Utoya, július 22.

Utøya 22. juli

MovieAddict
2018/09/24

Értékelés: 7.5/10
Az Utoya egy kellő alázattal rendelkező dráma, mely képes az embert kizökkenteni a napi rutinból Több

Artsomnia
2018/09/25

A történet valós időben, 72 percben mutatja be az áldozatok szemszögét és ezalatt egy pillanatra sem enged, a földre taszít és ott is tart egészen a stáblistáig...és még talán azután is. Több

Vox.hu
2018/10/03

Lapzártánk idején még nem tudjuk, hogy milyen filmet készített Paul Greengrass a Netflixnek az Utoya-szigeti mészárlásról, de az biztos, hogy az angol rendezőnek rendesen fel kell kötnie a gatyáját, ha utol akarja érni a norvég Erik Poppe mesterművét. Több

A CineMániás - Az online filmmagazin
2018/10/10

Értékelés: 8.5/10
Egyszemélyes háború
Már a felütés is igen erős, a merényletekkel kapcsolatos archív felvételekkel indít a film. Főszereplőnk első megszólalása pedig ez: „Úgysem fogják elhinni!”. Ekkor még nem tudjuk, kihez szól, hamar körvonalazódik viszont, hogy egyszerre üzeni ezt édesanyjának, és nekünk, nézőknek is. Több

Revizoronline.com
2018/11/13

Profi tömegmészárlás
Norvégia újkori történetének talán legnagyobb nemzeti tragédiája Utøya szigetén következett be. 2011. július 22-én a szélsőjobbos nézeteket valló Anders Behring Breivik 69 embert mészárolt le a Munkáspárt nyári táborában. Az áldozatok 11 és 25 év közötti fiatalok voltak. Róluk szól az Utøya, július 22. című film. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. Több

Art7.hu
2018/11/14

A norvég Saul fiában nem lehet elszökni az értelmetlen terror elől
Erik Poppe leforgatta a norvég Saul fiát az utoyai tömegmészárlásról. A vágás nélküli filmben a terrortámadás a maga értelmetlen borzalmában tárul elénk. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!