Pesti balhé (2020)

Reviczky Gábor
Hegedűs D. Géza
Karácson Tamás Fluor
Elek Ferenc

Szilárd-Leo   2021. 10. 26.

Magyar film

Sziasztok, nagyon gyenge. Káoszok káosza. A 40-50-es korosztály számára úgy elmegy, ennyi összességében. Nagyon nem jött be. Mert mi jut eszünkbe, gyerekkorunk meg balhék, javító, 25 év eltelte után megint talizik mindenki mindenkivel, felnövünk meg minden. De a balhé az kell, basszus. A magyar népnek ez kell, hát nekem nyolc. És apuka sem maradhat ki a kiszúrásból. De Reviczki Gábor azért megfújja a régi festményt, ez slussz poén. Ennyi... 5,8 X

Eastern79   2021. 05. 07.

Lisa. Nem a rókatündér, hanem a Mona

Most, hogy még a csapból is a vírussal kapcsolatos félelempornó folyik, jól esik néha egy-egy könnyedebb produkciót is megnézni, és hát a fő streamingszolgáltató, a Netflix kínálatában egyre több a kínosan gyenge alkotás. Mindezek mellett az is igaz,... teljes kritika»

TomÁcs   2020. 08. 31.

A pesti balhét a vírus balhé után néztem meg, több hónapnyi mozi nélkül, talán ezért is tetszett a film. A gyerekkor bemutatása az első balhéval tetszett, többet is mutathattak volna ebből a korból.

indingo   2020. 08. 20.

Borzasztóan erőltetett volt az egész film. Olyan amerikai film koppintás az egész, magyar megvalósításban. A története unalmas, kiszámítható és sok humor sincs benne. A fényképezése viszont elég jó.

Szilonka   2020. 08. 20.

Ütősebbre számítottam, mert az utóbbi években csak új készültek a remek magyar filmek. Ez eléggé feledhető alkotás.

Timcsi   2020. 09. 07.

Az utóbbi időkben megkedveltem a magyar filmeket, és még moziba is hajlandó vagyok elmenni, hogy lássak egyet. A Pesti balhéból csak a balhé maradt ki.

VvV   2020. 09. 14.

Szerintem ez egy jó magyar film volt barátságról, összetartozásról. A történet nem épp a legboldogabb, de vége igazán felemelő és pozitív.

A film 109 568 632 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 73 226 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Pesti balhét eredetileg június 11-én mutatták volna be, azonban a koronavírus-járvány miatt végül augusztusra halasztották a premiert. Ez az első magyar játékfilm, melyet a veszélyhelyzet után mutatnak be a mozik.

A film első előzetesét 2019. december 11-én hozták nyilvánosságra.

A film forgatása 2019 tavaszán és nyarán zajlott Budapesten. A munkálatok július elején értek véget. A közel 30 forgatási helyszín között szerepelt a Skála Metró teteje, a Király fürdő valamint a kőbányai pincerendszer is.

A film operatőre a Kovács László és Zsigmond Vilmos Magyar Operatőr Díjjal kitüntetett Balázs István Balázs volt.

A film producerei közt találjuk Fülöp Pétert is, aki olyan Magyarországon forgatott hollywoodi filmeken is dolgozott, mint a Die Hard 5 vagy a World War Z.

Talán csak abban bízhatunk, hogy majd az idő nosztalgikus fénnyel vonja majd be mindezt. több»

Kicsit több öniróniával, bátrabb humorral és valódi egyéniségekkel remek film is válhatott volna a Pesti balhéból. több»

Összességében tehát a Pesti balhé valóban egy igazi közönségsiker lehet a mozikban, minden adott hozzá: a cselekmény izgalmas, látványos, a színészek nagyszerűek, a nevetés biztosított, a képi világ pedig hollywoodi mozikat megszégyenítően szépen kidolgozott és látványos. több»