Érdekességek: Ad Astra - Út a csillagokba (2019)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A film címe, az Ad Astra egy latin kifejezés, melynek jelentése: "a csillagok közé".

A direktor állítása szerint a film olyan lesz, mintha ötvöznénk a 2001: Űrodüsszeiát és az Apokalipszis most!-ot.

James Gray egy interjúban elmondta, hogy ebben a filmben az űrutazást olyan valósághűen fogja ábrázolni, ahogy még senki korábban.

James Gray rendező és Brad Pitt az Eldorádó, az elveszett város forgatásán dolgozott volna együtt először, azonban Pitt egyéb munkái miatt végül mégsem tudta vállani a forgatást, ennek ellenére producerként kivette a részét a munkálatokból.

A filmet eredetileg 2019. május 24-én mutatták volna be Cannes-ban, de a stúdió végül elhalasztotta a bemutatót. A pletykák szerint ennek hátterében az állt, hogy a Disney felvásárolta a Foxot.

Donald Sutherland, Tommy Lee Jones és Loren Dean a 2000-es Űrcowboyok után ismét együtt állt a kamerák elé.

Brad Pitt és Ruth Negga második közös filmje a 2013-as Z - Világháború után.

Az Ad Astar - Út a csillagokba forgatása 2017. augusztus közepén kezdődött el Santa Claritában, Kaliforniában, és 60 napot vett igénybe.

Az Ad Astar rendezője, James Gray 2016. május 12-én a Cannes-i Filmfesztiválon jelentette be hivatalosan a filmet.

Az Ad Astar - Út a csillagokba világpremierje 2019. augusztus 29-én volt a Velencei Filmfesztiválon.