ruman666   2020. 05. 28.

Nem hiszem, hogy a legjobb filmként vonul majd be a magyar filmtörténetbe, de meglepően jól összerakták. A forgatókönyvön még csiszolhattak volna, ez a sztori kicsivel több izgalmat is elbírt volna, de végső soron az apró hiányérzetet leszámítva nem volt rossz.

azurou   2020. 04. 12.

Na, egy ilyen filmre már jó ideje szükségem volt a magyar filmipartól. Nem egy eredeti sztori, a humora is néha sántít egy kicsit, de szerintem halálian szórakoztató, és ami a legjobb, hogy végre nem veszi túl komolyan magát. Imádtam!

Dan   2020. 03. 17.

Örülök, hogy valamit végre nem Csányival akarnak eladni, remek színészek, remek alakítások, és közben az ember egy kicsit a magáénak is érezheti ezt a filmet. Szuperjó!

cosmik   2020. 01. 06.

Nincs több magyar színész? Nagyon unalmas, hogy minden filmből ugyanazok az arcok köszönnek vissza. Még ha csúcsteljesítményt nyújtanának, talán kevésbé zavarna, de erről a filmről sem mondható el, hogy végre elhozta az áttörést a magyar filmiparban.

Lóth Balázs
Lóth Balázs
Reviczky Gábor
Hegedűs D. Géza
Karácsony Tamás Fluor
Elek Ferenc

A film 25 114 372 forintos bevételt termelt Magyarországon.

A Pesti balhét eredetileg június 11-én mutatták volna be, azonban a koronavírus-járvány miatt végül augusztusra halasztották a premiert. Ez az első magyar játékfilm, melyet a veszélyhelyzet után mutatnak be a mozik.

A film első előzetesét 2019. december 11-én hozták nyilvánosságra.

A film forgatása 2019. tavaszán és nyarán zajlott Budapesten. A munkálatok július elején értek véget. A közel 30 forgatási helyszín között szerepelt a Skála Metró teteje, a Király fürdő valamint a kőbányai pincerendszer is.

A film operatőre a Kovács László és Zsigmond Vilmos Magyar Operatőr Díjjal kitüntetett Balázs István Balázs volt.

A film producerei közt találjuk Fülöp Pétert is, aki olyan Magyarországon forgatott hollywoodi filmeken is dolgozott, mint a Die Hard 5 vagy a World War Z.

A film forgatókönyvét az a Kis-Szabó Márk írta (Inotay Ákos mellett), aki korábban elnyerte az HBO Forgatókönyvíró versenyének fődíját.

A Pesti balhé a tévésorozatok világából érkező Lóth Balázs első egészestés mozifilmje.

A Pesti balhé a Filmalap 327 millió forintos támogatásával készült.

Kritika több»

Összességében tehát a Pesti balhé valóban egy igazi közönségsiker lehet a mozikban, minden adott hozzá: a cselekmény izgalmas, látványos, a színészek nagyszerűek, a nevetés biztosított, a képi világ pedig hollywoodi mozikat megszégyenítően szépen kidolgozott és látványos. több»