X-akták - Szállj harcba a jövő ellen (1998)

The X Files

Gillian Anderson

Gauss   2021. 08. 04.

Ez egy nagyon jó film. Méltó a sorozathoz. Ha gonoszkodni akarnék, akkor mondanám, hogy ez csak egy nagyobb költségvetésű X-akták epizód, és hosszabb. :) De amúgy egy jól összerakott, izgalmas film.

petraszab   2019. 05. 12.

Én magát az alap storyt bírom, a karakterekkel és a földöntúli világgal. Nem lett a legjobb történet, de nekem bejött.

kounicakhaha   2018. 10. 13.

Lehet, hogy a sorozat-fanoknak nagyon bejött ez a film, de én aki annyira nem figyeltem ezt a sorozatot annak idején, annyira nem találtam érdekesnek. Engem leginkább egy közepes kilencvenes évekbeli sci-fi horrorra vagy mire emlékeztetett, ami nem e... több»

DarkLion   2016. 05. 06.

Izgalmas film, akinek tetszett a sorozat, meg szerette nézni, annak ez is tetszeni fog, mert a története jól beleillik a sorozatba. De nem muszáj hozzá megnézni a sorozatot, szerintem önmagában is megáll a film, meg aztán az ember már csak úgy amúgy is tudja, hogy ki az a Mulder meg Scully.

57-en haltak meg a filmben.

(Norbi)

A méhkasos jelenethez 3000 méhet használtak.

(kázsé)

A filmet 10 hét alatt forgatták le a negyedik és az ötödik évad szünetében.

(kázsé)

A sivatagos terület Dallas közelében nem létezik, Dallas környéke valójában kifejezetten zöld terület.

(kázsé)

A jelenet, amelyben Scully és Mulder egy kukoricamezőn keresztül menekül a helikopterek elől utalás az Észak-Északnyugat c. film egyik híres jelenetére. Martin Landau mindkét filmben szerepelt.