Marvel Kapitány

Captain Marvel

A Marvel kapitány a Disney/Marvel első női főszereplős szuperhősfilmje. Szerző: hp

A Marvel Kapitány a Marvel moziverzumának (MCU) 21. egészestés filmje. Szerző: hp

A Marvel Kapitány Ben Davis operatőr negyedik filmje a Marvel moziverzumában. Korábbi filmjei: A Galaxis őrzői, Bosszúállók: Ultron kora, Doctor Strange. Szerző: hp

A film forgatása 2018. március 19-én kezdődött meg Los Angelesben a Sony Studios falai között Open World (Nyílt világ) munkacímen. A munkálatok július 6-án értek véget. A forgatási helyszínek között volt az Edwards Légibázis, a Lucerne-völgy és a louisianai Baton Rogue is. Szerző: hp

A film első előzetesét 24 óra leforgása alatt 109 milliószor játszották le a videomegosztó portálokon. Szerző: hp

A film premierdátumát eredetileg 2018. július 6-ra tűzte ki a Marvel, de előbb a Pókember: Hazatérés, majd a Hangya és a Darázs miatt 2019-re halasztották a bemutatót. Szerző: hp

A Marvel Kapitány a Nemzetközi Nőnapon, 2019. március 8-án debütál az Egyesült Államokban. Szerző: hp

A Marvel Kapitány az első Walt Disney Studios Motion Picture által forgalmazott film, mely biztosan nem lesz látható a Netflixen. A stúdió úgy döntött, hogy a film exkluzív streaming jogait megtartja magának, és az újonnan induló Disney+ streaming szolgáltatásnak. Szerző: hp

A legnagyobb észak-amerikai online jegyértékesítő portál adatai alapján a Marvel Kapitány 2019 második legjobban várt blockbustere a Bosszúállók: Végjáték után. Szerző: hp

2018. decemberében az IMDB adatai alapján a Marvel Kapitány bizonyult a legjobban várt 2019-es filmnek. Szerző: hp