A köd

The Mist

A film központi zeneszáma a Dead Can Dance: The Host of Seraphim című dala!Szerző: respect the movies

A filmből 2017-ben készült egy sorozat is, azonos címen! Ez a sorozat egy évadot élt meg, ami tíz részből állt, mielőtt kasszát kapott a második évad!Szerző: respect the movies

Stephen King eme novellát 1976-ban írta meg! Magyarországon az Európa Könyvkiadó 2002-ben adta ki, Csontkollekció címen, amiben még több King kisregény és novella található!Szerző: respect the movies

Ez volt Thomas Jane második olyan szerepe, amit egy Stephen King regény vagy novellából készítették! Az első a 2003-as Álomcsapda volt!Szerző: respect the movies

A film rendezője Frank Darabont annyira elégedett volt Thomas Jane alakításával, hogy felajánlotta neki a 2010-ben induló The Walking Dead sorozat főszerepét! Viszont ezzel a lehetőséggel a színész végül nem élt, így került végül ez a szerep Rick Grimes-ra!Szerző: respect the movies

A filmben több olyan színész is szerepet kapott, akik a későbbi The Walking Dead sorozatban kisebb vagy nagyobb szerepet játszott! Ilyenek voltak például Laurie Holden, Jeffrey DeMunn, Melissa McBride, Juan Gabriel Pareja, Sam Witwer és Tiffany Morgan!Szerző: respect the movies

A film rendezőjének Frank Darabont-nak, ez már a harmadik olyan filmes adaptációja volt, amit Stephen King könyve vagy novellája alapján készített el! Az első az 1994-es Remény rabjai volt, majd 1999-ben elkészítette a Halálsoront és 2007-ben pedig A ködöt!Szerző: respect the movies

Stephen Kingnek olyannyira tetszett a film befejezése, hogy azt mondta: Ez minden idők legsokkolóbb fináléja, s törvényt kellene hozni arra vonatkozóan, hogy aki elárulja, mi történik a záró öt percben, azt felakasztják.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Frank Darabont az író engedélyével tért el a könyvbéli befejezéstől. A rendező az elképzeléséhez olyan mértékben ragaszkodott, hogy igent mondott a kevesebb pénzt felajánló Dimension Filmsnek (ez 15 millió dollár volt, de volt olyan stúdió, akik 30 milliót is ajánlotta), s még abba is belement, hogy a rendezői fizetése is kevesebb legyen, cserébe nem szólt bele a stúdió a film lezárásába.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Drayton plakátjait Drew Struzan grafikus rajzolta.Szerző: dulkap

A könyvnek nyitott befejezése van. Nem tudjuk,hogy meghalnak vagy túlélik-e.Szerző: dulkap

Frank Darabont azt szerette volna, ha Stephen King elvállalja Brian Libby szerepét, de az író visszautasította a felkérést.Szerző: SódóGA

A filmet mindössze 37 nap alatt forgatták.Szerző: SódóGA