alexxx   2017. 12. 09.

Woody Allennek hobbi lett a filmezés, minden évben kihoz valamit, de maradandót az elmúlt tíz évben nem igazán sikerült összeraknia. Korrektek ezek a filmek, ami egy egykori rendezőóriástól már nem feltétlenül elég.

schvarz   2017. 12. 12.

Talán a világhírű és neves rendező miatt mindenki nagyobb dobást várt, de ha nem ebből indulunk ki, akkor igen is ez egy remek film! Mélyre ható, megfogó, érzelmileg hatásos film, aminek van mondanivalója és elgondolkoztatja a nézőjét. Színvonalas, jól összerakott film profi színészi alakítással.

nero   2017. 12. 10.

Önmagában ez simán egy négyes film lenne, az Allen életműben viszont inkább egy hármas. Egyik hozzászóló sem írta, de azért ne menjünk el Kate Winslet piszkosul erős játéka mellett. Az a nő varázslatos színésznő, ennél jobb választást nem lehetne elképzelni erre a szerepre. Allen rajongóknak kötelező, de más sem jár majd vele rosszul.

HitGirl   2017. 12. 08.

Ez a film pont az, ami mára Woody Allenből vált, és ezt nem feltétlenül rossz értelemben mondom. A direktor az ilyen mozit kirázza a kisujjából, amit én örömmel nézek, de évről évre az újabb nagy dobást várom. A Wonder Wheel jó film lett, de még mindig nem Az. Jövőre is adok esélyt. :)

SztarkTóni   2017. 12. 07.

Nem mondanám kiemelkedőnek, de a maga módján abszolút élvezhető mozi lett. Az operatőri munka előtt le a kalappal, ilyen szépen fényképezett film ritkán kerül a mozikba, rögtön megteremti a hangulatot, és végig fenn tudja tartani, így közben nem jut eszedbe, hogy hova lettek Allen korábbi zseniális filmjei, és a mostaniak miért csak sziplán "jók". Három és felet adnék, de most felfele kerekítek.

Justin Timberlake

Woody Allen az az ember, akinek már pusztán a neve elég ahhoz, hogy megtöltse a mozikat igényes filmekre vágyó emberekkel. Csalódást nem, vagy csak nagyon ritkán okoz. A Wonder Wheel-el sem lőtt mellé, maradandó élményt okoz bárkinek, aki nyitott az igényes alkotásokra. 8,5/10 több»

A Wonder Wheel – Az óriáskerék nem lesz instant klasszikus, de egyértelműen a jó Woody Allen mozik sorát gyarapítja, ami nagyban köszönhető Kate Winslet virtuóz alakításának és Storaro munkájának. 65/100 több»

Mindent egybevetve, a Wonder Wheel egy rég nem látott erős film a mestertől, ami főleg a színészek miatt marad igazán emlékezetes élmény, no meg egy meghökkentően durván meghízott David Krumholtz miatt (bár ez utóbbi lehet, csak nekem újdonság).
8/10 több»

Woody Allen mindig vonzódott Conney Islandhoz. Az Annie Hall egyik fontos jelenetét is a Luna Park hullámvasútja alatt forgatta.

(ArpiHajdu és Réci )

Állítólag Woody Allen úgy kérte fel Kate Winsletet a szerepre, hogy "írtam egy forgatókönyvet, neked nem fog tetszeni és nem is muszáj elvállalnod. De tényleg azt gondolom, hogy lenyűgözően alakítanál benne..."

(ArpiHajdu és Réci )

Ez Kate Winslet és Woody Allen első közös filmje. Eredetileg Winslet alakította volna a Match Point női főszerepét, de végül nem tudta vállalni a szereplést.