Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

belavagyok   2020. 11. 07.

Ha másnak mesélem, még érdekesnek is tűnhet a történet, de valahogy, ahogy ültem a moziban, azt vártam, mikor lesz már vége.

TomÁcs   2020. 08. 31.

A pesti balhét a vírus balhé után néztem meg, több hónapnyi mozi nélkül talán ezért is tetszett a film. A gyerekkor bemutatása az első balhéval tetszett, többet is mutathattak volna ebből a korból.

indingo   2020. 08. 20.

Borzasztóan erőltetett volt az egész film. Olyan amerikai film koppintás az egész, magyar megvalósításban. A története unalmas, kiszámítható és sok humor sincs benne. A fényképezése viszont elég jó.

Timcsi   2020. 09. 07.

Az utóbbi időkben megkedveltem a magyar filmeket és még moziba is hajlnadó vagyok elmenni, hogy lássak egyet. A Pesti balhéból csak a balhé maradt ki.

Szilonka   2020. 08. 20.

Ütősebbre számítottam, mert az utóbbi években csak új készültek a remek magyar filmek. Ez eléggé feledhető alkotás.

VvV   2020. 09. 14.

Szerintem ez egy jó magyar film volt barátságról, összetartozásról. A történet nem épp a legboldogabb, de vége igazán felemelő és pozitív.

sammy88   2020. 08. 24.

Mindenki nagyon beletette magát csak a forgatókönyvírók nem

A színészek és az alkotók szerintem beltették a maximumot, de sajnos a sztori eléggé kiforratlan. Láttunk már hasonlóan banális alapsztorijú amerikai filmeket, de valahogy mégis jobban működnek. Karaktereket is jobban fel lehetett volna építeni. Ha sztorit jobban összerakják akkor ez egy szuper film lehetne, de technikailag viszont nagyon ügyesek voltak a munkatársak. A vágás, a perspektívák, beállítások, kameramozgás, színvilág viszont szerintem 5 csillag. Igényesen meg lett csinálva.

Lóth Balázs
Lóth Balázs
Reviczky Gábor
Hegedűs D. Géza
Karácson Tamás Fluor
Elek Ferenc

A film 109 533 062 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 73 189 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Pesti balhét eredetileg június 11-én mutatták volna be, azonban a koronavírus-járvány miatt végül augusztusra halasztották a premiert. Ez az első magyar játékfilm, melyet a veszélyhelyzet után mutatnak be a mozik.

A film első előzetesét 2019. december 11-én hozták nyilvánosságra.

A film forgatása 2019. tavaszán és nyarán zajlott Budapesten. A munkálatok július elején értek véget. A közel 30 forgatási helyszín között szerepelt a Skála Metró teteje, a Király fürdő valamint a kőbányai pincerendszer is.

A film operatőre a Kovács László és Zsigmond Vilmos Magyar Operatőr Díjjal kitüntetett Balázs István Balázs volt.

A film producerei közt találjuk Fülöp Pétert is, aki olyan Magyarországon forgatott hollywoodi filmeken is dolgozott, mint a Die Hard 5 vagy a World War Z.

A film forgatókönyvét az a Kis-Szabó Márk írta (Inotay Ákos mellett), aki korábban elnyerte az HBO Forgatókönyvíró versenyének fődíját.

A Pesti balhé a tévésorozatok világából érkező Lóth Balázs első egészestés mozifilmje.

A Pesti balhé a Filmalap 327 millió forintos támogatásával készült.

Összességében tehát a Pesti balhé valóban egy igazi közönségsiker lehet a mozikban, minden adott hozzá: a cselekmény izgalmas, látványos, a színészek nagyszerűek, a nevetés biztosított, a képi világ pedig hollywoodi mozikat megszégyenítően szépen kidolgozott és látványos. több»

Talán csak abban bízhatunk, hogy majd az idő nosztalgikus fénnyel vonja majd be mindezt. több»

Kicsit több öniróniával, bátrabb humorral és valódi egyéniségekkel remek film is válhatott volna a Pesti balhéból. több»