Lelki ismeretek

Soul

A CineMániás - Az online filmmagazin
2021/01/08

Éld meg életed minden percét!
Most tényleg oda kell figyelnünk a belső hangra, arra az aprócska lángra ebben a nagy szürkeségben, ami semmi mást nem akar, csak egyet; találjuk meg a fényre vezető utat, a hitet önmagunkban, és a világmindenségben. Találjuk meg újra a jazz-t! Több

Kultúrpart.hu
2021/01/21

Újra van Lelke a Pixarnak
A Lelki ismeretek pont azért remek és nagyon szükségszerű alkotás a mostani időszakban, mert olyan felismerésekre jutunk főhősével együtt, amit alapvetően nekünk is tudnunk kéne, de nagyon sokszor elfelejtünk életünk során. Több

Filmezzunk.hu
2021/03/04

Messze nem ez a Pixar legerősebb munkája, de mégis pompásan eltalálták egy csodálatos filmzene kíséretében, milyen megnyugvásra is vágyik az emberiség. A jelenlegi időket figyelembe véve talán éppen erre van szükségünk. Több

Roboraptor
2021/06/03

Karácsonykor mutatta be a Pixar a legújabb, Lelki ismeretek (Souls) névre hallgató filmjét, ami nem kisebb célt tűzött ki maga elé, mint hogy Joe Garner jazz zenész történetén keresztül bemutassa a túlvilágot. A film választ kíván adni arra, hogy hova mennek a halott lelkek, hogyan alakul ki az újszülöttek személyisége, és nem mellesleg, hogy bemutassa: az élet, még ha napi szinten próbára is tesz minket, a szenvedéseken túl igenis értékelnünk kell az apró örömöket, ugyanis csak ez az egy esély áll rendelkezésünkre. A Pixar pedig olyan pofátlan profizmussal oldja meg ezt a feladatot, ami után nem lehet kérdés: a Lelki ismeretek minimum Oscar-díjat, de még inkább kultstátuszt érdemel. Több

Vox.hu
2021/06/04

Persze azért itt is elsősorban egy meséről van szó, és ugyan tényleg ez a Pixar legfelnőttebb (legérettebb, legbölcsebb) eddigi filmje, de közben egy óriási mókamenet is. Több

KULTer.hu
2021/06/15

Megéri meghalni ezért az életért?
A Lelki ismeretek a Disney legújabb alkotása, amely látványosan és nagyon érzelmesen beszél a halálról, az elengedésről és végső soron az élet szeretetéről. De vajon kinek szól az Oscar-díjat érdemlő üzenet? Több

Kortárs Online
2022/01/24

A Pixar hozza a szokásos minőséget: a Lelki ismeretek az a film, amelynek pozitivitása valóban nagyon kellett 2020-ban, és amelyre úgy fest, idén is szükségünk van. E friss animációs csoda bárkit bármikor inspirálhat. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!