Rupert Friend
Liev Schreiber
Steve Carell
Steve Park

A film egy kitalált amerikai sivatagi városban játszódik 1955-ben, ahol épp a Junior Stargazer kongresszus zajlik. Az ország minden részéből érkező diákok és szülők gyűlnek itt össze, hogy részt vegyenek egy tudományos versenyen, amelynek menetét felborítja egy az egész világra kiható… Több

Rendező: Wes Anderson
Forgatókönyvíró: Wes Anderson, Roman Coppola
Premier (HU): 2023.06.08. | Telekom TVGO (2023.09.08.) | SkyShowtime (2024.01.20.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2024.02.22 stevepisti

Ez nem az én történetmesélési stílusom. Nekem ez nagyon művi, elvont. Inkább Wes Anderson rajongóknak ajánlom, máskülönben csalódás lesz a végén.

2023.06.09 Jerico

Műanyag film bepalizott sztárokkal

Az 50-es évek Amerikájába visszarepítő Wes Anderson-rendezés, az Asteroid City egy kimondottan idegesítő film. A mesterséges színvilág rettenetesen zavaró és még inkább műanyaggá teszi az egészet. Bár rengeteg sztár szerepel a filmben – Tom Hanks, Scarlett Johansson, Margot Robbie, Adrien Brody, Bill Murray, Liev Schreiber, Matt Dillon, Willem Dafoe, Edeward Norton –, ők sem képesek megmenteni a végeredményt. Az pedig szürreális és gyengécske. A központi téma egy sivatagi kisváros ifjúsági csillagász-találkozója, amely egyszer csak átvált az idegenek fenyegetése miatti teljes elzárásra a külvilágtól. A mesterséges légkör és színezet ettől a ponttól még mesterségesebb lesz. A karakterek valószínűtlenek, a konfliktusok pedig műviek. De a legnagyobb gáz a filmmel az, hogy bepaliznak nyolc-tíz öregedő sztárt, akik méltatlan helyzetben csinálnak hülyét magukból. És nem jópofán. A másik nagyon dühítő dolog az a színezés. Nem tudni, milyen hatást reméltek ettől, de rettenetes. Ez marad meg leginkább bennünk utána.

2023.08.05 Artemisia

Ufó város

Wes Anderson nevét hallva, olvasva aligha van olyan mozirajongó, aki ne tudná azonnal, hogy mire számítson. A rendező stílusa elvont, abszurd, ezer közül is felismerhető. Egyedi kézjegyét, az erőteljes stilizációt pedig talán még egyszer sem járatta ... Teljes kritika

2023.09.11 Ahoj poplacsek

10/10 – óriási

Ez nem volt mindenkinek való, úgy látom a reakciókból mindenféle filmes oldalakon. Úgyhogy elöljáróban egy jótanács: csak az nézze, akinek bejött A Grand Budapest Hotel meg A Francia Kiadás. Nekem állatira tetszett, egyszer kimentem fagyiért a konyháig, de addig is muszáj volt leállítani, egyszerűen nem lehetett kihagyni egyetlen képkockát se. A mondanivalót könnyen dekódolhatónak találtam, ha valakinek nem jött át, érdemes leguglizni, biztos van fenn megfejtés a neten, én most inkább nem spoilereznék. Ja, mindenki IS szerepel a filmben.

2023.06.07 erahurka

Ha gonosz akarnék lenni, azt mondanám, ha láttál egy Wes Anderson-filmet, akkor mindet láttad. Nagyon egyedi a stílusa, ugyanakkor képtelen igazán megújulni, amit mondjuk nehéz felróni neki, amíg ilyen szeleburdi filmeket készít. Amúgy ez lehet a leg... Több

A film 54 808 947 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 26 627 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az Asteroid City várhatóan a hatodik Wes Anderson-film lesz, amelyet Alexandre Desplat zenésít meg.Szerző: csd

Bill Murray eredetileg Steve Carell szerepét kapta volna, de röviddel a forgatás előtt megfertőződött a koronavírussal, így vissza kellett lépnie a szerepétől.Szerző: csd

Az eredeti pletykák szerint a filmet Rómában forgatták volna, de a helyszíneket a madridi Chinchónra változtatták.Szerző: csd

Wes Anderson első olyan filmje, amelyben rendezői debütálása, a Petárda (1996) óta nem szerepel Bill Murray.Szerző: csd

(2023. 06. 12.)
Az Asteroid Cityben megvan minden, ami egy tipikus Wes Anderson filmhez kell: sztoriban sztori történet, babaház-szerű díszletek, pasztell színek, retró zenék és sztárparádé. A film keretét adó színdarabbal a rendező a színház világa előtt tiszteleg, a cselekmény pedig hangulatosan idézi meg az 50-es évek Amerikáját. A két történetszál viszont most... Több

(2023. 07. 02.)
Képzelt riport egy eljövetelről
Talán az idegenek megjelenése sokkal kevésbé lesz izgalmas, mint azt képzelni akarjuk. És ha meg is történik velünk, mi csak tátott szájjal, bamba tekintettel hagyjuk, hogy a mágikus pillanat tovatűnjön a Kis Göncöl horizontján. Több
Puszi: Kitty
Amarres