A farkas

A farkas

Wolfen

Egy New York-i rendőr egy sor brutális haláleset után nyomoz, melyek állattámadásra utalnak.

(rbernadett)

Forgatókönyvíró: David Eyre, Michael Wadleigh, Eric Roth
Premier: 1981.07.24.
Albert Finney

2021.10.11 Kóborló

legújabb vélemény a nap véleménye

Nagyvárosi farkasok

Elöljáróban a véleményemet a filmről azzal kezdeném, hogy nem biztos, hogy eme produkció a legtöbb horrorrajongó szívét képes lesz megdobogtatni, ugyanis számos dologgal kapcsolatban bele lehetne kötni. Szerintem az általam négy csillagra tagsált stá... Teljes kritika

2016.12.30 acey

Méltánytalanul elfeledett film, pedig nagyszerű, és nemcsak a maga korához viszonyítva.

2017.11.03 Ronin

Korábban nem láttam a filmet, pedig igazán nagyszerű gyöngyszeme a horrorfilmeknek. Hiányoltam a farkasokat, annak ellenére ugyanis, hogy főszereplők voltak, "láthatatlanok" maradtak, csak bőven a film vége felé mutatták meg a gyilkost. Másik negatí... Több

A film abból a szempontból is különlegesnek nevezhető, hogy először itt alkalmaztak hőkamerás felvételeket a forgatások során.Szerző: Kóborló

A filmbéli Rebecca Neff szerepében látható Diane Venora színésznőnek ez volt az első olyan filmszerepe, amit a mozikban is bemutattak.Szerző: Kóborló

A film alapjául szolgáló Whitley Strieber regényt idehaza is kiadták 1991-ben, az IPM Könyvtár sorozatában.Szerző: Kóborló

A rendező, Michael Wadleigh feltűnik egy rövid jelenet erejéig a filmben. Ő látható az egyik terrorista szerepében azon a videofelvételen, amit lejátszanak a filmben.Szerző: Kóborló