Kísértő múlt

Things Heard & Seen

2023.11.03 Elkoo

Ez egy nagyon gyenge alkotás, ennél jóval többet vártunk el tőle. Az egyszer biztos, hogy egyszer kínkeservesen végigszenvedtük a filmet, de még egyszer biztosan nem ülnék le e alkotás elé...

2021.05.02 Anti007

a nap véleménye

A múlt helyett inkább kérdések kísérthetnek minket

Már az előzetesből is lejött, nem klisémentes a film, de a szereplőgárda felkeltette az érdeklődésem. Valójában a Kísértő múlt nem horror, sokkal inkább egy misztikus thriller, dráma. Ebben nem is lenne rossz, sőt! Lekötött, és nem mondanám unalmasna... Teljes kritika

2021.05.08 Caravaggio1978

Szuper lett volna, ha a rendező nem alszik el a végén

Tetszett a történet, bár szerintem eléggé fókuszál Amanda Seyfried cicijének és bimbójának a hidegre való reagálásának bemutatására, de amúgy nem baj... Maga a történet szerintem jó lett volna, de a végét nem értem, azt itt mesélje már el valaki, hogy mihez kapcsolódik a film utolsó perce... Nem akarok itt mesélni róla, ne legyen spoiler, de nem értem.

2022.03.30 JRD

Érdekes történet 3,5 csillaggal...

Érdekes történet, mégsem mondhatnám azt, hogy nagy alkotás lenne. Kissé elnagyolt, néhol kidolgozatlan. A végkifejlet pedig előre borítékolható. Mégis jó film. Mert mindig érdekfeszítő, amikor valaki a párjával kapcsolatban jön rá rémisztő dolgokra... Érdemes megnézni. Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2021.05.03 Crystaldeer

Kihagyható, gyenge

Nem néztem meg előtte itt az adatlapot, mielőtt nekiálltam volna megnézni a filmet, úgyhogy jót mosolyogtam rajta, hogy mindenki bőszen nyomta rá a "gyenge" kategóriát, és sajnos én is beállok ezen véleményezők sorába. Most kivételesen én is megnéztem az előzetest, mert amúgy nem szokásom, és abból én is azt szűrtem le, hogy na de jó, lesz egy jó kis szellemes film. Aztán elkezdtem nézni, és hát a film első fele borzalmasan unalmas és vontatott volt, aztán volt egy két jelenet, ami felcsigázta a kíváncsiságom, ezért úgy voltam vele, ha már eljutottam a feléig, nézzük meg, mi lesz a vége. Hát nagy időpocsékolás volt, mivelhogy ráadásul a film a megszokottnál hosszabb 119 percet kapott. Igazából abban reménykedtem, hogy ha már Amanda Seyfried szerepel benne, akkor rossz film nem lehet, hát tévedtem. Ezzel szemben csak ő miatta nyomok mégis 2 csillagot, mert az ő alakítása viszont tényleg kiemelkedő, a többiek meg mélyen eláshatják magukat. Sokkal többet ki lehetett volna hozni ebből a filmből, talán ez volt az egyik gyenge pontja, hogy a Netflix-re bízták a gyártást, és itt már elcsúszott az egész. Aztán amikor a szellemes dolog átment valami irdatlanul nagy hülyeséges fantáziába (lásd hasonló elvont film: Jancsi és Juliska 2020), akkor már lőttek az egész élménynek. Horrornak messze nem nevezném, thrillernek meg szintén gyenge, persze a végén van benne egy kis minimális izgalom, de azért nem éri meg majdnem egy órát elunni, hogy a cselekmény kibontakozzon.

2021.05.03 Eastern79

Érdektelen

Számomra annyira unalmas volt, hogy végig sem néztem.

2021.05.18 Emmersson

Picit felpontoztam...

Inkább 3,7-3,8 lenne az értékelésem, de itt sajna csak 5 csillagos értékelés van. Ambivalens az élményem a filmmel kapcsolatban. Néztem volna még, de már idegesített is, hogy a belógatott misztikus vonal alapvetően nem is él. Jobban jártunk volna, ha thriller irányba mozdul a sztori, ahogyan az az elég hirtelen kiderülő csavar(ok) után történt is. Feleslegesnek tartom utólag a szellemesdit, mert semmit sem tett hozzá a sztorihoz, a keretet másképp is meg lehetett volna oldani. A színészi játék átlagos, semmi kiemelkedő. A forgatókönyv összecsapott, bár az alapsztoriban volt erő. Kifejthették volna sokkal jobban a múlt történéseit, mint a ház korábbi lakónak tragédiáját és a férj unokatestvérével való kapcsolatát, ha már a múlt kísért. ;) Kár érte, mert hangulatában erős mozi, amiben sokkal több lehetőség volt.

2021.12.03 BoBamburg

Egész jó misztikus thriller/horror egy (ahogyan azt a címe is mutatja), a múlt démonai által zaklatott családról. A történet lezárásával nem voltam túl elégedett, de összességében nézve rendben volt.

2021.05.03 Rea387147

Ha az előzetest megnézi az ember, akkor ígéretesnek látszik először a film, de őszintén, én ennél jobbat vártam. A szereplők rendben voltak, a történet is, de a a film hagyott bennem rengeteg kérdőjelet és miértet egy-egy jelenet után. Egyszer megnézni oké, de nem nézném meg még egyszer.

2021.05.05 sammy88

Zavaros, gyenge

Az előzetes alapján jónak ígérkezett, pláne, hogy könyv alapján készült. Nem tudom, hogy az milyen, de a film semmit nem hozhatott át belőle, ha jó a könyv, mert egy csomó kérdést vet fel, és a történések nagyon mondvacsináltak, és hiányérzet marad az emberben, hogy ezt most miért.

2021.04.30 Kriszfiu33

A sztori egyszerűen nem működik, túl abszurd, és nem jó értelemben. A forgatókönyv gyenge, és egyszerűen nem menti meg a színészek munkája.

2021.08.04 Reggeli Kávé Nézhetetlen

Több akart lenni, hát nem lett...

Nem is értem, hogyan futhattam bele, valamiért azt hittem, jó lesz. Tipikus olyan film, hogy "áh, nem kapcsolom ki, hátha majd történik valami", aztán félóra múlva "na, hátha majd most történik valami", majd a vége felé "na, most már csak azért is végignézem, hátha". Egy nagy nesze semmi az egész film, kicsit horror akar lenni, kicsit thriller, de igazából egyik sem lesz. Ennek megtörténnie sem szabadott volna, annyira semmilyen film, aki csak teheti, ne nézze meg, bár visszakaphatnám én is azt az időt...

2021.04.29 alien007

Egy újabb unalombomba a Netflixtől. Az egyetlen jó dolog az alakítások voltak, a többi szóra sem érdemes.

Annyira unalmas és vontatott, senkinek nem ajánlom.