Az elhagyott bolygó (1995)

Screamers

Sabnock Sanatory   2020. 09. 06.

Nem tudom,ki csinálja itt a besorolásokat,de ezt a filmet a horror kategóriába besorolni,felelőtlenség.Max egy sci-fi,amiben van egy-két keményebb,ijesztőbb,félelmetes képsor.A történet is gyengécske,és kifejezetten nem is igazán szól semmiről sem.

Yosihiro   2020. 07. 02.

Az elhagyott bolygó

Most így nyár idején nagy melegben gondoltam megnézek egy jó kis Sci-Fi -t . A választásom erre a filmre esett ami a címéből adódóan egy egy elhagyott bolygón lévő történetet mesél el. Igazából a történet nem tudott úgy lekötni hogy érdekesnek találjam a filmet. Valahogy nem éreztem azt, hogy ez Sci-Fi lenne hanem egy thriller inkább. Kevés olyan rész volt a filmben ahol igazából izgulni lehetett volna inkább vártam a kiszámíthatatlant, de ez csak a végén kaptam meg de ez sem okozott igazi meglepetést. Összességében a forgatókönyv jó a rendezés már nem annyira nagyon sablonos és igazi váratlan kameraállásoktól mentes. A szereplők nem tudnak a forgatókönyv adta szerepnél többet adni beleszürkülnek egy közepes szerepbe ez alól nincs kivétel. A hang és zenei effektek csak a közepes színvonalat ütik meg. Így egy közepes filmet kapunk amit három csillaggal tudok jutalmazni. A szereplők sem tudtak a filmben olyat nyújtani ami miatt jobb lett volna az összkép. Talán a végén lehetett egy kicsit izgulni és meglepődni valamint a mackó sejtelmes mozgásán ami talán egy folytatásra is adott volna okot! Igazából egy nagyon közepes költségvetésű érzelmetkől színészi játéktól mentes közepes film. Egyszer nézhető kategória sok jóra ne számítsunk talán a Sci-Fi kedvelőinek lesz benne némi örömük de semmi több. Üdv Yosi

ANdraS   2017. 01. 28.

Annak idelyén nagyon jó sci-fi volt ez, moziban láttam Budapesten. Igen nyomasztó légköre van és igaz, hogy a trükkök most már nem igazán mutatnak jól, az ötlet és a forgatókönyv még mindig nagyon modern és aktuális.

alien007   2015. 06. 10.

A scifi rajongóknak egy finom kis csemege. Semmi bonyolult, csak egy kis lazulás a fáradt agynak...

DarkLion   2015. 05. 03.

Én olvastam, Dicket nem sokaknak ajánlom, pláne nem a megfilmesített verziót. Van benne valami teljesen egyedi, de mint filmes munka...háát..kétségkívűl, amíg elismeri a b kategóriát, addig nem árt vele senkinek.

62 fő veszti életét a filmben.

(Norbi)

Így ha netán összeakadtok egy-egy kósza DVD példánnyal netes barangolásaitok során és egy kis hang a fejetekben azt kérdezi: “Veled mehetek?” – mondjatok igent nyugodtan.
Értékelés: 8/10 több»