Westworld

Hofi83   2020. 09. 18.

Szerintem az első két évad nagyon jó volt bár többet is ki lehetett volna hozni ebből a sztoriból..

Annuska   2018. 11. 03.

Lassú történetet, elképesztő látványvilágot nyújt a Westworld

Izgatottan vártam ezt a sorozatot, mert rengeteg jót lehetett róla hallani. Imádom a sci-fiket és a furfangos történeteket. Meglepve tapasztaltam, hogy ez a sorozat az 1973-as szintén Westworld, magyarul Feltámad a vadnyugat című film sorozatosított ... teljes kritika»

Deku   2017. 08. 21.

Érdekesnek hangzott az HBO új sorozat viszont amekkora volt a várakozás bennem, olyan gyorsan le is ült az első rész után. Már az első percekben alább hagyott az érdeklődésem iránta.

dulkap   2017. 02. 17.

Lehet, hogy túl nagy volt a várakozás bennem, de nálam nem működött most ez a sorozat. Hiába a kiváló színészek (Hopkins és Wright zseniális, mint mindig) és az érdekes alaptörténet, nekem az kevés, ha a történet agyon van bonyolítva, tele rejtélyes ... több»

GedyPapa   2017. 05. 08.

Ez nem az a sorozat, amit beraksz a háttérbe és csak úgy nézed. Oda kell figyelni, hisz ha valami pici mozzanat kimarad, akkor pár perccel később nem lesz érthető, hogy mi is zajlik. Nagyon szeretem az ilyen alkotásokat és a Westworld is egy hatalmas meglepetés ezen a szinten.

Szilonka   2018. 08. 17.

Sok benne az üres járat, amitől unalmas lesz az egész. És ismét egy régi történet leporolása.

indingo   2018. 04. 24.

Annyira új a sorozat stílusa, hogy nekem az első pár részben szoknom kellett, hogy akkor mit is látok! Gépek vagy emberek, hogy jön a képbe a kis terepasztal. Utána megszoktam és már érthetőbb lett a történet.

Ben Barnes
Luke Hemsworth
Jimmi Simpson
Tessa Thompson
James Marsden

A készítők már az elején arról beszélték, hogy Clint Eastwoodot ábrázolja a Fekete ember (Ed Harris).

(Thibo84)

Az első szezon óriási siker volt; a HBO szerint ez epizódonként átlagosan 11,7 millió nézőt jelentett több platformon.

(Thibo84)

Jonathan Nolan kedvenc vadnyugati filmje, a Volt egyszer egy vadnyugat (1968) tanyája után Sweetwaternek nevezte el a várost.

(Thibo84)

A hatodik epizód forgatása után a munkálatokkal két hónapra leálltak. A HBO szerint erre azért került sor, hogy a kreatív csapatnak több ideje legyen az első évad utolsó epizódjainak előkészítésére.

(Thibo84)

Az első modern dal, amelyet a zongorán játsszának, a Soundgarden "Black Hole Sun".

(Thibo84)

A műsorvezetők, Jonathan Nolan és Lisa Joy a Szárnyas fejvadász (1982) érzését akarták kelteni, ezért sokkal sötétebbé és elgondolkodtatóbbá tették a sorozatot, mint a Westworld (1973) film volt.

(Thibo84)

Az író, producer és rendező, Jonathan Nolan gondolata volt a modern zeneszámok felhasználása, amelyeket zongorán játszanak a Mariposa szalonban és a Hotelben. Nolan és a zeneszerző, Ramin Djawadi elmagyarázta, hogy emlékeztetniük kell az embereket arra, hogy egy megrendezett parkban vannak és, hogy minden írva van. A dalokat Nolan választotta.

(Thibo84)

Ben Barnes (Logan) eltörte a lábát, mielőtt megérkezett a forgatás első napjára. Félve attól, hogy elveszíti a munkáját, nem mondta el senkinek.

(Thibo84)

A második évad előzetesében szereplő bikák nem szerepelnek majd a sorozatban. Csak az előzetes kedvéért forgatták le ezt a részt.

(XETH)

A legjobb drámasorozatok mezőnyében 18 Emmyjelölést kapott.

(GedyPapa)

A Westworld nyitánya gyakorlatilag tökéletes: ugyan nem ez az év legjobb sorozatepizódja, ahhoz pedig túl sokat dolgoz fel más művekből, hogy minden ötlete igazán lenyűgözzön, azonban hibátlanul teremti meg azt a várakozást, ami egy pazar 10 részes évadot ígér. És ha Jonathan Nolan munkásságából indulok ki, a folytatás sem fog csalódást okozni. több»

A Westworld nemcsak egy tökéletesen kimunkált darab, hanem korunk filmművészetének egyik legnagyobbja is. Szórakoztatás vagy érzelmi hatás szempontjából valószínűleg akad nála jobb, de ha odafigyelünk Ford szavaira, ebben a sorozatban alapvetően nem ezen van a hangsúly. több»

A 10 rész (az évadzáró jelentősen hosszabb lett) fokozatosan adagolja az izgalmakat, a tudásmorzsákat, de természetesen nem lőhették el a készítők az első évadban az összes puskaporukat (legalább is nagyon remélem, hogy van még a tarsolyukban).