Titán

Titane

Roboraptor
2021/10/01

Hús-gép légyottban fogannak egy új világ titánjai
Julia Ducournau második mozifilmje úgy nyerhette meg a cannes-i filmfesztivál Arany Pálmáját, hogy valójában semmilyen tekintetben sem finomkodik. Az extremitásokig tolt, erőteljesen retinába égő grafikus szexualitás- és erőszakábrázolás mögött felsejlő gondolatiság azonban hetekre, hónapokra képes ellátni csámcsognivalóval a bizarr, groteszk, számos interpretációt megengedő filmek kedvelőit. Több

Vox.hu
2021/11/01

Biztos vagyok benne, hogy rengetegen lesznek, akiknek túl sok lesz Ducournau bátor és radikális agymenése. Ettől még a Titán a francia LMBTQ új hullámos filmjeinek (Jumbo, Portré a lángoló fiatal lányról…) eddigi legizgalmasabb és legemlékezetesebb darabja, és sokan lesznek, akik értékelni fogják a konvenciókkal drasztikusan szakító elbeszélésmódját. Több

Filmezzunk.hu
2021/11/05

Értékelés: 7.9/10
A Titán célja az ember fejlődési fázisain keresztül a szeretet és vonzalom táptalajára való visszaásás egy velejéig posztmodern művészfilm keretében, amely a testi korlátok átszabásával mutatja be két nehéz sorsú ember egyéni drámáját és alakítja azt egy nagy katarzissá. Több

Revizoronline.com
2021/11/07

Fém, hús, olaj és vér
A Nyers talán pár réteggel mélyebbre menő kannibálhorror volt, a barokkosan őrült Titán viszont filmnyelvileg kiforrottabb, labirintusszerűen kanyargó kameramozgásai, éles vágásai, neonfényes rémálmai tökéletesen írják le a zaklatott nő lelkiállapotát. Több

Art7.hu
2021/11/07

Öncélú borzalmak a motorháztető alatt
Egy hajszálnyira van attól, hogy lenyűgöző, szívbe markoló, elborzasztó, a nézőt effajta katartikusan szélsőséges reakciókra kényszerítő legyen, de ebben a kontextusban, ebben az adagolásban végül inkább visszatetszővé, öncélúan sokkolóvá és helyenként egyenesen nevetségessé válik. Több

Dunszt.sk
2021/11/25

Fluid sorozatgyilkostól a gépember születéséig
Ruben Impens operatőr kameramunkája nem rossz, de nem is üt át, észrevétlenül hagyja a cselekmény zökkenőmentes gördülését. Színészileg olykor illúziótkeltő, olykor meg nem. Rossz film. Szerintem. Több

Creepyshake.com
2021/12/16

Értékelés: 8.8/10
Létük a másik nélkül csupán egy árnyék, a létezés kézzelfogható, bár tünékeny délibábja. Illúzió. Egymás mellett értelmet tudnak adni saját sorsuknak ezzel pedig a másikénak is. Így találhatnak békét és megváltást. Feloldozást. Hiszen mind erre vágyunk… Több

KULTer.hu
2021/12/27

Fémhideg családi testhorror
Öt évvel ezelőtt főleg a Titanic Nemzetközi Filmfesztivál vetítésein nálunk is nagy népszerűségnek örvendett a Nyers, Julia Ducournau első nagyjátékfilmje. A Cannes-ban fődíjat nyert második műve, a Titán emelte a téteket, de vajon ez is le tud-e úgy nyűgözni, mint a Nyers? Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!