Nagy szemek

Nagy szemek

Big Eyes
akela70

Egy film a rendkívüli festő, Margaret Keane felemelkedéséről, az 1950-es években elért elképesztő sikereiről, és a férjével kapcsolatos jogi vitákról, aki igényt tartott a nő munkáira.

(hp)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2015.02.19.

2020.01.31 akela70

A sztori nagyon jó, színészek is jól játszanak. Csak egy kérdésem van, vajon nem Tim Burton felesége rendezte ezt a filmet?

2017.04.11 indingo

Érdekes film volt és ha jól tudom igaz történet is. Művészlelkűeknek kötelező darab. Remek kikapcsolódást nyújtott a film és a szereposztása is egész jó.

2017.07.17 dulkap

Mint Tim Burton film, nagyon rossz. Drámának meg nagyon gyenge közepes. A színészi játékok felejthetőek, Waltz is inkább csak a végén tud brillírozni. Burton célját nagyjából sejtem, hogy tisztelettel adózzon a művésznő felé. Azonban sajnos ezt unalm... Több

2017.09.24 Deku

Ez már döfi, minden nagyon rendben volt, fantasztikus volt az ahogy közölni tudta velünk nézőkkel a filmben lejátszódó érzéseket és magát a hangulatot. Nagyon tudom javasolni mindenkinek.

2018.07.02 dailyfilmsan

Lekötött a film és egész jó volt. Waltz jól alakította az idegesítő műmájert. Furcsa mennyire kiszolgáltatott tud lenni egy ember ha nincs kilátása a nagyvilágra. Ez a történet is egy eldugott kis kincs hiszen van mondanivalója. Megér egy megtekintést :)

Craig McCracken, a Pindúr pandúrok megalkotója szerint a kislányokat Keane festményei inspirálták; nem véletlenül szerepel a sorozatban is egy Ms. Keane. Szerző: jakedave

Amy Adams, aki Margaret Keane-t formálja meg, felkereste a valódi művészt, hogy inspirálódjon a történetéből. Elmondása szerint Keane nagyon meghatódott, hogy valaki filmet forgat az életéről. Szerző: jakedave

Margaret Keane Tim Burton lányáról és kutyájáról is festett képet, külön a rendezőnek. Szerző: jakedave

Értékelés: 7.9/10
(2015. 06. 08.)
Egy elragadó filmről beszélünk, ami odaszögez a képernyő elé, viszont mégis nagy űrt hagy maga után. Több

(2015. 08. 04.)
Jól fest a dolog
Margaret Ulbrich festőnő sokáig férje árnyékában élt. Talán ezért is vált ismertté Keane néven. Élőszereplős életrajzi film Tim Burton rendezésében Johnny Depp és Helena Bonham Carter nélkül. Nem az, amit mostanában megszoktunk, de szerethető. Több
Az ápolónő
Pam és Tommy