Vélemények: A köd (2007)

Timike   2021. 10. 16.

SK könyvadaptáció, amely meglepően jóra sikeredett. Elgondolkodtató történet, a vége eléggé meglepő.

respect the movies   2018. 06. 05.

Szerintem egy kimondottan jó King adaptáció lett! Jómagam nagyon szeretem a Stephen King regényeket (ezzel gondolom rengetegen vagyunk így) és emiatt kimondottan kíváncsian tekintem meg a regényeiből/novelláiból készült filmeket! Sajnos a King féle f... több»

rbernadett   2016. 03. 29.

Véletlenül kapcsolódtam be ebbe a filmbe, amikor valamelyik csatorna adta a tévében. Nem tudtam, hogy ki írta az alapjául szolgáló könyvet és azt sem tudtam, hogy mit akarnak kihozni belőle, de lekötött és szórakoztatott, már amennyire egy ilyen film... több»

Deku   2017. 07. 24.

Nekem személy szerint bejött ez a fajta Stephen King adaptáció, egész tűrhető módon visszaadta azt amit a könyv is bár azzal nem lett egyenértékű. De horrornak megjárja.

indingo   2017. 05. 03.

Több gondolatiság is felmerült a filmben. A vallási oldal elég erős volt az ismeretlenség mellett. Érdekes kérdéseket feszeget és vége is erős lett.

Lamboh   2017. 10. 14.

Nem mostanában láttam már, de a vége sokszor eszembe jut. Az nagyon durva volt. Ha jól emlékszem, még a szám is tátva maradt egy pillanatra :D

Szilonka   2020. 02. 04.

A Stephen King storikban mindig van valami fűszer. Érdekes film volt, főként a befejezése volt rám hatással.

harnas1207   2018. 11. 21.

Nagyon jó film! Olvastam az eredeti novellát és azt kell hogy mondjam sokkal jobb lett a film. A befejezés és a filmben feszegetett kérdések miatt mindenkinek csak ajánlani tudom!

BoBamburg   2019. 11. 08.

Mikor először láttam nagyon megragadott, főleg a film vége. Viszont most másodjára nézve nem ütött akkorát a történet, főleg így, hogy tudtam mire megy ki. De ettől függetlenül még így is a korrekt King feldolgozások közé tartozik, meg úgy önmagában is egy egész pofás szörny film.

Bazzzsi   2020. 10. 11.

Picit koncentráltabb történetre számítottam. Úgy igazán ki se derült, hogy pontosan mi is történt, mi okozta az egész ködöt. Kicsit ködös lett a vége.

VvV   2018. 11. 17.

Teljesen másra számítottam, de összességében tetszett a film, mert meg tudott lepni és újszerű volt.

ANdraS   2016. 07. 01.

Hát ennél nagyobb meglepetést abban az évben talán nem is láttam. Indul mint egy gyenge B osztályú horror, de aztán egyre sötétebb a film főleg pszichológiai szempontból. Na és a vége - látni kell!

SzFa   2017. 09. 19.

Az egyik legjobb Stephen King feldolgozás. A film végig izgalmas, drámai a befejezés. A történet egyedi és különleges. A szörnyek megformálása is kivételes.

Lonka   2016. 02. 19.

Azt hittem, hogy sokkal kiszámíthatóbb, sablonosabb lesz. A vallási vonal ad neki egy kis pikantériát. A vége némileg tragikus, de az hogy sec-pec hogyan tudták semlegesíteni a lényeket kicsit ködös.

Timcsi   2019. 03. 19.

Sokkal többről szól, mint elsőre tűnik. Érdekes a története, elgondolkodtató és napokig motoszkál az ember fejében.

H.a.n.n.a   2016. 02. 27.

A történet érdekes lenne, de valahogy nem fogott meg a film. Ha tudom, hogy vallási témát is felvet el sem kezdem nézni. A végén olyan furcsa érzése van az embernek.

HannaK   2020. 09. 21.

