
Vélemények (13)
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Egy titánlemez története. A franciák mindig meg tudják lepni a közönséget a legújabb, legszürreálisabb filmjeikkel. Amikor már azt hiszed, hogy nincs feljebb, ők mindig magasabbra tudják tenni azt a bizonyos mércét. A Titán című alkotás is ezek közé ... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
A Titán, Julia Ducournau Arany Pálma-díjas alkotása kétségtelenül 2021 legnagyobb visszhangot kiváltó botrányfilmje volt. A tehetségét és markáns rendezői vízióit már debütáló filmjével, a 2016-os Nyerssel is bizonyító Julia Ducournau ezúttal sem haz... Teljes kritika
Kicsit elszomorít, hogy itt tart a kultúra, hogy meg sem próbáljuk a film gondolatát vagy üzenetét megérteni vagy megfejteni, csak rányomjuk a „művészkedős” jelzőt, mint egy inzultust, és félredobjuk. Szerintem nem így kéne hozzáállni egy filmhez, am... Teljes kritika
A filmet tavaly láttam. A szó, ami beugrik róla, a „meghökkentő”. Véletlenül akadtam rá, nem tudtam, mibe kezdek bele. Számomra nagyon érdekes volt a film nyomott hangulata és a bennem legenerálódott érzések sora... Érdekes volt az élmény. Egyszerre ... Több
Nos, ami Cannes-ban díjat nyer, na ott már elgondolkodom, hogy megnézzem-e egyáltalán... Első körben nem értem, mi ezen a gyomorforgató?! Olyan bemutatót, tartalmat kapott itt-ott, ami mondjuk a tapasztalt filmfogyasztót pont arra készteti, hogy ez a... Több
Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy kaphatott ez a marhaság egyáltalán bármilyen díjat. Öncélú erőszak és érthetetlen testhorror elemeket próbál összemosni erőltetett művészieskedéssel.
A filmet több helyen is a magasba emelték, hogy milyen brutális és milyen különleges, extrém (még hánytak is a moziban), de a magas lécet szerintem nem sikerült megugrania. Tipikus művészfilm, amit egy szűk réteg fog inkább élvezni csak. A film erős ... Több
Hasonló filmek
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Ez igen, megint egy számomra gyengére sikeredett művészi probálkozás! Én sokkal többet vártam ettől filmtől. Nem is értem, hogy miért kapott Arany Pálma-díjat. Testhorror műfaj amúgy se áll közel az ízlésemhez. Lelki brutalitás az van benne rendesen. De valahogy ez a film nekem nem tetszett! Szörnyű. 2/10
Európai art-horror. Pont ennyi, se több se kevesebb. Aki látott már ilyent és hozzá van szokva a furcsa/beteg filmekhez, annak nem sokat nyújt, aki viszont most néz először ilyen jellegű filmet, azt biztos meglepi, de különösebben semmi maradandót nem okoz.
Nagyon vártam a filmet, kétségtelen, hogy jól felépített hype van mögötte. Nekem kimondottan tetszett! Elgondolkodtató film: kik és mik is vagyunk valójában.
Láttam a rendező korábbi filmjeit, így nagyjból tudtam, mire számítsak. Azt is kaptam, de valahogy még így is eléggé "langyosnak" bizonyult a Titán.