Volt egyszer egy vadnyugat

C'era una volta il West

2024.04.06 neki

Rendkívüli

Igazából nem tudok dönteni, egy művészfilmet látok zene és képi világ harmóniájával. Vagy csak egy lövöldözős, koszos, poros, néha a tisztasággal álcázott történetet.

2016.01.25 szaka123

Nagyon jó film. A nagybetűs Western. Klasszikus. Mindenkinek látnia kell legalább egyszer, utána pedig Ő maga akarja újranézni! Hosszú játékidő, ami csalóka, mert nagyon gyorsan elszalad az idő. Lassan csordogál a film a saját kis medrében, hogy aztá... Több

2022.06.30 JRD

Egy ikon a westernek egén. Szívszaggató zene, tragikus életutak és bosszú mindhalálig. Remek színészválasztással és kiemelkedő színészi játékkal méltó helyet foglal el a filmek között. Ha még nem láttad, jó szívvel ajánlom! A zenéjét már tutira legal... Több

2021.10.27 petraszab

Ha valaki westernt szeretne nézni, mindenképpen ezt a filmet válassza. Remek látvány és izgalmas történet, nem beszélve a szereposztásról.

2020.10.23 csd

Nincsenek véletlenek

Szerintem ezt a filmet nem kell bemutatni senkinek, így nem is szeretném túlmagyarázni a véleményemet. Nem véletlenül mondják rá, hogy "örök klasszikus", mert valóban az. Nyers, ugyanakkor meseszerű történet, ami persze tele van erőszakkal...ez egy ilyen műfaj, bármennyire is kalandossá avanzsálja Hollywood. Ettől függetlenül a Volt egyszer egy vadnyugat szerintem kötelező darab.

Sergio Leone fantasztikusat alkotott. Igen, ez a grandiózus film egy alkotás... Bronson, és Cardinale a pozitív, és Fonda a negatív hős. Ez így jó, és így tökéletes! Klasszikus. 1000-szer nézhető western!!!

2020.02.13 drg0602

Klasszikus....

Ez az a film ami igaz nagyon régi, de bármikor meg tudom nézni. Színészi teljesítmenyek és a légkör véget, nagyon időt álló. Aki szereti a western filmet és nem látta mindenképp néze meg, érdemes.

2020.10.20 Ildikó Bacskai

Ezen nőttem fel

Fater nagy kedvence, így kicsi korunktól számtalanszor videókaziról megnézett kultfilm. A rendezésnek köszönhetően teljesen a jelenetekbe olvad az ember, meg ismételhetetlen vadnyugati képkockák, lassú dinamika és agyadba vésődő zene. Kislányként nyilván örültem, hogy legalább egy női szereplő felbukkan a filmben, még ha zsémbes is, de szerethető és csodálható.

2015.06.17 Dodi

Jó a történet, jók a karakterek, kiválóak a színészek, végig leköti a néző figyelmét!

2021.05.23 Caravaggio1978

Túlmisztifikált

Túl sok változatosság nem volt akkoriban, nyilván ezért favorizálta mindenki. Utána meg éppen csak azért, mert azt hallottam, hogy tuti stb. stb. Tény, hogy ikonikus film, de ahogy ma már nem szeretik túl sokan a harmincéves Suzukikat, úgy ez a film 2021 ben már csak ilyen vicc, amit egy borús estén meg lehet nézni.

2017.07.08 Deku

Lehet kellett volna bele egy Clint Eastwood mert így nagyon gyér lett. Többet vártam volna ettől a filmtől. Nem lett teljesen rossz de nem is nagy szám. Azonban akik szeretik a könnyed western dolgokat talán bejöhet. Nem okozott maradandó élményeket.

2020.07.27 HE7EDIK

Sosem lesz kedvencem, de vannak benne zseniális jelenetek, értem ez alatt az elején a família kiírtását, vagy a végén a harmonikás jelenetet. A zene pedig annyira legendás hogy nincs ember aki fel ne ismerné néhány másodperc alatt. Kult klasszikus, aminek vénájából nagyon sok western táplálkozott.

2023.07.20 Gyorvik

Megelevenedett reneszánsz olajfestmény, a számos hosszú beállítás ezt az asszociációt még inkább alátámasztja. Leone tökéleteset szeretett volna alkotni, s ez nagyjából sikerült is. Annyira szofisztikáltan bánik a dramaturgiával, hogy minden egyes be... Több

2019.04.06 MidoD7

Gyenguszka lett, talán ha kettest adhatnék neki, annyira rossz. Amolyan egyszerű sztori, amit már több filmnél megszokhattunk, keverve 1-2 jó poénnal. Azonban nem lett korszakalkotó a kategóriájában.