Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Sabnock Sanatory Nézhetetlen  2020. 12. 22.

Zemeckis belnyúlt a trutyiúdi valóságba rendesen. Unalmas és élettelen semmi, katyvasz, és csak a CGI nyújt valami vigaszt, de csak annyit, hogy ne dobjam le a tévét az állványról. Octavia Spencer, a jó húsban lévő takarítónő itt is alulmúlja önmagát... több»

Secret Lover   2020. 10. 26.

A film jobban ragaszkodott az eredeti műhöz, mint az 1990-es filmváltozat, de hiányzott belőle a kreativitás. Bár Anne Hathaway-nek is voltak jó pillanatai, Octavia Spencer szerethető allakítása képviselte igazán a minőséget a filmben. A CGI kínos volt.

Ildikó Bacskai   2020. 12. 05.

Boszorkányok

Üdítő mese szuper jelmezekkel és szereplőkkel, igaz, hogy "mese", de elég ijesztő ahhoz, hogy meggondoljuk, mennyi idős gyereket ültetünk elé. Mindenesetre egy élvezhető, látványos filmecske. Hathaway-t nagyon nem csípem, a komoly filmjeiben számomra visszataszítóak az alakításai, de ez a kategória igazán jól áll neki, és hitelesen valósítja meg a gonosz boszorkányt.

panhnedy   2020. 11. 09.

Bár Anne Hathaway alakítása egyszerűen zseniális ebben a filmben, bevallom őszintén, hogy nekem az eredeti változat jobban bejött. Itt valahogy elvesz a hangulatából a CGI, és ez nagy kár, szerintem.

Amenhotep   2020. 11. 08.

Alapvetően szórakoztató film, de nálam nem igazán lépte át az egyszer nézhető kategóriát. Amolyan kedves, aranyos és szórakoztató koncepció, de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy én ezt a filmet valaha még újra megnézem még.

stevepisti   2020. 11. 12.

Ez megint egy ilyen kár volt hozzányúlni kategóriára sikeredett. Sajnos a 90-es filmhez képest semmivel nem lett ijesztőbb, félelmetesebb, boszisabb. Nem tudták jól kihasználni a technika és a színészek nyújtotta lehetőséget. Hiába Anna Hathaway jó a... több»

Baranyai István   2020. 11. 23.

Hollywood már nem tud megújulni, régi jó filmeket újracsinálnak, de valahogy pocsékra sikeredik mind. Nincs már meg a kreativitás, mert futószalagon nyomják ki a filmeket, nincs rá idő.

A film 7 446 095 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 4 623 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Boszorkányok az Angelica Houston főszereplésével készült 1990-ben bemutatott azonos című film remake-je.

A Boszorkányok Anne Hathaway és Stanley Tucci második közös filmje a 2006-os Az ördög Pradát visel után.

Robert Zemeckis egy interjúban elmondta, hogy a filmje lényegesen többet merít majd Roald Dahl regényéből, mint a korábbi, 1990-es adaptáció Nicolas Roeg rendezésében.

A Boszorkányok Roald Dahl 1983-as azonos című regényének adaptációja.

A film fejlesztése már 2008 decemberében megkezdődött, ekkor azonban még Guillermo del Toro nevét emlegették a sajtóban. Az akkori tervek szerint az Oscar-díjas rendező stop motion filmet készített volna Roald Dahl regénye nyomán.

A Warner Bros. angliai stúdiójában zajló forgatás során kis híján tragédia történt, amikor az egyik stábtag szúrt sérülést szenvedett a nyakán 2019 júniusában.

A Boszorkányok forgatása 2019. május 8-án kezdődött meg Alabamában és a Warner Bros. leavesdeni stúdiójában.

A film első előzetesét 2020. október 2-án hozták nyilvánosságra. Ekkor derült ki az is, hogy a Boszorkányok nem a mozikban, hanem az HBO Max műsorán debütál majd.

2019 júliusában jelentették meg hivatalosan, hogy a film zenjét Robert Zemeckis állandó munkatársa, Alan Silvestri szerzi. A duó korábban olyan filmeken dolgozott együtt, mint a Kötéltánc, a Polar Expressz vagy a Számkivetett.

A filmet eredetileg a mozikban mutatták volna be az Egyesült Államokban, de végül a koronavírus járvány miatt az HBO Max-on debütált 2020. október 22-én.

A történet fő hajtóereje mindig is ez a karakter volt, a regényben éppúgy, mint Roeg és Zemeckis filmváltozatában is, a körítés (a.k.a. minden más) azonban elbírt volna még némi alkotói brainstormingot. több»

A boszorkányok tizenkettő egy tucat, de minden hiányossága ellenére talán pont most van ilyen filmekre szükségünk, amik egyszerűen csak kikapcsolnak bennünket. több»