Kutyák szigete

Kutyák szigete

Isle of Dogs
Berto49

Miután Megaszaki város összes kutyáját egy szemétlerakóként szolgáló szigetre száműzik, a 12 éves Atari Kobajasi egyedül vág neki az útnak, hogy megtalálja elhurcolt társát. A srác ráadásul nem más, mint a rendeletet meghozó Kobajasi polgármester nevelt fia. Megérkezve a szigetre Atari rövidesen… Több

Rendező: Wes Anderson
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán, Németország, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2018.05.03. | Disney+ (2022.06.14.)

2022.08.29 Reitman

Oké, avagy lattam.

2018.07.08 Berto49

Nem különösebben kedvelem az animációs filmeket, de ezzel kivételt tettem egyrészt a „főszereplők” miatt, másrészt egy Wes Anderson film mindig – az esetek többségében – emlékezetes filmélmény. Tegyük hozzá, hogy ez a stop-motion animációval készítet... Több

2019.05.04 dailyfilmsan

Imádom a kutyákat, és ez a mese nekem készült, úgy hiszem. A stop motion műfaj nehézségei az anyagok megformálása és maga a folyamat, ami hosszadalmas és kimagasló türelmet kíván meg. A rajzfilmen meglátszik a türelem és a kreativitás, nagyon ötletes... Több

2020.02.27 elekm90

Remek Anderson-mese, ismét stop-motion technikával és eszement forgatókönyvvel, nekem a "Fantasztikus Róka úr"-nál lényegesen jobban tetszett. Mindenképpen ajánlom az eredeti nyelven történő megtekintését a színészgárda minősége miatt (Bryan Cranston, Edward Norton és néhány mellékszereplő zseniális). 9/10

2019.07.18 Ms. Akárki

Nagyon érdekes volt a képi világa az egész filmnek, főleg ez miatt érdekelt nagyon. A sajátságos stílusa, szürreális hangulata miatt nem csalódtam. Igazán megindító volt az alapgondolat, és hogy egy gazdi mit meg nem képes tenni a kis kedvencéért, ha igazán szereti.

A film összbevétele 64 248 949 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 19 685 633 forintot termelt. A hazai mozik összesen 14 448 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az eredeti cím "Isle of Dogs", ami egy titkos utalás, hiszen "I Love Dogs"-ként hangzik.Szerző: ZozArt89

Wes Anderson gyakran alkalmazza azt a módszert, hogy stopperórával méri a párbeszédek hosszát, hogy azok ne legyenek se túl hosszúak, se túl rövidek.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A verekedős jeleneteket (nagy bunyófelhő, fel-felbukkanó végtagokkal) a Kengyelfutó gyalogkakukk inspirálta.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az emberi karakterek bábjainak arca levehető volt, így cserélgetni tudták az arckifejezéseket. A kutyák esetében a mozgatható állkapoccsal próbáltak érzelmeket kölcsönözni a karaktereknek.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2018. 04. 27.)
Már a kutyákat is irtja a gyűlöletpolitika
Wes Anderson új animációja, a Kutyák szigete egy szerethetően rongyos mesefilm kutyabarátságról és gyűlöletkeltésről, és arról, hogy csak szavak nélkül értjük igazán egymást. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

(2018. 04. 19.)
Megkapjuk a már megszokott Wes Anderson stílust a maga szimmetrikus kamerakezelésével, fekete humorával, western hangulatjegyeivel és kiváló zeneválogatásával, mindezt egy áll leejtős stop-motion látványba csomagolva, és mindemellett népmesei egyszerűségű eszközökkel csempész bele komoly társadalomkritikusi attitűdöt. Egy tökéletes filmélményhez sz... Több

(2018. 04. 22.)
A Kutyák szigete egy olyan remekmű lett, ami nem csak egy audiovizuális költemény az ebekhez: kiemeli az általuk képviselt értékeket; miközben rendkívül intelligens, ám egy pillanatig sem tolakodó politikai üzenettel operál, amit a remek szinkronhangok és az egyszerű, mégis csípős humor tesz igazán egésszé. Több

Értékelés: 8.2/10
(2018. 04. 22.)
Wes Anderson tehát ismét egy káprázatos filmmel örvendeztette meg a mozirajongókat. Filmje egyszerre élvezhető hagyományos meseként vagy pedig borús társadalmi vízióként egyaránt. Több

(2018. 11. 15.)
Nem fog bántani
Ambivalens érzéseim egy része számomra is megmagyarázhatatlan marad. Talán ahhoz lehet köze, hogy nem kötődtem eléggé egyik szereplőhöz sem. Pedig, I love dogs, ahogy a film címe is mondja. Igazán frusztráló. Több