A mágus

A mágus

Magic
Ann-Margret
David Ogden Stiers

Corky, a hasbeszélő megszállotként gyakorol bábujával az első tv-fellépésére, de amikor erre végre sor kerülhetne, a menedzsere, Greene számára teljesen érthetetlenül elmenekül szülőfalujába...

(alexxx)

Forgatókönyvíró: William Goldman
Premier: 1978

2021.04.17 Kóborló

Ki is vagyok én?

Sok jót hallottam már erről a filmről, de valamilyen oknál fogva mindig elnapoltam a megtekintését, egészen idáig. Tulajdonképpen az érdeklődésemet mindig az keltette fel, hogy a főszerepben Sir Anthony Hopkins látható (jómagam egy elképesztő színész... Teljes kritika

2019.07.03 Berto49

a nap véleménye

A bűvész és bábuja

41 éve készült ez a film, de a mai thrillerek között is megállja a helyét, sőt! Meglepetés volt, hogy a nagyívű filmeposzok alkotója, Richard Attenborough („A híd túl messze van”,„Gandhi” etc.) ilyen zsánerű filmet is készített. Régóta szerepelt a kí... Teljes kritika

2016.04.27 ereln

2 hete néztem emg a filmet, nem is tudtam, hogy létezik. Nagyon elkapott a hangulata, mostanában nagyon rákaptam ezekre a régi filmekre, valahogy van egy mesteri hangulatuk. A régi jó rendezők még tudták, hogy mit csinálnak.

2016.10.21 Manson

Anthony Hopkinst nagyon jó színésznek tartom és ebben a filmben sem okozott csalódást. Nagyon izgalmas, feszült film, ami nagyon is felkelti a néző figyelmét és fenn is tartja végig.

2015.12.10 RókaÚr

Fuh, hát szerintem ez a film nagyon pszichó. Lehet látni, hogy Hopkins nem a semmiből szedte később Lecter karakterét. Lúdbőrös lesz az ember az egésztől, igazi félelmetes pszicho-horror, amit csak nappal mertem nézni.

A forgatásokat 1978 januárjában kezdték meg, és 1978 márciusára fejezték be.Szerző: Kóborló

A film két főszereplője, Sir Anthony Hopkins és Ann-Margret megközelítőleg 300 000 dollárt kaptak a szerepükért.Szerző: Kóborló

Corky szerepe miatt felkeresték Jack Nicholsont is, de a színész végül nem vállalta el a felkérést.Szerző: Kóborló

A film producere, Joseph E. Levine (1905–1987) egymillió dollárért vette meg a megfilmesítési jogokat a New York Timestól. Szerző: Kóborló