
Vélemények (29)
...és egyben gyönyörű szerelmes levél a filmvilághoz. Akinek soha, semmi köze nem volt a filmiparhoz, az nagyon másképp látja, és talán túlzásnak érezheti. Aki viszont részt vett filmek készítésében a kiszolgáló oldalon, az pontosan tudja, mennyire h... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Jó film vagy sem? Általában ezt a kérdést könnyű megválaszolni, hamar rávágjuk a választ a benyomásaink alapján. Jelen esetünkben furcsa kettőség van. Mert maga a film nem éppen a legjobb, kissé lassú, és indokolatlanul hosszúnak éreztem a játékidőt.... Teljes kritika
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Damien Chazelle eposzi hosszúságú remekműve Hollywood hőskorát énekli meg költői módon, a szabados '20-as évek minden csillogásával és szennyével együtt. Érezhetően szerelemprojektről van szó, legalább annyira, mint a Volt egyszer egy Hollywood eseté... Teljes kritika
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Borzasztóan megosztó film lett, melynek akár ki is járhatna az Év legmegosztóbb film díja, melyet nem hiszem, hogy bármely idei film is felülmúlna. Chazelle Chazelle nem szórakozik, rögtön egy szűk fél órás bulijelenettel indít, amely prognosztizálja... Teljes kritika
Nem hiszem, hogy létezik tökéletes film, vagy készülhet valaha, és biztos vagyok benne, hogy a Babylon sem volt az. De nem éltem még át olyat, hogy egy 3 órás filmet, aminek érezni is lehetett a hosszát, néztem volna még legalább 2x ennyi ideig. Egys... Több
Próbáltam végig nézni. Az első öt perc borzalmas. A második öt még inkább. A harmadik öt mazochizmus. Aztán húsz perc körül azt mondtam páromnak, hogy ebből elég. Ő már a falat kaparta kínjában. Mi emberek gyarlók vagyunk. Ez a film erre volt kihegye... Több
A legjobb szó erre a filmre a tobzódás, mely magas fokon zajlik. Közepes színvonal, féktelenkedés. Margot Robbie jutalomfilmje vonaglással. Értékelésem: 45%
Hasonló filmek
Nem kifejezetten a kedvenc korszakom az 1920-as és '30-as évek filmek szempontjából, de nagyon jó volt belelátni a kulisszák mögé, tabuk nélkül. Végre egy film, amely nem fél feszegetni a határokat, és megmutatni mindent, ami a hollywoodi sztársággal... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Semmi igazán újat nem adott ez a film. Ha a néma-hangos film váltásról akarsz mókásan filmet nézni: Ének az esőben (nem csoda hogy a Babilon című filmben is megemlítik). Ha a moziszeretetről akarsz egy csodálatos filmet nézni: Cinema Paradiso. Ha a f... Több
Nagyon látványos, de feleslegesen hosszúra nyújtott, néha unalomba hajló film. Azt viszont el kell ismerni, hogy amikor Margot Robbie a vásznon van, akkor 100%-os a figyelem és ezt az utóbbi időben nagyon kevés színészre lehetett elmondani, de ő a gy... Több
Keményen bemutatja, milyen is Hollywood a színfalak mögött... Egyszer fent, egyszer lent, és ez nagyon durván érvényesül. A színészek jók voltak, nézhető történet.
Hogy mi a sznobizmus? Amikor átbaxnak egy kamu fűves cigivel de te mégis bekábulsz tőle...csak úgy a hozzászólásokról jutott eszembe. A film természetesen sz*r, pont annyira mint a Wall street farkasa volt, hálivúd régóta nem tud nagyot alkotni, kifognak rajtuk az efféle nagykaliberű látványosságoknak szánt produktumok...