Csillagközi invázió

Neil Patrick Harris
Michael Ironside
Denise Richards
Casper Van Dien

A harmadi évezred boldog jóléttel köszönt rá a földlakókra, akik mind az Egyesült Földi Állam büszke tagjai. Johnny Rico (Casper Van Dien) várakozva néz a jövőbe, és bár családja mindenáron egyetemre akarja küldeni, ő inkább belép a hadseregbe, hogy szerelmének (Denise Richards) imponáljon,… Több

Rendező: Paul Verhoeven
Forgatókönyvíró: Edward Neumeier, Robert A. Heinlein
Premier (HU): 1998.01.15. | Disney+ (2022.06.14.)

2024.01.22 Jocpappa

10/7,5

Régóta meg akartam nézni, de trashmaratonra túl jónak, otthon nézősnek túl gagyinak tűnt. Így a legjobb körülmények között, egy cimborálós estén került terítékre. Többről van itt szó, mint mezei űrbogár ölésről, viszont túl kevésről ahhoz, hogy valóban mélyenszántó film legyen. Valahol a kettő között van. Az effektek, megoldások meglepően jól néznek ki. Fura csávó Verhoeven, mert mindig hasonló cuccokat szállít: az átlagosnál mélyebb, B film köntösbe csomagolt társadalomkritikus látványfilmeket. Jó sok vérrel és brutalitással. Meghökkentő jelenetekkel. Sokkal jobb volt, mint amire számítottam, megéri megnézni.

2019.04.17 Filmdoki

a nap véleménye

Szeretne többet tudni?

A holland rendező, Paul Verhoeven a '80-as években az USA-ba ment szerencsét próbálni. Nagyon jó lépés volt ez részéről, ugyanis három méltán elismert sci-fi-t tett le az asztalra, melyek időtállóságukat annak köszönhetik, hogy mondanivalójukon nem f... Teljes kritika

2020.08.28 Recensor

Pörgős látvány-sci-fi

Bár a Csillagközi invázió egy "B" kategóriás mozi, ez alig érezhető a pörgős forgatókönyv, a remek rendezés és néhány kiemelkedő alakítás miatt. Paul Verhoeven jól összerakta ezt a bugyuta kis sztorit, mely önmagában mint történet a nullánál is kevesebb volna. A logikátlanságokat és képtelenségeket megbocsátjuk, mert a tálalás alapvetően izgalmas. A véres jelenetek pedig - bár könnyed stílusban jelennek meg - súlyt adnak a sztorinak. A rovarokat végül nagy nehezen legyőzik, annak dacára, hogy valamilyen érthetetlen okból csak kézifegyvereket alkalmaznak. Értékelésem: 75% (bevallom: nem kis részben a gyönyörű Denise Richards miatt is).

2016.07.27 ArpiHajdu és Réci

Meglátásom szerint ezt a filmet vagy nagyon szereti valaki, vagy nagyon utálja. Én talán az előbbi táborba tartozom, mert összességében tetszett. De miért is tetszett? Mert ez egy olyan, elsőre egy hentelős, bugyuta, militarista sci-finek tűnik, amel... Több

2020.07.31 GGS

Az első rész igazi örök klasszikus, Paul Verhoeven egyik legjobbja. Hamisítatlanul visszaköszön a rendező direkt, tabuk nélküli stílusa, ami a Robotzsaruban vagy az Emlékmásban is látszódott.

A filmben 17 gallon (1 gallon, kb 3,8 liternek felel meg) művért használtak fel.Szerző: Thibo84

A Flotta Akadémia a Tereshkova nevet viseli, amely utalás Valentina Tereshkovára, aki az első orosz űrhajósnő volt.Szerző: Thibo84

Az osztályterem falain főbb filozófus portréját láthatjuk: Arisztotelész, Baruch Spinoza, Friedrich Nietzsche és Hannah Arendt. Az ő gondolkodásmódjuk gyakorolt komoly ​​hatást a politikára és a politikai elméletre. Arendtre elsősorban a totalitarizmus volt jellemző, ami a film fontos témája.Szerző: Thibo84

Több jelenetet is leforgattak Carmen (Denise Richards) és Zander (Patrick Muldoon) kapcsolatának alakulásáról az állítólagos Johnny Rico (Casper Van Dien) halála után. Ám amikor megmutatták a tesztközönségnek, azok elkezdték gyűlölni Carment, hogy egykori szeretője halála után egy másik férfival kezdett járni. A jeleneteket ezután törölték, bár a Carmen és Zander közötti kapcsolatra többször utaltak egyes részekben.Szerző: Thibo84

(2018. 07. 03.)
Hosszan lehetne sorolni a film hibáit (gyenge színészi játék, közhelyes szöveg, a forgatókönyv feslettsége, a látvány elsődlegessége a dramaturgiával szemben stb.), de mindezek ellenére ebben az alkotásban megvan az a bizonyos plusz, ami miatt sok-sok évvel a bemutató után is csillogni kezd a szemünk, ha szóba kerül. Több