Venom

Venom

A film Venom második filmes megjelenése a 2007-es Pókember 3 óta.Szerző: Artemisia

Venom szerepére Stephen Farrelly pankrátor, valamint Kellan Lutz is pályázott. Sőt, Zac Efron is bejelentette, hogy ő fogja alakítani a karaktert, de ezt csak áprilisi tréfának szánta.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Stáblista utáni jelenet: Cletus Kasady (Woody Harrelson) lesz később Vérontó, aki igazából Venomból születik, így erősebb is lesz nála. Cletus amúgy egy sorozatgyilkos, akire 11 gyilkosságot tudtak rábizonyítani, és Eddie Brock-kal lesznek cellatársak, mikor Venom elmegy Eddie-ért.Szerző: Bee97

A homáros jelenetet egyszerre forgatták le igazi és mű állatokkal. Tom Hardy természetesen nem egy élőbe harapott bele, hanem egy cukormázas, csokisziruppal töltött habcsókba.Szerző: Thibo84

Venom karaktere először 1988-ban tűnt fel a képregényekben, vagyis a filmváltozat épp 30 évvel a debütálása után került a mozikba.Szerző: Thibo84

Az emberek sokáig úgy hitték, hogy a 2017-es Élet című film a Venom előzménye, de ez végül nem bizonyult igaznak.Szerző: Thibo84

Venom hangját természetesen Tom Hardy adta, a színészt a szinkronizáláskor (amit egyébként még a forgatás előtt rögzítettek) elmondása szerint az énekes James Brown orgánuma ihlette meg.Szerző: Thibo84

Venom karaktere először 1984-ben tűnt fel egy Csodálatos Pókember-epizódban, és azóta számtalan változáson ment keresztül. Az “Ultimate” Marvel Universe-ben Venom sokkal inkább földi eredetű, mint annak idején: Parker és Brock tudós szülei hozták létre a rák ellenszereként. Szerző: thejoker

Tom Hardy fia, Louis Thomas nagy rajongója Venomnak. "Olyan filmet akartam csinálni, amit ő is megnézhet. Ezért csináltam egy olyat, amiben emberek fejét harapom le" - nyilatkozta viccelődve Hardy. Szerző: hp

Az alkotók bevallása szerint a Venomot olyan rendezők filmjei inspirálták, mint John Carpenter és David Cronenberg.Szerző: hp

Tom Hardy második szuperhősfilmje A sötét lovag: Felemelkedés (2012) után. Szerző: hp

A film stábjában három Oscar-díjra jelölt színészt is láthatunk (Tom Hardy, Michelle Williams, Woody Harrelson).Szerző: hp

Az önálló Venom szólófilm fejlesztése még 2007-ben kezdődött meg Avi Arad producer vezetésével. Szerző: hp

A Venom munkálataiban a Marvel-univerzum két sikeres szakembere is részt vett: a Vasember koreográfusa, Matthew Libatique, és a Pókember: Hazatérés díszlettervezője, Oliver Scholl. Szerző: hp