Wonder Wheel: Az óriáskerék (2017)

Wonder Wheel

Artemisia   2020. 05. 26.

legújabb vélemény a nap véleménye

Woody Allen nagy dobása

Woody Allen az a fajta rendező, akinek ha majd leengedik a koporsóját, ő akkor is vissza fog mászni a láncokon... Na szóval egy ilyen mentalitású ember munkája a Wonder Wheel. A helyszín az 50-es évekbeli Conay Island romantikus világa. A középpontb... teljes kritika»

Berto49   2019. 12. 28.

Cseppet sem vidám sorsok az óriáskerék tövéből

Ezt a filmet Woody Allen 2017-ben, 82 éves korában írta és rendezte, de azóta sem hagyott fel a filmkészítéssel. Valószínűleg az a kényszerképzete, hogy minden évben egy-egy új filmmel kell kirukkolnia. Személy szerint csak azokkal a munkáival van ba... teljes kritika»

alexxx   2017. 12. 09.

Woody Allennek hobbi lett a filmezés, minden évben kihoz valamit, de maradandót az elmúlt tíz évben nem igazán sikerült összeraknia. Korrektek ezek a filmek, ami egy egykori rendezőóriástól már nem feltétlenül elég.

schvarz   2017. 12. 12.

Talán a világhírű és neves rendező miatt mindenki nagyobb dobást várt, de ha nem ebből indulunk ki, akkor igen is ez egy remek film! Mélyre ható, megfogó, érzelmileg hatásos film, aminek van mondanivalója és elgondolkoztatja a nézőjét. Színvonalas, jól összerakott film profi színészi alakítással.

HitGirl   2019. 12. 08.

Ez a film pont az, ami mára Woody Allenből vált, és ezt nem feltétlenül rossz értelemben mondom. A direktor az ilyen mozit kirázza a kisujjából, amit én örömmel nézek, de évről évre az újabb nagy dobást várom. A Wonder Wheel jó film lett, de még mindig nem Az. Jövőre is adok esélyt. :)

nero   2017. 12. 10.

Önmagában ez simán egy négyes film lenne, az Allen életműben viszont inkább egy hármas. Egyik hozzászóló sem írta, de azért ne menjünk el Kate Winslet piszkosul erős játéka mellett. Az a nő varázslatos színésznő, ennél jobb választást nem lehetne elk... több»

SztarkTóni   2017. 12. 07.

Nem mondanám kiemelkedőnek, de a maga módján abszolút élvezhető mozi lett. Az operatőri munka előtt le a kalappal, ilyen szépen fényképezett film ritkán kerül a mozikba, rögtön megteremti a hangulatot, és végig fenn tudja tartani, így közben nem jut ... több»

Justin Timberlake

A film összbevétele 1 403 237 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 2 870 907 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 065 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film témája hasonlít Woody Allen életére, ugyanis mikor még Mia Farrow-val élt házasságban, kikezdett Mia örökbefogadott lányával, Soon-Yi Previnnel.

(Artemisia )

Woody Allen mindig vonzódott Conney Islandhoz. Az Annie Hall egyik fontos jelenetét is a Luna Park hullámvasútja alatt forgatta.

Állítólag Woody Allen úgy kérte fel Kate Winsletet a szerepre, hogy "írtam egy forgatókönyvet, neked nem fog tetszeni és nem is muszáj elvállalnod. De tényleg azt gondolom, hogy lenyűgözően alakítanál benne..."

Ez Kate Winslet és Woody Allen első közös filmje. Eredetileg Winslet alakította volna a Match Point női főszerepét, de végül nem tudta vállalni a szereplést.

Woody Allen és az operatőr Vittorio Storaro második közös filmje. Az első a 2016-os Café Society volt.

A film forgatása 2016. szeptember 15-én kezdődött Coney Islanden.

A film világpremierje 2017. október 14-én volt a New York Film Festival-on. A Wonder Wheel 2017. december 1-én debütál a mozikban, Woody Allen 82. születésnapján.

A filmet vegyesen fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes-on jelenleg 52%-on áll (2017. október).

Woody Allen az az ember, akinek már pusztán a neve elég ahhoz, hogy megtöltse a mozikat igényes filmekre vágyó emberekkel. Csalódást nem, vagy csak nagyon ritkán okoz. A Wonder Wheel-el sem lőtt mellé, maradandó élményt okoz bárkinek, aki nyitott az igényes alkotásokra. 8,5/10 több»

A Wonder Wheel – Az óriáskerék nem lesz instant klasszikus, de egyértelműen a jó Woody Allen mozik sorát gyarapítja, ami nagyban köszönhető Kate Winslet virtuóz alakításának és Storaro munkájának. 65/100 több»

Mindent egybevetve, a Wonder Wheel egy rég nem látott erős film a mestertől, ami főleg a színészek miatt marad igazán emlékezetes élmény, no meg egy meghökkentően durván meghízott David Krumholtz miatt (bár ez utóbbi lehet, csak nekem újdonság).
8/10 több»