Érdekességek: Utoya, július 22. (2018)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A film teljes mértékben az áldozatokról szól, a merénylő neve egyszer sem hangzik el és látni sem látható (csak a sziluettje).

(ArpiHajdu és Réci )

A filmet 8 kategóriában jelölték a Haugesundban megrendezett Norvég Nemzetközi Filmfesztiválon, melyekből kettőt váltott díjra. A legjobb női főszereplő Andrea Berntzen lett, míg a legjobb női mellékszereplő díját Solveig Koløen Birkeland nyerte.

A hitelesség érdekében a filmben egyetlen vágás sincs, a teljes produkciót valós időben vették fel.

A filmben látható eseményeket Hollywoodban is megfilmesítették. A 22 July című dráma Paul Greengrass rendezésében került a mozikba.

A film igen sikeres volt hazájában, Norvégiában, ahol két hétig vezette a mozis bevételi toplistát.

A film a 68. Berlini Filmfesztiválon debütált, ahonnan a Ökumenikus Zsűri Különdíjával távozott.

A film az Utoya szigeten 2011. július 22-én történt tömegmészárlás eseményeit dolgozza fel.