Az ember, akit Ottónak hívnak

A Man Called Otto

2024.02.01 Sandor

Megindító...

Egy újabb remek alakítás a csodálatos Tom Hankstől. A történet szépen építkezik, könnyek és nevetés jól van adagolva. Mariana Treviño Ortizt eddig nem ismertem, de méltó párja a címszereplőnek.

2023.02.04 Tonyka

a nap véleménye

Gyöngyszem a mai ürességben

Először is leszögezném, nem tudtam, hogy létezik egy svéd változat. Tehát az értékelésem ennek a produkciónak szól, ami számomra teljesen újdonságként hat. Az, hogy ez mennyire jó vagy sem a másikhoz képest, azt nem tudom, legalább nem kell hasonlítg... Teljes kritika

2023.02.03 Artemisia

a nap véleménye

Ottó a világ ellen

Ove, a világból kiábrándult, szomszédait folyton zaklató, mogorva öregúr Fredrik Backmann bestsellerének lapjain kezdte meg hódító útját, amit a mozikban is folytatott Hannes Holm svédnyelvű filmadaptációjában. Most pedig Otto néven és Tom Hanks arc... Teljes kritika

2023.04.13 dandelion1983

Nagyon szeretem Backman regényeit, így teljesen természetes volt, hogy a svéd verzió után megnézem az amerikait is. Nem szeretnék hasonlítani, nyilván más stílusú egy európai film, de ez az alkotás is nagyon jól sikerült. Tom Hanks annyira tökéletes ... Több

2023.04.17 Klauka89

Abuelo Otto

Egy szerethető, házsártos, flegma úr, akinek szívszorító múltját és drámáját mutatja be a film. A svéd változatot nem láttam, a könyvet sem olvastam. Az amerikai változat meggyőző, szívhez szóló, kedves, szerethető és megható. Tom Hanks egy olyan pokróc bácsit alakít, akinek megesik az embereken a szíve, aki megtanítja vezetni a bevándorló mexikóit, vigyáz a gyerekekre és légtelenít a szomszédban még akkor is, ha az olyan evidens tevékenység. Nem olyan introvertált, aki ugyan mindenkinek megjegyzéseket tesz, és látszólag senkire sem kíváncsi, valójában neki is szüksége van a közösségre. Egy nyitásra kész zárkózott típus, aki az emlékeiből él, és segít másokon. A film végére kiteljesedik a történet, megismerjük Otto Abuelo komplett életét és körülményeit, erősségeit és sérelmeit. Az egész életét. Senki más nem illett volna jobban ebbe a szerepbe, mint Hanks. Újranézős.

2023.01.23 Eastern79

Közhelyes remake

Sajnos nem láttam az eredetit, így nem tudom összehasonlítani vele. Csalódásként ért azonban, hogy vígjátékként volt beharangozva, pedig ennél lehangolóbb filmet régen láttam. Otto Anderson (Tom Hanks) elvesztette a feleségét, akit mindennél jobban szeretett, ennek következtében egy mogorva, megkeseredett, kiállhatatlan ember lett belőle, aki lépten-nyomon öngyilkos akar lenni, ám próbálkozásai rendre meghiúsulnak az újdonsült szomszédoknak köszönhetően. Természetesen összebarátkoznak, és mire Otto lelke megnyugszik, a teste felmondja a szolgálatot. Kizárólag Tom Hanks nagyszerű alakítása miatt három csillag, de sajnos még ő sem viszi el a hátán ezt a közhelygyűjteményt az életről.

2023.02.17 stewie_griffin_2005

Nekem nagyon tetszett, az utóbbi évek legjobb filmje, amit moziban láttam. Nekem ez sokkal különb, mint a tipikus blockbusterek. Jók voltak a poénok, de a főszereplő háttere is jól be lett mutatva. Tom Hanks nem okozott csalódást. A svéd eredetijét is meg fogom nézni, és majd leírni a véleményemet róla.

