Titán

Titane

2024.04.15 kabel

Válts másik fokozatra

Kicsit elszomorít, hogy itt tart a kultúra, hogy meg sem próbáljuk a film gondolatát vagy üzenetét megérteni vagy megfejteni, csak rányomjuk a „művészkedős” jelzőt, mint egy inzultust, és félredobjuk. Szerintem nem így kéne hozzáállni egy filmhez, am... Teljes kritika

2021.11.07 Caravaggio1978 Nézhetetlen

Jó filmhez kevés már az erőszak és a villantás

Nos, ami Cannes-ban díjat nyer, na ott már elgondolkodom, hogy megnézzem-e egyáltalán... Első körben nem értem, mi ezen a gyomorforgató?! Olyan bemutatót, tartalmat kapott itt-ott, ami mondjuk a tapasztalt filmfogyasztót pont arra készteti, hogy ez az a mozi, amit pont ki kell hagyni. Értékelni max. a technikai részét lehet, aki ezt tanulja, érti, dolgozik benne, az pontozni fogja ezeket a technikai megoldásokat, de aki moziba ül be, nem ezért ül be, hogy elemezze a vágások élességét stb., stb... Természetesen, mint minden mostani moziba is, kötelező belecsempészni egy kis színesbőrimádatot, és egy csipet melegséget. A film készítői azt hitték, hogy 2021-ben elég lesz a sikerhez, ha megpörgetnek pár pucér csajt, és adnak egy kicsit szokatlan erőszakos jelenetet, ez nagyon-nagyon kevés, kevés filmnek, de még kevesebb sokkhatásnak, kb. pár este alatt össze lehet hozni kamerával egy ilyen mozit a pesti éjszakában is, pláne, hogy értelmet nem kell nagyon belefűzni a történetbe. Ez a film lekéste azt, amit el akartak érni vele, ezért adok rá egy nézhetetlen minősítést.

2021.10.31 Eastern79

Művészieskedő katyvasz

Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy kaphatott ez a marhaság egyáltalán bármilyen díjat. Öncélú erőszak és érthetetlen testhorror elemeket próbál összemosni erőltetett művészieskedéssel.

2021.11.02 Lóri Ádámcsik

Jó beharangozó, gyenge film

A filmet több helyen is a magasba emelték, hogy milyen brutális és milyen különleges, extrém (még hánytak is a moziban), de a magas lécet szerintem nem sikerült megugrania. Tipikus művészfilm, amit egy szűk réteg fog inkább élvezni csak. A film erős jelenetekkel indít, ami reményt is adott a jó mozira, de az utolsó egy óra nekem nagyon nem jött át/be. :(

2023.03.18 BoBamburg

Európai art-horror. Pont ennyi, se több se kevesebb. Aki látott már ilyent és hozzá van szokva a furcsa/beteg filmekhez, annak nem sokat nyújt, aki viszont most néz először ilyen jellegű filmet, azt biztos meglepi, de különösebben semmi maradandót nem okoz.

2022.03.06 drg0602 Nézhetetlen

Ez igen, megint egy számomra gyengére sikeredett művészi probálkozás! Én sokkal többet vártam ettől filmtől. Nem is értem, hogy miért kapott Arany Pálma-díjat. Testhorror műfaj amúgy se áll közel az ízlésemhez. Lelki brutalitás az van benne rendesen. De valahogy ez a film nekem nem tetszett! Szörnyű. 2/10

2021.12.14 Milan391349

Nagyon vártam a filmet, kétségtelen, hogy jól felépített hype van mögötte. Nekem kimondottan tetszett! Elgondolkodtató film: kik és mik is vagyunk valójában.

2022.04.24 tjunior

Oké, legyünk polgárpukkasztóak. De ezen kívül mi van? Semmi.

2021.09.03 Chabee

Láttam a rendező korábbi filmjeit, így nagyjból tudtam, mire számítsak. Azt is kaptam, de valahogy még így is eléggé "langyosnak" bizonyult a Titán.

2021.09.10 boda34

Nehéz mit mondanom, felkvaró film, amit szerintem érdemes megnézni, csak éppenséggel eléggé öncélúnak találtam. Szerintem nem sok mindenről szól igazából, a célja pedig nem más, mint a puszta megbotránkoztatás.