Nagyon odacsap a története. A vallás összecsap a természetfeletti vonallal. Félni az ismeretlenetől a legrémisztőbb. Erre helyezték a hangsúly és készült el hátborzongatóan jó film.

D. Wolfe   2016. 06. 12.

Nagyszerű film, igazán zsigerig hatoló, döbbenetes befejezéssel. A színészek és a vizuális effektek is nagyon tetszettek.

NorbiP   2017. 03. 10.

Habár a könyvet nem olvastam, a film kifejezetten tetszett. Persze voltak benne kiszámítható részek, de a horrorelemeket nagyon jól működtette, és a technikai megvalósítás is a helyén volt.

mrfaktor   2016. 04. 26.

Nagyon nem tudtam semmit a történetről. Ennek ellenére az utóbbi évek egyik legborzasztóbb filmjét láthattam. Nem minőségileg, hanem feszültségileg, emberábrázolásilag valamint hangulatilag. Iszonyatosan mellbeütött. Sokan mondják az első fél órára, ... több»

adamkatka   2016. 06. 21.

Nagyon jó film, izgalmas, minden figyelmemet lekötötte, érdekes a történet és a szereplők nagyon beleillettek a szerepükbe. Jó karakterisztika, és naygszerű a dramaturgia.

Hedy0809   2017. 03. 07.

Nagyon érdekes film...már az elején elkezdődik az izgalom,egyetlen percre sem húzza az időt,így azonnal a székbe is szegez. Sorra történnek a furcsa dolgok...látványos,izgalmas. De a vége...sokkot kaptam. Percekig tátott szájjal ültem a tv előtt...MI VAN??? Biztosan újra nézős,mindenkinek ajánlom!!!

georgri   2017. 03. 24.

Izgalmas, jó film, ami igazán remekül lett felépítve, jó a cselekményvezetése és a szerepre felkért színészek is tisztességes alakítást nyújtottak. Érdemes megnézni.

Robi92   2015. 11. 21.

Nagyon idegesítő volt ez a főszereplő hölgy,már a film elején éreztem,hogy nem kellett volna ebbe a filmbe.A film vége ütős lett,de ezek a polipszerű szőrnyek nem igazán tetszettek,több élethű vonásra számítottam.

Akodako   2015. 06. 20.

a könyvhöz hasonlóan nagy élményt nyújtott. a történet magával ragad ,rettegest, félelmet és izgalmat vált ki , amit a kategóriától elvárhatunk. jól összerakott film .

era93   2015. 06. 04.

Az egyik legjobb Stephen King adaptáció. Általában nem kedveltem az eddigi adaptációkat tőle sőt inkább elvette a könyvtől is a kedvem azonban ez egy nagyon jó választás volt. Szuper élmény majdnem mint a könyvben.

Panna   2016. 06. 15.

Érdekes film volt, nekem tetszett. Nem mutattak semmit, de még is ott volt a lebegőben a félelem. A vége nekem sántít, de végül is így is le lehetett zárni.

gihera81   2015. 11. 12.

A köd nem kimondottan az az akciódús, vérbő horror, ez azonban cseppet sem hiba nála. Leginkább a szupermarketben összezsúfolódott emberek reakciója áll a középpontban és bár a karakterek szokás szerint nem túl komplexek, az általuk keltett feszültsé... több»

Sipos Csongor   2016. 04. 27.

Nem szeretnék sokat mondani erről a filmről, mindenki úgy álljon oda, hogy most le fog ülni és végig fogja nézni minden egyes percét, és hogy két óra alatt gondolatban 30x fel fogja darabolni a szektás, térítő némbert, és hogy a film nem feltétlenül ... több»

vesztingerkitti   2017. 01. 05.

Néhány hiányossága volt a filmnek, de összességében egy egész jól összerakott és izgalmas, érdekfeszítő sci-fi thrillert láthatunk. A karakterek nem sablonosak és a dramaturgia is helytálló. Jó film, érdemes megnézni.