Az átok

Az átok

The Haunting
indingo

Lili Taylor

A Hill House hosszú évtizedek óta kísértetjárta hely, több szörnyû haláleset is történt ódon falai között. Dr. John Markway, a parapszichológia professzora vállalja, hogy három társával együtt megszáll a házban, és megfejti a szellemtanya rejtélyét. A társak:… Több

Forgatókönyvíró: David Self
Premier (HU): 1999.10.14. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2020.09.02 Interfectorem Sabnock

Jan De Bont inkább operatőrként tevékenykedik,és ez nagyon meglátszik a filmen.Maga a film számomra elég nagy csalódás volt,mint történetben,mint kivitelezésben,egyedül a helyszín,és a jó fényképezés hozza két csillagra.Owen Wilson,és Catherine Zeta-Jones kimagaslóan rosszak voltak,és oda nem illőek.

2019.01.28 Márton

a nap véleménye

A közepes mércéjével

Nagyon régen szerettem ezt a filmet, most hogy újranéztem azért voltak azért gondjaim vele! Az 1999-ben készített The Haunting, nálunk a "csodás" magyar fordítás alapján csupán Az átok címen bemutatott film, eredetileg egy feldolgozás, méghozzá az 19... Teljes kritika

2018.08.04 indingo

A szereposztása izgalmasabb, mint maga a film. Maga a kastély, mint helyszín izgalmas, de a története kicsit gyermeteg volt és a karterek sem túl izgalmasak.

2019.10.21 Caravaggio1978

kellemes esti talány

Nem egy igazi horrorfilm,de én a végére nem csalódtam a történetben.Izgalmas a történet,nemhiába ültem a képernyő elé,jól szórakoztam.

2019.03.27 Timcsi

Annyira jónak ígérkezett a leírás alapján, de csalódnom kellett. Nagyon elnagyolt a története, nincs kidolgozva. Közepes.

A mellékszereplők között néhány ismertebb arc is feltűnik, így Elenór húgát Virginia Madsen, a gondnokot Bruce Dern, a férfi a televízióban M.C. Gainey jelenítette meg.Szerző: Archívum

A kandallónál a kéményzáró oroszlánfejeket számítógéppel rajzolták meg, a felvételek alkalmával egy nagy zöld labdát helyeztek oda. Szerző: Archívum

Bár a külső felvételek, és néhány szobabelső színhelye az Angliában lévő Harlaxton Manor volt, de a belső helyszínek jelentős részét egy nagy hangárban építették fel. Szerző: Archívum

A The Hauting (1999) az 1963-as film remake-je. Az eredeti film sikerén felbuzdulva Wes Craven már tervezte, hogy elkészíti a film remake-jét, de később kiszállt, és megcsinálta a Sikoly című filmet. Őt Steven Spielberg követte, akinek Stephen King írta volna meg a forgatókönyvet, de nem tudtak együtt dolgozni, így King kiszállt.Szerző: Archívum

(2018. 02. 28.)
Bár nem volt lehetőségem az eredeti változatot megtekinteni, de összességében Az átok egy egyszer nézhető, totál közepes alkotás. Az alapsztori és a helyszín rendben, a színészek se rosszak, ám minden más olyan semmilyen lett, amit az ember egy hét múlva már el is felejt. Sajnos a film készítői vagy nem tudtak, vagy nem akartak többet belevinni ebb... Több