A köd

The Mist

2024.02.08 Master

Teljes zagyvaság az egész

Teljes zagyvaság, ízléstelen befejezéssel. Ha lenne olyan listám, hogy legidegesítőbb filmek, akkor ez ott lenne az élvonalában. Logikátlan összevisszaság. A végén megölik magukat, a gyerekeket ráadásul értelmetlenül, totál ízléstelen.

2018.06.05 respect the movies

a nap véleménye

Szerintem egy kimondottan jó King adaptáció lett! Jómagam nagyon szeretem a Stephen King regényeket (ezzel gondolom rengetegen vagyunk így) és emiatt kimondottan kíváncsian tekintem meg a regényeiből/novelláiból készült filmeket! Sajnos a King féle f... Több

2016.03.29 rbernadett

Véletlenül kapcsolódtam be ebbe a filmbe, amikor valamelyik csatorna adta a tévében. Nem tudtam, hogy ki írta az alapjául szolgáló könyvet és azt sem tudtam, hogy mit akarnak kihozni belőle, de lekötött és szórakoztatott, már amennyire egy ilyen film... Több

2023.04.15 kabel

Stephen King néha ügyes

Az egyike a kevés jó Stephen King filmnek. A köd tipikus szituációt vázol fel, egy kis társadalmat mutat be, ahogy az egy fantasztikus szituációval küzd. Ez egy elég sokszor visszatérő elem King könyvekben, de nem kell elbóbiskolni, mert a karakterek ezúttal érdekesek, a köd pedig elég ijesztő, a kicsit idejét múlt CGi effektek ellenére. A sztori tartogat pár csavart és meglepetést, és nem egy állóvízben ugrálunk narratív szempontból sem. Mindenképp egy izgalmas szocio-horrorfilm.

2023.08.14 Harper

Elmebeteg sztori, sok gagyi szörnyeteggel

Hiába írta Stephen King és rendezte Frank Darabont (A remény rabjai, Halálsoron), ez bizony nagyon gyenge eresztés. A téma sem túl eredeti, a kivitelezés is B kategóriás (CGI + gagyi szörnyek). A sztori szerint egy amerikai kisvárosra egy nap köd ereszkedik, amiben furcsa óriás rovarok rejtőzködnek, és támadnak az emberekre. A túlélők egy csoportja egy szupermarketbe menekül. Itt zajlik a cselekmény 90%-a. Kezdetben védekezésre rendezkednek be, majd megjelennek közöttük a klikkek. Végül egy kisebb csoport kitör onnan David Drayton (Thomas Jane) vezetésével. Úgy tűnik, sikerül egy kocsival meglépniük, hogy a köd széléig jussanak, de nem jön össze, mert elfogy a benzin. Erre az idióták öngyilkosok lesznek. Davidnak nem marad golyó, így ő a szörnyekkel akarja kinyíratni magát, de kiderül: itt a felmentés, a hadsereg eltakarítja a szörnyeket. Tök felesleges volt a túlélők halála (akiket amúgy kérésükre ő maga nyírt ki). Ráadásul saját kisfiát is megölte ez az isten marhája. Na, ennyi a film. Elmebeteg. Mondjuk Stephen King soha nem volt normális, de valahogy a legtöbb története még éppen belefér az elfogadhatóba. A köd nem ilyen. És vacak a kivitelezése is. Értékelés: 35%. Csak azért néztem végig, mert fúrta az oldalamat, hogy mi lesz a vége. De elvesztegettem az életemből 126 percet. És a kedvemet is elrontotta.

2017.05.03 indingo

Több gondolatiság is felmerült a filmben. A vallási oldal elég erős volt az ismeretlenség mellett. Érdekes kérdéseket feszeget és vége is erős lett.

2017.07.24 Deku

Nekem személy szerint bejött ez a fajta Stephen King adaptáció, egész tűrhető módon visszaadta azt amit a könyv is bár azzal nem lett egyenértékű. De horrornak megjárja.

2022.12.03 Erik Csok

Az eddig látott Stephen King filmadaptációk, amiket láttam (A remény rabjai, A titkos ablak, 1408) nagyon bejöttek. Hát, ez a film nem tetszett! Pontosabban a vége, valamint vannak olyan (számomra gagyi) dolgok benne, hogy csak na. Nekem valahogy nem... Több

2017.10.14 Lamboh

Nem mostanában láttam már, de a vége sokszor eszembe jut. Az nagyon durva volt. Ha jól emlékszem, még a szám is tátva maradt egy pillanatra :D

2020.02.04 Szilonka

A Stephen King storikban mindig van valami fűszer. Érdekes film volt, főként a befejezése volt rám hatással.

2018.11.21 harnas1207

Nagyon jó film! Olvastam az eredeti novellát és azt kell hogy mondjam sokkal jobb lett a film. A befejezés és a filmben feszegetett kérdések miatt mindenkinek csak ajánlani tudom!

2019.11.08 BoBamburg

Mikor először láttam nagyon megragadott, főleg a film vége. Viszont most másodjára nézve nem ütött akkorát a történet, főleg így, hogy tudtam mire megy ki. De ettől függetlenül még így is a korrekt King feldolgozások közé tartozik, meg úgy önmagában is egy egész pofás szörny film.

2023.03.30 drg0602

Frank Darabont rendezésével készült Stephen King-adaptáció, amely egész kellemesre sikerült. Azt nem mondom, hogy eredeti verziónál jobb, de azért megközelíti. Nagyon jó légkör, kellemes horrorisztikus jelenetek, amely párosul egy kevés izgalommal. A színészi teljesítmények is elég jók. Értékelés: 7/10

2023.10.11 Ildikó Bacskai

A köd (2007)

Szó szerint zseniális történet eszményi rendezéssel, egyszerűen kortalan horror, amelyet mindegy, hány évente néz meg az ember. Kiemelném a film végén a súlyos csavart mint briliáns ötlet, illetve a boltban kialakuló mini társadalomtanulmányt, azt gondolnánk, egy szaftos horrorról van szó mindössze, de ennél ez a film sokkal több mondandót tartogat.