Pesti balhé

Pesti balhé

A film 109 805 432 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 73 443 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Pesti balhét eredetileg június 11-én mutatták volna be, azonban a koronavírus-járvány miatt végül augusztusra halasztották a premiert. Ez az első magyar játékfilm, melyet a veszélyhelyzet után mutatnak be a mozik. Szerző: hp

A film első előzetesét 2019. december 11-én hozták nyilvánosságra.Szerző: hp

A film forgatása 2019 tavaszán és nyarán zajlott Budapesten. A munkálatok július elején értek véget. A közel 30 forgatási helyszín között szerepelt a Skála Metró teteje, a Király fürdő valamint a kőbányai pincerendszer is.Szerző: hp

A film operatőre a Kovács László és Zsigmond Vilmos Magyar Operatőr Díjjal kitüntetett Balázs István Balázs volt. Szerző: hp

A film producerei közt találjuk Fülöp Pétert is, aki olyan Magyarországon forgatott hollywoodi filmeken is dolgozott, mint a Die Hard 5 vagy a World War Z.Szerző: hp

A film forgatókönyvét az a Kis-Szabó Márk írta (Inotay Ákos mellett), aki korábban elnyerte az HBO Forgatókönyvíró versenyének fődíját. Szerző: hp

A Pesti balhé a tévésorozatok világából érkező Lóth Balázs első egészestés mozifilmje. Szerző: hp

A Pesti balhé a Filmalap 327 millió forintos támogatásával készült.Szerző: hp