A maszk

sammy88
Ben Stein
Nancy Fish
Peter Greene

Stanley Ipkiss (Jim Carrey) nem a legszerencsésebb figura, sőt. Az ügyetlen és esendő banki alkalmazott szürke és eseménytelen életet él, amit kutyájával, Milow-val oszt meg. Egy nap azonban egy furcsa, ősi maszk mindent megváltoztat: az értéktelennek tűnő faálarc ugyanis emberfeletti erőt… Több

Rendező: Chuck Russell
Premier (HU): 1995.03.23.

2024.02.18 Schumy1

Anno kedvencem volt, de szórakoztató a mai napig.

2021.07.28 Laca//Ho/rr/oR//

Gyerekkorunk kedvenc zöld pasasa a mai napig vicces

Gyerekkorom egyik kedvenc vígjátéka volt, és szerintem a legjobb választás volt a főszerepre Jim Carrey személye. Ekkortájt nagyon kapós volt az akkor 30-as éveiben járó kanadai humorista. Nem is hazudtolta meg magát, Carrey nagyon alakított Stanley Ipkiss szerepében, és már akkor gyönyörű volt a másik főszereplő, Cameron Diaz, akinek ez volt az igazán nagy ugródeszka. A forgatókönyv is hű maradt a képregényhez, valamint a rajzfilmsorozathoz, és jó volt látni, mennyi poént vettek át ezekből a tartalmakból, jól megvalósították ezt az egészet 94-ben. Minden korosztálynak merem ajánlani, egy igazán vicces és jól teletűzdelt jelenetekkel ellátott családi vígjátékfilm lett belőle, ami a mai napig bátran megállja a helyét.

Jim Carrey miatt adtam három csillagot. Egyszerű kis film, a zenék rendben vannak, és nézhetőek, vállalhatóak még ma is a trükkök. Borongós napokra kiváló.

2019.07.30 indingo

Mese habbal. Gyerekként kedveltem ezt a filmet, sok derűs percet okozott. Pár évente azért még most is megnézem, a humora ma is jó.

2023.08.09 JRD

3,5*

Egyik nagy kedvenc. A Maszk... kicsit gonosz. Kicsit öntörvényű. Kicsit szexista. Kicsit ilyen, kicsit olyan. És ki más lehetett volna a képregény-adaptáció élőszereplős megszemélyesítője, mint Jim Carrey, a gumiarcú komikus (aki azért a film óta már bizonyította, hogy fantasztikus drámai színész is). Főhősünk, Stanley Ipkiss egy visszahúzódó, félénk baktisztviselő, akihez egyszer csak betoppan álmai nője. Amikor pedig rátalál (vagy megtalálja őt) Loki istenség maszkja, akkor főhősünk legmélyebben gyökerező jellemvonásai erősödnek fel, és ezáltal rászabadul Edge Cityre a zöld arcú „ámokfutás”. Maszk viselkedése és rajzfilmszerű változásai garantáltan jó szórakozást nyújtanak azoknak, akik megnézik ezt az 1994-ben készült filmet. A film hatalmas sikert aratott, így nem csoda, ha előrukkoltak a folytatással is. Eredetileg úgy volt, hogy Carrey játssza majd ott is a vele szinte összenőtt Maszk szerepét, de végül nem így történt. És A Maszk 2. – A Maszk fia hatalmas bukás lett. Mondjuk, ebben az esetben jogosan is. Egy bizonyos. Jim Carrey és Cameron Diaz ezzel a filmmel megalapozták hírnevüket. Érdemes megnézni. Kikapcsolódásnak, szórakozásnak pont megfelel. Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

A Maszk előszeretettel használja önmagával kapcsolatban a közmondásokat. Ilyen például, amikor ellopja a banda elől a zsákmányt, és így szól: „Ki korán kel, aranyat lel!”Szerző: JRD

A „Valaki állítson meg!” Maszk felkiáltást jelölték a 100 év 100 legjobb filmes idézet listára, de nem került fel arra.Szerző: JRD

A Maszk több esetben parodizál ki hírességeket. Nem kímélte Elvis Presleyt, Thomas Mitchellt, Clint Eastwoodot vagy épp Leslie Howardot sem.Szerző: JRD

A film eredetileg horrorfilm lett volna, de Jim Carrey karaktere ezt nem tette lehetővé.Szerző: Zsófi Várhalmi