra értelmezhetetlen volt, nem tudom, miért kellett. Summa summarum: ha tehetitek, inkább az 1990-es verziót nézéttek meg, de a vége előtt körülbelül 10 perccel kapcsoljátok ki! A Roald Dahl-könyvet pedig mindenképp olvassátok el, egyszerűen zseniális!

2021.08.05 BoBamburg

A sok apró hibája mellett van egy tényleg hatalmas gond a filmmel. Az, hogy felesleges. Mármint adott a '90-es eredeti verzió, ami tök jó, és van ez a gagyi és erőltetett remake. Miért akarná bárki is ezt nézni, ha nézheti a király, régi verziót is?

2020.12.05 Ildikó Bacskai

Boszorkányok

Üdítő mese szuper jelmezekkel és szereplőkkel, igaz, hogy "mese", de elég ijesztő ahhoz, hogy meggondoljuk, mennyi idős gyereket ültetünk elé. Mindenesetre egy élvezhető, látványos filmecske. Hathaway-t nagyon nem csípem, a komoly filmjeiben számomra visszataszítóak az alakításai, de ez a kategória igazán jól áll neki, és hitelesen valósítja meg a gonosz boszorkányt.

2020.11.12 stevepisti

Ez megint egy ilyen kár volt hozzányúlni kategóriára sikeredett. Sajnos a 90-es filmhez képest semmivel nem lett ijesztőbb, félelmetesebb, boszisabb. Nem tudták jól kihasználni a technika és a színészek nyújtotta lehetőséget. Hiába Anna Hathaway jó a... Több

2020.11.23 acura steve

Hollywood már nem tud megújulni, régi jó filmeket újracsinálnak, de valahogy pocsékra sikeredik mind. Nincs már meg a kreativitás, mert futószalagon nyomják ki a filmeket, nincs rá idő.

2020.10.22 philboy

Nem ez lesz Robert Zemeckis pályafutásának legemlékezetesebb filmje, de azért nála nagyon melléfogni sem lehet, különösen ilyen szereplőgárdával. A Boszorkányok egy kellemesen szórakoztató film, se több, se kevesebb.

2021.03.19 a-arnold

Szerintem teljesen jó film, jól fel lett dolgozva az eredeti. Bár a végén sajnálom, hogy nem változtak vissza emberekké az egerek, mint az eredetiben. :) De azért így is bőven jó lett a feldolgozás. És annak külön örülök, hogy afroamerikai szereplők ... Több

2020.11.05 henrik

Robert Zemeckistől azért elvártam volna, hogy felülmúlja az 1990-es változatot, na meg Anne Hathaway, Octavia Spencer vagy Stanley Tucci neve láttán is valami nagyobb volumenű filmre számítottam... Ehhez képest jókorát csalódtam, ez a film számomra nem volt több egyszeri élménynél.

2020.11.07 Berci

Nem értem a fanyalgókat, szerintem zseniális film, Zemeckis rajta hagyta a keze nyomát. A cselekmény dinamikus, amit a zene csak még jobban felpörget, a színészek egytől-egyig mindent beleadtak, számomra Anne Hathaway alakítása volt a legmeggyőzőbb. Nagyobb gyerekekkel bátran meg lehet nézni, mi remekül szórakoztunk.

2020.11.08 Amenhotep

Alapvetően szórakoztató film, de nálam nem igazán lépte át az egyszer nézhető kategóriát. Amolyan kedves, aranyos és szórakoztató koncepció, de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy én ezt a filmet valaha még újra megnézem még.