Libabőr 2: Hullajó Halloween (2018)

Husí kuze 2: Ukradený Halloween

indingo   2018. 12. 07.

Nem pont én vagyok a célközönség, de tette a dolgát a film. Látványra rendben volt és a humora is a helyén volt.

HETEDIK   2018. 10. 30.

Egyszer nézős családi mozi, akár csak elődje. Black beugrott pár percre haknizni, pedig úgy volt benne sem lesz a filmben, a gyerekszínészek viszont egész jók voltak. Tipikus Halloweenre gyártott töklámpás mese.

Csillagpor   2018. 10. 31.

Nem volt rossz. Igazi klasszikus kis halloweeni ijesztgetős gyerekfilm. Jó ötletek voltak benne csak sajnos újat nemigen tudott hozni az első részhez képest. JACK black szerepelhetett volna többet. A végső jelenet jó kis csavar úgyhogy biztos lesz folytatás.

BoBamburg   2019. 01. 21.

Az első rész se volt egy nagy durranás, sőt leginkább az egyszer nézős filmek táborát erősíti. Második rész detto, viszont ezt úgy vettem észre, sokkal inkább a kisebb korosztály számára csinálták. Poénok laposak voltak, talán 2-3 volt amin lehetett mosolyogni, karakterek gyengék, Jack Blacket pedig semmi értelme nem volt szerepeltetni, mert nem adott hozzá a karaktere a filmhez.

Timcsi   2019. 01. 21.

Jack Black azért hiányzott nekem, csak másodpercei voltak. A történet inkább a látványra ment, ami közepes lett.

Ken Jeong
Ken Jeong
Ari Sandel
Ari Sandel
Madison Iseman

Ha valaki olyan művet keres, amivel tágíthatja gyermeke világképét és szeretné neki megmutatni, hogy a rossz dolgokból is lehet valami értékeset tanulni és hogy nem feltétlenül kell félni az ismeretlentől, az inkább keresgéljen tovább. Annyi sokkal okosabb és szebb történet van a Libabőr 2-nél. több»

Maga a Jack Black által alakított Stine jócskán megkésve érkezik meg a történetbe, arcáról az a kérdés olvasható le: „Skacok, lemaradtam valamiről?”. Az őszinte válasz: nem sokról, de a szörnyeidet még mindig bírjuk. több»

"Már az első rész sem lett a szívem csücske, sőt, a korábbi sorozat sem jutott el hozzám. Horror a gyerekeknek? Mekkora baromság már, de őszintén? A filmművészeten belül ez a második olyan műfaj, amelyet szerintem kifejezetten nem lehet gyermekeknek készíteni. Az első helyezett a pornó lenne..." több»

R. L. Stine meghökkentő rekordokat mondhat a magáénak: életében eddig több mint 350 könyvet írt és azok több mint 400 millió példányban fogytak világszerte. 9 éves korában kezdett írni, amikor a padláson talált egy írógépet, és 1986-ban adta ki első horrorregényét – de a fia még egyetlen betűt sem olvasott tőle. Jack Black viszont sokat. Nyilván azért, mert már másodszor bújik az író bőrébe. A 2015-ben nagy sikert arató Libabőr után elkészült a Libabőr 2. – Hullajó Halloween (Goosebumps 2, hazai bemutató: október 25.), amelyben ismét egy elszabadult könyv kelti életre a rémisztő humorú szörnyeket. – R. L. Stine-nal az első Libabőr-film forgatásán ismerkedtem meg, de azóta igazán jó haverok lettünk – mondta a komikus színész. – Talán azért, mert elég hasonló a humorunk. Szeretjük a meglepetéseket, a szabálytalan poénokat, és mindkettőnk szerint van abban valami vicces, amikor odalopózunk valaki más mögé, és azt kiáltjuk: Hú, ő erre összetojja magát, azután együtt nevetünk. Igen, szerintem ez poén – Bocs… de ez van. (IC Press)

Az első részt rendező Rob Letterman a Detective Pikachu forgatása miatt nem tudta vállalni a filmet. Ekkor szerződtette le a Sony Ari Sandelt a direktori posztra.

A Libabőr 2 a Sony Pictures Animation ötödik élőszereplős filmje.