Nem

Nope

2022.08.21 Lóri Ádámcsik

Jobbra számítottam

Megvolt benne a Jordan Peele feeling, de valahogy mégsem durrant akkorát, mint a korábbi filmjei. Új és friss vér a horror műfajban. Jók a meglátásai, kidolgozottak a karakterek és a történet. Ez egy picit elmaradt a várttól.

2023.08.01 Jocpappa

10/7

Az átlagnál picivel jobb, de azért még mindig közepes. Ha nem IMAX-ben nézem, 6 pont, így 7. Kicsit csalódás számomra. Előnyök: – egy-két jó ötlet, – jó megvalósítás és jó hangzás, – néhány izgi jelenet, – menő a főszereplő jelleme. Hátrányok: – kibaszottul idegesítő szereplők, – sok logikai hiba, – túl vontatott, gyakran unalmas, – kötelező PC-vonal (bár ezen már nem kellene fennakadnom), – felesleges lazáskodás és káromkodás, – nem félelmetes, és a nagy részében nem is izgalmas.

2022.08.22 Bakugan

Számomra egyértelműen Jordan Peele zseniális alkotása vált a 2022-es év legjobb, legemlékezetesebb horrorfilmjévé. A rendező eddigi filmjei szintén a személyes kedvencek között foglalnak helyet, így igazából nem is számítottam kevesebbre ettől a mozi... Több

2022.09.05 RigbyTheMad

Elrontották

Az egyetlen Peele film, ami nem ért eddig semmit. Igaz csak a Get out és a Us-t láttam tőle. Ez nem közelítette meg a felsoroltak közül egyiket sem. Egy sima zs kategóriás sci-fi féleség volt. De annyiban más, hogy eddig a filmjeiben nem volt semmi alja dolog.

2023.01.18 Zsuzsanna395645

Nem tudom hova tenni

Én sajnáltam ezt a filmet, mert a feszültség adagolásához és megmutatásához nagyon ért a rendező. Nagyon jó film lehetett volna belőle, ha komolyan vesz egy sztorit, nem tereli elvont irányba. Nekem a többi filmjével is ez a bajom, emészthetetlenek, hülyeségbe fulladnak. Ez most különösen abba fulladt, holott voltak nagyon izgalmas részei. Nem értem a túláradó pozitív kritikát se, ezek a filmek nem normál embereknek valók. Én is tanult vagyok és művelt, mégsem tudom őket befogadni, és hova tenni.

2022.08.26 zoltyah

Ilyen nyomi filmet rég nem láttam.

2023.10.01 PolgarBalint

Középmezőny

Nagyon nagy volt az elvárás főképp a rendező és a titokzatos előzetese miatt. És tulajdonképpen meg is kaptam, amire vágytam, bár kicsit rossz szájízzel hagytam el anno a termet, hiszen azt hittem, hogy nagyobb csontváz lesz a szekrényben, amit mutat a film, de a valóságban nem volt akkora a csattanó, és inkább átment egy akció jellegűbb valamibe rejtélyes horror sci-fi helyett. De összességében rejtett magában egy rejtelmet és félelmet atmoszférájába egészen a csattanó nélküli „csattanóig”. A szereplőgárda számomra remek volt. A főszereplőket egyszerűen imádtam. De annyira nagy csalódás nem volt, mert egy Jordan Peele-filmről beszélünk, így a film megnézése után hetekig lehet róla gondolkodni és beszélgetni. Eddigi három Peele-alkotás közül a középmezőnyben lenne, a Tűnj el!-nél azt gondolom, jobb volt, viszont Mi-nél pedig egyáltalán nem. Volt a „Majmos” szál, ami érdekfeszítő, de tulajdonképpen az egész történethez nem ad hozzá semmit, de több horror is alkalmazza ezeket a jelentéktelen félelmetes elemeket. Viszont ha szereted a horrort vagy Peelt, akkor ez a te filmed.

2022.12.08 polgy

Nem lett a kedvencem

Hosszas gondolkodás után ezt a filmet talán a "művész science fiction" vagy az "elvont sci-fi" filmek rajongóknak (nem tudom, ténylegesen vannak-e ilyenek) tudom ajánlani. Ha van ilyen kategória, abban egész jó alkotásnak minősülhet. A sztori, a helyszín és a karakterek jók, valamint szépen fényképezett alkotás, szóval találtam benne azért én is némi élvezeti faktort.

2022.08.31 taba

Inkább NEM

Nem hiszem, hogy egy történet attól lesz jó, ha mindig újítani akar. A vidéki háttér, farm hangulat és a színészi játék is rendben van. De az űrből érkezett, kezdetben repülő csészealj, később medúza szerű, nem kimondottan intelligens földönkívüli ragadozó köré épülő történet számomra inkább az "enyhén vicces" kategóriába tartozik. Mindez két óra hosszan, 90 perc is bőven elég lett volna.

2022.10.02 Szentgróti Patrik

Ennek a filmnek se eleje, se vége, egy rakás nulla, szinte semmiről nem szól, tele van logikai bakikkal, megválaszolatlan kérdésekkel. Egyszer csak elkezdődik a film, és ennyi. Ebben a kategóriában sokkal jobb és különlegesebb filmeket is láttam. Ez a rendező eddig se alkotott maradandót, de így se fog, nem jó úton halad.

2022.09.04 BÉLA Nézhetetlen

Ksz*r

Merő időpocsékolás ez a film, egy nagy nulla.

2023.01.02 Frekvency Ferenc

Keke Palmer miatt nagy önuralom kell, hogy ne hagyd ott a francba a filmet, az a rohadt idegesítő harsánysága simán leüt két csillagot a minősítésből. Sajnos ez alapvetően igaz szinte minden fekete szereplős filmre, arcpirítóan túljátsszák magukat.

2022.08.22 Diabolus

Jó lenne, de...

A főszereplőt láthattuk már jó szerepekben, amiket szépen hozott, itt ezt nem fedeztem fel... Nekem a lény ábrázolása nem jött át egyáltalán, illetve sokkal nagyobb hangsúlyt fektettem volna a jelenlétére (pl. emberek eltűnése, tárgyak leesése az égből), ha már fél éve ott volt felettük. Egyszer nézhető, leköt, de kiemelkedően jónak nem mondanám.

2022.08.26 Zsolt384530 Nézhetetlen

Vacak, kacat...