Utoya, július 22.

Utøya 22. juli

A film 4 070 872 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 4 741 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film teljes mértékben az áldozatokról szól, a merénylő neve egyszer sem hangzik el, és látni sem látható (csak a sziluettje).Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmet 8 kategóriában jelölték a Haugesundban megrendezett Norvég Nemzetközi Filmfesztiválon, melyekből kettőt váltott díjra. A legjobb női főszereplő Andrea Berntzen lett, míg a legjobb női mellékszereplő díját Solveig Koløen Birkeland nyerte. Szerző: hp

A hitelesség érdekében a filmben egyetlen vágás sincs, a teljes produkciót valós időben vették fel.Szerző: hp

A filmben látható eseményeket Hollywoodban is megfilmesítették. A 22 July című dráma Paul Greengrass rendezésében került a mozikba.Szerző: hp

A film igen sikeres volt hazájában, Norvégiában, ahol két hétig vezette a mozis bevételi toplistát.Szerző: hp

A film a 68. Berlini Filmfesztiválon debütált, ahonnan a Ökumenikus Zsűri Különdíjával távozott. Szerző: hp

A film az Utoya szigeten 2011. július 22-én történt tömegmészárlás eseményeit dolgozza fel. Szerző: hp