Ad Astra - Út a csillagokba

Ad Astra

A film 181 537 965 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 115 942 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film címe, az Ad Astra egy latin kifejezés, melynek jelentése: "a csillagok közé". Szerző: hp

A direktor állítása szerint a film olyan lesz, mintha ötvöznénk a 2001: Űrodüsszeiát és az Apokalipszis most!-ot.Szerző: hp

James Gray egy interjúban elmondta, hogy ebben a filmben az űrutazást olyan valósághűen fogja ábrázolni, ahogy még senki korábban. Szerző: hp

James Gray rendező és Brad Pitt az Eldorádó, az elveszett város (Z: az elveszett város) forgatásán dolgozott volna együtt először, azonban Pitt egyéb munkái miatt végül mégsem tudta vállalni a forgatást, ennek ellenére producerként kivette a részét a munkálatokból. Szerző: hp

A filmet eredetileg 2019. május 24-én mutatták volna be Cannes-ban, de a stúdió végül elhalasztotta a bemutatót. A pletykák szerint ennek hátterében az állt, hogy a Disney felvásárolta a Foxot. Szerző: hp

Donald Sutherland, Tommy Lee Jones és Loren Dean a 2000-es Űrcowboyok után ismét együtt állt a kamerák elé. Szerző: hp

Brad Pitt és Ruth Negga második közös filmje a 2013-as Z - Világháború után. Szerző: hp

Az Ad Astra - Út a csillagokba forgatása 2017. augusztus közepén kezdődött el Santa Claritában, Kaliforniában, és 60 napot vett igénybe. Szerző: hp

Az Ad Astra rendezője, James Gray 2016. május 12-én a Cannes-i Filmfesztiválon jelentette be hivatalosan a filmet. Szerző: hp

Az Ad Astra - Út a csillagokba világpremierje 2019. augusztus 29-én volt a Velencei Filmfesztiválon. Szerző: hp