Titán

Adèle Guigue
Garance Marillier
Laïs Salameh
Vincent Lindon

Íme a Titán, egy olyan fém, amely minden korróziónak ellenáll, jól bírja a hőt, és a szakítószilárdsága is kiváló. Főként emiatt is használják a gyógyászatban fémprotézisek előállításához.

Julia Ducournau korábban olyan hátborzongató alkotásokat tett le az asztalra, mint a Nyers és A bőr alatt,… Több

Rendező: Julia Ducournau
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2021.10.28. | Cinego (2022.03.01.) | Telekom TVGO (2022.04.04.)
Forgalmazó: MoziNet

2023.03.18 BoBamburg

Európai art-horror. Pont ennyi, se több se kevesebb. Aki látott már ilyent és hozzá van szokva a furcsa/beteg filmekhez, annak nem sokat nyújt, aki viszont most néz először ilyen jellegű filmet, azt biztos meglepi, de különösebben semmi maradandót nem okoz.

2021.11.07 Caravaggio1978 Nézhetetlen

Jó filmhez kevés már az erőszak és a villantás

Nos, ami Cannes-ban díjat nyer, na ott már elgondolkodom, hogy megnézzem-e egyáltalán... Első körben nem értem, mi ezen a gyomorforgató?! Olyan bemutatót, tartalmat kapott itt-ott, ami mondjuk a tapasztalt filmfogyasztót pont arra készteti, hogy ez az a mozi, amit pont ki kell hagyni. Értékelni max. a technikai részét lehet, aki ezt tanulja, érti, dolgozik benne, az pontozni fogja ezeket a technikai megoldásokat, de aki moziba ül be, nem ezért ül be, hogy elemezze a vágások élességét stb., stb... Természetesen, mint minden mostani moziba is, kötelező belecsempészni egy kis színesbőrimádatot, és egy csipet melegséget. A film készítői azt hitték, hogy 2021-ben elég lesz a sikerhez, ha megpörgetnek pár pucér csajt, és adnak egy kicsit szokatlan erőszakos jelenetet, ez nagyon-nagyon kevés, kevés filmnek, de még kevesebb sokkhatásnak, kb. pár este alatt össze lehet hozni kamerával egy ilyen mozit a pesti éjszakában is, pláne, hogy értelmet nem kell nagyon belefűzni a történetbe. Ez a film lekéste azt, amit el akartak érni vele, ezért adok rá egy nézhetetlen minősítést.

2021.10.31 Eastern79

Művészieskedő katyvasz

Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy kaphatott ez a marhaság egyáltalán bármilyen díjat. Öncélú erőszak és érthetetlen testhorror elemeket próbál összemosni erőltetett művészieskedéssel.

2021.11.02 Lóri Ádámcsik

Jó beharangozó, gyenge film

A filmet több helyen is a magasba emelték, hogy milyen brutális és milyen különleges, extrém (még hánytak is a moziban), de a magas lécet szerintem nem sikerült megugrania. Tipikus művészfilm, amit egy szűk réteg fog inkább élvezni csak. A film erős jelenetekkel indít, ami reményt is adott a jó mozira, de az utolsó egy óra nekem nagyon nem jött át/be. :(

2022.03.06 drg0602 Nézhetetlen

Ez igen, megint egy számomra gyengére sikeredett művészi probálkozás! Én sokkal többet vártam ettől filmtől. Nem is értem, hogy miért kapott Arany Pálma-díjat. Testhorror műfaj amúgy se áll közel az ízlésemhez. Lelki brutalitás az van benne rendesen. De valahogy ez a film nekem nem tetszett! Szörnyű. 2/10

A film 3 580 610 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 2 625 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Julia Ducournau második nagyjátékfilmje.Szerző: csd

A 2021-es Cannes-i Filmfesztivál Arany Pálma díjas filmje.Szerző: csd

(2021. 11. 07.)
Fém, hús, olaj és vér
A Nyers talán pár réteggel mélyebbre menő kannibálhorror volt, a barokkosan őrült Titán viszont filmnyelvileg kiforrottabb, labirintusszerűen kanyargó kameramozgásai, éles vágásai, neonfényes rémálmai tökéletesen írják le a zaklatott nő lelkiállapotát. Több

(2021. 10. 01.)
Hús-gép légyottban fogannak egy új világ titánjai
Julia Ducournau második mozifilmje úgy nyerhette meg a cannes-i filmfesztivál Arany Pálmáját, hogy valójában semmilyen tekintetben sem finomkodik. Az extremitásokig tolt, erőteljesen retinába égő grafikus szexualitás- és erőszakábrázolás mögött felsejlő gondolatiság azonban hetekre, hónapokra képes ellátni csámcsognivalóval a bizarr, groteszk, szám... Több

(2021. 11. 07.)
Öncélú borzalmak a motorháztető alatt
Egy hajszálnyira van attól, hogy lenyűgöző, szívbe markoló, elborzasztó, a nézőt effajta katartikusan szélsőséges reakciókra kényszerítő legyen, de ebben a kontextusban, ebben az adagolásban végül inkább visszatetszővé, öncélúan sokkolóvá és helyenként egyenesen nevetségessé válik. Több

Értékelés: 8.8/10
(2021. 12. 16.)
Létük a másik nélkül csupán egy árnyék, a létezés kézzelfogható, bár tünékeny délibábja. Illúzió. Egymás mellett értelmet tudnak adni saját sorsuknak ezzel pedig a másikénak is. Így találhatnak békét és megváltást. Feloldozást. Hiszen mind erre vágyunk… Több

(2021. 11. 25.)
Fluid sorozatgyilkostól a gépember születéséig
Ruben Impens operatőr kameramunkája nem rossz, de nem is üt át, észrevétlenül hagyja a cselekmény zökkenőmentes gördülését. Színészileg olykor illúziótkeltő, olykor meg nem. Rossz film. Szerintem. Több
Gypsy
2017