Terminator: Sötét végzet

Terminator: Dark Fate

A film premierjét 2019. július 26-ról november 22-re halasztották, ugyanis attól tartottak, hogy az eredeti premierdátumon debütáló Halálos iramban: Hobbs és Shaw veszélyt jelentene a film bevételeire. Szerző: hp

A fiatal John Connort, akit 28 évvel korábban Edward Furlong alakított, ezúttal Jude Collie játssza. Szerző: hp

Tim Miller (Deadpool) volt a 2013-as Thor: Sötét világ rendezőasszisztense Alan Taylor mellett. Taylor két évvel ezt követően rendezte meg a Terminator: Genisyst. Szerző: hp

A Terminator: Sötét végzet a franchise hatodik filmje, mely teljes mértékben ignorálja a Terminator 2 után készült filmek eseményeit. Szerző: hp

Bár a Paramount eredetileg két további folytatást tervezett a Terminator Genisys-hez (2015), a film bukása után elvetették a lehetőséget. A Skydance Media vezérigazgatója, David Ellison végül azzal kereste fel James Cameront, hogy ő maga rendezze meg a Terminator 2 folytatását. Bár Cameron végül a nevét és a szakértelmét adta a Sötét végzethez, a rendezői széket a Deadpool direktorára, Tim Millerre bízta. Szerző: hp

A franchise történetében először Arnold Schwarzenegger mellett a Terminator 1-2 két kulcsszereplőjét alakító Linda Hamilton és Edward Furlong is visszatér a Sötét végzetben. Szerző: hp

James Cameron többször is hangsúlyozta, hogy a Sötét végzet a Terminator 2 folytatása, mely figyelmen kívül hagyja a franchise összes azóta elkészült epizódját, melyek nem az ő felügyelete alatt készültek. Szerző: hp

Bár James Cameron producerként és forgatókönyvíróként is segítette a munkálatokat, a forgatásokon nem tudott jelen lenni, ugyanis akkoriban már javában az Avatar folytatásain dolgozott. Szerző: hp

A legutóbbi Terminator-filmekkel ellentétben a Sötét végzet R-korhatár besorolást kapott, csakúgy, mint a franchise első két részének filmjei. Szerző: hp

A Sötét végzet forgatása 2018. június 4-én kezdődött meg Terminator 6: Phoenix munkacímmel Isleta del Moróban, Spanyolországban. Ezt követően a stáb a Budapesti Origo Film Studiosba tette át székhelyét. A munkálatok az Egyesült Államokban értek véget 2018. novemberében. Szerző: hp

A Terminator: Sötét végzet második előzetese augusztus 29-én jelent meg. Ez pontosan az a nap, amikor a Terminator 2-ben bekövetkezett az Ítélet napja. Szerző: hp

A film premierje előtt hetekkel jelent meg a Gears 5 című videojáték, melyben Sarah Connor és a T-800-as is választható karakter. Connor ráadásul maga Linda Hamilton szinkronizálta, ellenben a Terminatorral, aki a játékban nem Arnold Schwarzenegger hangján szólal meg.Szerző: hp

Az elemzők 35-45 millió dolláros amerikai premierhétvégét jósoltak a filmnek, ami mindenképp csalódást keltő eredmény lenne egy ilyen nagyköltségvetésű szuperprodukciótól. Szerző: hp