The Cell
Vince Vaughn
Vince Vaughn
Jennifer Lopez

A technológia immár lehetővé teszi, hogy behatoljunk az emberi tudatba. Ezt az FBI is ki akarja használni, ezért arra utasítja Catherine Deane pszichiátert, hogy hatoljon be egy kómában lévő sorozatgyilkos elméjébe.

(kázsé)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2000.11.23.

A sejt 2.  (2009)

2021.05.06 Eastern79

Vizuális csemege

Tarsem Singh, egykori videokliprendező egyedi látásmódja teszi különlegessé ezt az egyébként egyszerű történetet. Jennifer Lopeznek jól áll a szerep, és a pszichopatát alakító Vincent D' Onofrio élete talán legjobb alakítását nyújtja. Rendkívül szürreális, kreatív, meglepő, helyenként gyomorforgató, mégis elgondolkodtató film. Határozottan rétegfilm, azok fogják igazán értékelni, akiket már a nyitó képsorok megragadnak. Olyan, mint egy megelevenedett Bosch vagy Dali festmény, amelybe lassan bekúsznak a legrosszabb rémálmaink, de valahogy mégsem ijesztő, talán inkább a bizarr a megfelelő kifejezés. Vizuálisan rendkívül erős, rendhagyó pszichológiai thriller.

2017.07.31 Lonka

Nagyon különleges film, elgondolkodtató sztorival. Örültem, hogy Jennifer Lopez végre más típusú filmekben is megmutatta magát. A műfaj kedvelőinek csak ajánlani tudom.

2018.05.20 hsanya182

Hááát engem már nem fogott meg, elég old school film a hangulatát tekintve, a témája viszont érdekes, agytevékenység misztikuma, tudattalan rejtelmeiről...Pszichopata film, régi gyerekkori bántalmak mély gyökerei állnak a középpontban. Egyszer megéri... Több

2019.03.06 Owotonor

Az egyik legelvontabb film amit valaha is láttam eddig, szeretem a horrort de annál a "tekerős" résznél a vége felé kiakadtam no nem a durvasága hanem a gusztustalansága miatt.

2017.02.24 Hercegno

A sztori elgondolkodtató és felkavaró, jól bemutatja az emberi lélek rejtelmeit. A képi világa pedig valóban zseniális volt, szerintem gyönyörű jelenetek voltak benne. Akik lehúzzák, nem értik, vagy nem értékelik ezt az alkotást.

Tarsem Singh rendező nem szereti a CGI-t, ezért az álombéli jeleneteknél a legtöbb díszlet valódi volt.Szerző: Eastern79

Vincent D'Onorfiot a filmben nyújtott alakításáért jelölték az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.Szerző: mamiéstöti2

Jennifer Lopezt a filmben nyújtott alakításáért jelölték az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

A külső helyszín a konferenciatermen kívül, ahol Catherine először látja a fulladozó lányról készült videót, Mies Van der Rohe 1929-es Barcelona Pavilonja.Szerző: kázsé