Hofi83

Luke Hemsworth
Jimmi Simpson
Tessa Thompson
James Marsden

2016 egyik legnagyobb meglepetése a HBO futurisztikus sorozata volt, melyet Michael Crichton azonos című filmje ihletett. Az epizódokból képet kaphatunk a mesterségesen létrehozott tudat kezdetéről és a bűn fejlődéséről egy olyan világot szemlélve, melyben az ember valamennyi vágya valóra… Több

Premier: 2016.09.30. | HBO Max (2020.03.29.)

2023.12.14 Majorkas

Imádtam eleinte, de...

Szégyellem bevallani, de az idén daráltam le az összes évadot. Az első két évad még azt mondom, kifejezetten jó volt, ha nem mentek volna el más irányba, egy verhetetlen sorozat lehetne.

2018.11.03 Annuska

a nap véleménye

Lassú történetet, elképesztő látványvilágot nyújt a Westworld

Izgatottan vártam ezt a sorozatot, mert rengeteg jót lehetett róla hallani. Imádom a sci-fiket és a furfangos történeteket. Meglepve tapasztaltam, hogy ez a sorozat az 1973-as szintén Westworld, magyarul Feltámad a vadnyugat című film sorozatosított ... Teljes kritika

2017.02.17 dulkap

Lehet, hogy túl nagy volt a várakozás bennem, de nálam nem működött most ez a sorozat. Hiába a kiváló színészek (Hopkins és Wright zseniális, mint mindig) és az érdekes alaptörténet, nekem az kevés, ha a történet agyon van bonyolítva, tele rejtélyes ... Több

2017.05.08 GedyPapa

Ez nem az a sorozat, amit beraksz a háttérbe és csak úgy nézed. Oda kell figyelni, hisz ha valami pici mozzanat kimarad, akkor pár perccel később nem lesz érthető, hogy mi is zajlik. Nagyon szeretem az ilyen alkotásokat és a Westworld is egy hatalmas meglepetés ezen a szinten.

2017.08.21 Deku

Érdekesnek hangzott az HBO új sorozat viszont amekkora volt a várakozás bennem, olyan gyorsan le is ült az első rész után. Már az első percekben alább hagyott az érdeklődésem iránta.

A sorozat alapjául az 1973-as Feltámad a vadnyugat és a 1976-os folytatása, az Eljövendő világ szolgált. Szerző: indingo

A készítők már az elején arról beszélték, hogy Clint Eastwoodot ábrázolja a Fekete ember (Ed Harris).Szerző: Thibo84

Az első szezon óriási siker volt; a HBO szerint ez epizódonként átlagosan 11,7 millió nézőt jelentett több platformon.Szerző: Thibo84

Jonathan Nolan kedvenc vadnyugati filmje, a Volt egyszer egy vadnyugat (1968) tanyája után Sweetwaternek nevezte el a várost.Szerző: Thibo84

A hatodik epizód forgatása után a munkálatokkal két hónapra leálltak. A HBO szerint erre azért került sor, hogy a kreatív csapatnak több ideje legyen az első évad utolsó epizódjainak előkészítésére.Szerző: Thibo84

Értékelés: 8.5/10
(2016. 10. 09.)
A Westworld nyitánya gyakorlatilag tökéletes: ugyan nem ez az év legjobb sorozatepizódja, ahhoz pedig túl sokat dolgoz fel más művekből, hogy minden ötlete igazán lenyűgözzön, azonban hibátlanul teremti meg azt a várakozást, ami egy pazar 10 részes évadot ígér. És ha Jonathan Nolan munkásságából indulok ki, a folytatás sem fog csalódást okozni.... Több

(2016. 12. 11.)
A Westworld nemcsak egy tökéletesen kimunkált darab, hanem korunk filmművészetének egyik legnagyobbja is. Szórakoztatás vagy érzelmi hatás szempontjából valószínűleg akad nála jobb, de ha odafigyelünk Ford szavaira, ebben a sorozatban alapvetően nem ezen van a hangsúly. Több

(2017. 01. 16.)
Szilaj gyönyörnek az értelme is szilaj
Sokak számára kihívást jelentett a Westworld értelmezése, ami a legtöbbször akként csapódott le, hogy mekkora "blöff" meg "lufi" a sorozat. Úgy látom tehát, hogy van lehetőség és igény arra, hogy elmagyarázzam Jonathan Nolan mesterművének dimenzióit. Több

(2018. 04. 22.)
2016 őszének egyik legnagyobb durranása volt a HBO sorozata, mely nagyszerűen keveri a mai technikákat a western jellemzőivel, ráadásul a sci-fi műfaj keretein belül. Anthony Hopkins és Ed Harris neve láttán a stáblistán pedig minden filmrajongó megnyalja a 10 ujját. Több

Értékelés: 6.5/10
(2017. 01. 06.)
A 10 rész (az évadzáró jelentősen hosszabb lett) fokozatosan adagolja az izgalmakat, a tudásmorzsákat, de természetesen nem lőhették el a készítők az első évadban az összes puskaporukat (legalább is nagyon remélem, hogy van még a tarsolyukban).