sammy88

Reviczky Gábor
Hegedűs D. Géza
Karácson Tamás Fluor
Elek Ferenc

Évekkel ezelőtt legjobb barátokként vettek részt bármilyen kalandban, csínytevéseik miatt a gyerekprogramok szervezőinek és a tanároknak bizonyára nem ők voltak a kedvencei. Idővel felnőttek, de továbbra se nőtt be a fejük lágya.
Valamennyien kicsapongó mókamesterek maradtak, kivéve… Több

Rendező: Lóth Balázs
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2020.07.30. | HBO Max (2021.05.02.) | RTL+ (2022.11.17.) | Netflix (2023.03.13.) | Filmio (2023.05.18.)
Forgalmazó: InterCom

2024.01.19 Kapszaicin

20 perc

Egészen a huszadik percig hagytam magam kínozni ezzel az über gagyi filmmel. Egy átlagos reggelem viccesebb és tartalmasabb, mint egy-egy ilyen és ehhez hasonló alkotás. Sőt, egy baráti összejövetelt is katartikusabbra tudnék megrendezni, csupán a saját emlékeimet munícióként bevetve. Mindig nagy érdeklődéssel figyelem a satu műveknél, hogy másoknak, az alkotói oldal jeles képviselőinek hogy nem jutott a saját életében legalább egy eredeti poén, amit esetleg mérceként tudna hasznosítani. Vagy tényleg ennyire nem jött össze soha az a bizonyos való világ?

2021.05.07 Eastern79

a nap véleménye

Lisa. Nem a rókatündér, hanem a Mona

Most, hogy még a csapból is a vírussal kapcsolatos félelempornó folyik, jól esik néha egy-egy könnyedebb produkciót is megnézni, és hát a fő streamingszolgáltató, a Netflix kínálatában egyre több a kínosan gyenge alkotás. Mindezek mellett az is igaz,... Teljes kritika

2021.05.09 Emmersson

Klisékupac magyar módra

Mű színészek, gagyi forgatókönyv. A nagyobb nevek helyett – Hegedűs D. Géza, Reviczky Gábor – én szégyelltem magam. Petrik Andrea nem tud normális arcot vágni, mint egy amatőr színész, állandóan vigyorra áll a szája. De legalább nem szép. Elek Ferencnek jól állt a szerep, de már hányadszor kapja a szerencsétlen nyomorult figurát?! Az Adriánt alakító színészt eddig nem ismertem, és ez így volt jó, most már ismerem, és rossz. Rusnya, bamba és antiszínész. Mészáros és Szabó – nem kéne minden f*s-húgy filmben szerepet vállalniuk. Kb. annyira szórakoztató, mint smirglivel r3jszolni. :P 1 és 2 csillag közt vacilláltam, de túl jó az átlag, így tőlem egy csillagot kap.

2022.07.10 BRANTON Nézhetetlen

A borzalom magasfoka

Mi volt ez a pusztító alpáriság? Nézhetetlen. Nem tudom mit szívtak a készítők, de konkrétan az egész banda drog hatása alatt állhatott. Azt sem tudom, hogy mi vett rá engem arra, hogy ezt megnézzem. Fájdalmas volt, fájdalmasabb, mint gondoltam előzetesen. Mészáros Béla igyekszik egyedül valamilyen színt vinni ebbe az egész f*shalmazba, de látszik, hogy kellemetlenül érzi magát ő is.

2022.09.27 Klauka89

Huh, nagyon gyenge. Csak azért néztem meg, mert a korábbi munkahelyemen is forgatták.

A film 109 805 432 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 73 443 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Pesti balhét eredetileg június 11-én mutatták volna be, azonban a koronavírus-járvány miatt végül augusztusra halasztották a premiert. Ez az első magyar játékfilm, melyet a veszélyhelyzet után mutatnak be a mozik. Szerző: hp

A film első előzetesét 2019. december 11-én hozták nyilvánosságra.Szerző: hp

A film forgatása 2019 tavaszán és nyarán zajlott Budapesten. A munkálatok július elején értek véget. A közel 30 forgatási helyszín között szerepelt a Skála Metró teteje, a Király fürdő valamint a kőbányai pincerendszer is.Szerző: hp

A film operatőre a Kovács László és Zsigmond Vilmos Magyar Operatőr Díjjal kitüntetett Balázs István Balázs volt. Szerző: hp

Winnetou átka
Talán csak abban bízhatunk, hogy majd az idő nosztalgikus fénnyel vonja majd be mindezt. Több

Magyar meló
Kicsit több öniróniával, bátrabb humorral és valódi egyéniségekkel remek film is válhatott volna a Pesti balhéból. Több

(2020. 08. 06.)
Összességében tehát a Pesti balhé valóban egy igazi közönségsiker lehet a mozikban, minden adott hozzá: a cselekmény izgalmas, látványos, a színészek nagyszerűek, a nevetés biztosított, a képi világ pedig hollywoodi mozikat megszégyenítően szépen kidolgozott és látványos. Több

(2020. 08. 13.)
A Pesti balhé kivitelezése, humora és sztorija is szörnyen lapos. És felejthető. Több

(2020. 12. 30.)
Bolond lyukból…
A Heaven Street Seven Krézi sráca, illetve a Mézga család főcímdala, a Néha légy bolond egy kicsikét… fogja keretbe Lóth Balázs filmjét. A Pesti balhé a hülyeség erejét demonstrálva száll szembe a spontaneitást nélkülöző, a hétköznapi rutinba merevedett élettel. Több