2023.03.28 Ildikó Bacskai

Az ember, akit Ottónak hívnak (2022)

A film kedves, megható, vicces , aranyos, nagyon amcsi. De nem értem, miért volt rá szükség, az eredeti filmet (Az ember, akit Ovénak hívnak) ugyanis nem múlja felül, hiába Tom Hanks a főszereplő.

2023.07.03 Filmbarát73

Az idő múlásával mindenki és minden változik, és ez alól még Tom Hanks sem kivétel. Bár eléggé rideg, házsártos szerepet kapott az öreg, de mindezektől eltekintve azért szerethető a jelenléte. A film elég sok dolgot feszeget: lelkierő, megértés, elfo... Több

2023.11.26 Kinga Kecskeméti

Elfogadás

Lehet, hogy fura, de nekem Ottó nem tűnt ridegnek, mogorvának, inkább csak mániákus szabálykövetőnek és magányosnak, a szemében elejétől kezdve ott volt valami kedves melegség. Nem olvastam a könyvet, de azt hiszem, itt a film központi témája az ELFOGADÁS volt, szomszédokkal, régi barátokkal, bevándorlókkal, mássággal kapcsolatosan, vagy akár egy kóbor macskával szemben. Tom Hanks Ottóként nagyon szerethető volt, és Marisolt (Mariana Treviño) is nagyon kedveltem, hatalmas energiabomba, vidám, humoros, csupaszív asszonykát alakított tüneményesen.

2023.05.30 Kazydo

Tom újra simogatja a lelkeket

Bár alapból szeretem Tom Hanks színészi játékát és kedvelem a személyiségét, de valahogy mindig újra és újra meg tud lepni, hogy mennyire zseniálisan tud mély témákban nehéz karaktereket eljátszani. Bár fiatal korában inkább vígjátékokban szerepelt, az utóbbi 20-25 évben egyre több sokatmondó, elgondolkodtató filmben nyújt felejthetetlen élményt. Nagyon megfogott a filmben, hogy részletesen bemutatták, hogy a zsémbes, mindenkit szekáló idős ember miért vált elviselhetetlenné. A legtöbb film nem foglalkozik ezzel a témával, de most kimondottan üdítő volt látni, hogy fiatal korban milyen szerény, kedves srác volt Otto. Ahogy halad a film előre, úgy van benne egyre több elgondolkodtató téma, legyen az a család és a barátság fontossága, az, hogy a makacsság milyen károkat tud okozni egy barátságban, és még sok-sok érzelmeket kiváltó jelenet tud könnyet csalni az ember szemébe. Megérte a két órát végig ülni, újabb kis gyöngyszem született.

2023.03.02 RigbyTheMad

Kihasználva

Mint színész, kedvelem Tom Hankset, viszont ezt a filmet nem igazán tudom elismerni. Ez arról szól, hogy hogyan kell mást kihasználni. Mert sajnos ezt, ami a filmben volt, kihasználásnak nevezik. Sajnos egyre több ilyet látni, és nem veszi észre senki a való életben is. Mindent csak kérsz-kérsz, de semmit nem adsz. Érdekes, hogy ez most tetszett az embereknek, pedig volt benne egy transznemű is. Gondolom, csak Tom Hanks miatt nem pontozták le a magyarok a filmet. Mert bármi másban, amiben nem játszik nagy színész, vagy legyen szó animációról, és van benne ilyen, vagy melegek, egyből lepontozzák a magyarok, és jönnek a csürhék a propaganda szövegeikkel. Lehet, hogy nem látták még ezt, vagy látták, és kétszínűek.

2023.11.11 bkzsani

Nagyon aranyos, szívmelengető film. A kezdeti mogorva öreg urat tényleg meg lehet szeretni a film végére. Akadnak benne jó poénok, drámai hangulat és az elengedhetetlen LMBTQ. Ettől függetlenül egy estés műsort azért megért.

2023.02.04 Lóri Ádámcsik

Vontatott

Valahogy nem illett ez a szerep Tomra, azt hiszem. A film eléggé unalmas volt számomra.