Roald Dahl: Boszorkányok

Roald Dahl: Boszorkányok

The Witches
henrik

Sötét humorú, szívmelengető történet egy fiatalon megárvult fiúról (Jahzir Kadeem Bruno), aki 1967 őszén szerető nagyanyjához (Octavia Spencer) költözik a világtól távol első alabamai kisvárosba, Demopolisba. A fiú ekkor még nem is sejti, hogy hamarosan rémtörténetekbe illő események részesévé… Több

Rendező: Robert Zemeckis
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Mexikó
Premier (HU): 2020.11.05. | HBO Max (2021.11.21.)
Forgalmazó: InterCom

2021.11.05 inzon Nézhetetlen

Csak a szokásos stupiwoodi szemét. Nemcsak rasszista (fehérgyűlölő), de gagyi és erőltetett is. A szereplők csak ripacskodnak.

2020.12.22 Interfectorem Sabnock Nézhetetlen

Zemeckis belnyúlt a trutyiúdi valóságba rendesen. Unalmas és élettelen semmi, katyvasz, és csak a CGI nyújt valami vigaszt, de csak annyit, hogy ne dobjam le a tévét az állványról. Octavia Spencer, a jó húsban lévő takarítónő itt is alulmúlja önmagát... Több

2021.02.16 Eastern79

Műmájer boszik

Habár Guillermo del Torot csak forgatókönyvíróként jegyzik a stáblistán, mintha halványan azért, de ott lett volna a keze nyoma az alkotásban, mert ennyire bizarr boszikat bizony régen láttam. Inkább kedves mesefilm lett Robert Zemekis alkotása, ellentétben a nagy előddel, ami a maga idejében meglehetősen ijesztőre sikerült. A mese jelleget csak erősítette Octavia Spencer nagyszerű alakítása és szívmelengető figurája, valamint az egérré változott gyerekek akciózása. Anne Hathaway láthatóan élvezte a főboszi szerepét, de leginkább a CGI rásegítése tette igazán félelmetessé, egyébként erősen Szörnyella De Frász szerű volt a játéka, nem igazán véltem eredeti "bosziságot" felfedezni benne. Zemekistől ez kisujjból kirázott, tisztességes iparosmunka, de sajnos semmi több.

2021.02.09 TribeBubu

Pozitív és negatív csalódás egyszerre. De a csalódáson van a hangsúly

Félve álltam neki ennek a filmnek, de amitől féltem, jól sült el, amitől meg nem, az pedig rosszul. Ma már bizonyos besorolású és bizonyos stúdiónál készülő filmek kötelezően afroamerikai szereplőkkel készülnek. Ez többnyire nem jelentene gondot, his... Teljes kritika

2021.03.03 jakedave

Rossz szájíz

Sajnos én imádom az eredeti Roald Dahl-könyvet, így igen magasak voltak az elvárásaim. A régebbi, 1990-es adaptáció sajnos a vége miatt volt nagy csalódás, de azért megvolt az egyfajta bájos hangulat, ami megfogott. Ez az újabb viszont úgy teljes egészében volt működésképtelen. Teljesen újraértelmezte a regényt, és sajnos pont a jó dolgokat változtatta át kínossá: ez a széles, vágott mosoly például szerintem tragikus lett, nem beszélve a karmok helyett megjelenő 3 ujjról. A Legfelsőbb Boszorkány ezerszer jobb volt (félelmetesebb) a régi változatban, az az elvetemült szörnyarc tényleg tudott gyermekkori traumákat okozni (ennek ellenére Anne Hathaway nagyon tehetséges, és kihozta a maximumot a szerepéből). A harmadik egér, a kislány behozatala számomra értelmezhetetlen volt, nem tudom, miért kellett. Summa summarum: ha tehetitek, inkább az 1990-es verziót nézéttek meg, de a vége előtt körülbelül 10 perccel kapcsoljátok ki! A Roald Dahl-könyvet pedig mindenképp olvassátok el, egyszerűen zseniális!

A film 12 014 628 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 7 655 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Boszorkányok az Angelica Houston főszereplésével készült 1990-ben bemutatott azonos című film remake-je. Szerző: hp

A Boszorkányok Anne Hathaway és Stanley Tucci második közös filmje a 2006-os Az ördög Pradát visel után. Szerző: hp

Robert Zemeckis egy interjúban elmondta, hogy a filmje lényegesen többet merít majd Roald Dahl regényéből, mint a korábbi, 1990-es adaptáció Nicolas Roeg rendezésében. Szerző: hp

A Boszorkányok Roald Dahl 1983-as azonos című regényének adaptációja. Szerző: hp

Értékelés: 5.5/10
(2020. 11. 06.)
A történet fő hajtóereje mindig is ez a karakter volt, a regényben éppúgy, mint Roeg és Zemeckis filmváltozatában is, a körítés (a.k.a. minden más) azonban elbírt volna még némi alkotói brainstormingot. Több

(2021. 02. 11.)
Egerek és boszorkányok harca szórakoztató köntösben
Új technikákkal, új szereplőkkel és persze a mai normáknak megfelelő szereplőválogatással Zemeckis elkészítette a Boszorkányok frissített verzióját a mai kor gyermekeinek és nem a régi filmen felnőtt generációnak. Több

Értékelés: 5.5/10
(2020. 11. 20.)
Horror-fantasy gyerekeknek?
A boszorkányok tizenkettő egy tucat, de minden hiányossága ellenére talán pont most van ilyen filmekre szükségünk, amik egyszerűen csak kikapcsolnak bennünket. Több