Kiefer Sutherland
Melissa George
Rufus Sewell
Rufus Sewell
Jennifer Connelly

John Murdoch, miután felébred egy hotelszobában, úgy érzi mintha nem lenne önmaga. Egy olyan gyilkosság elkövetésével gyanúsítják meg, melyet képtelen felidézni, de saját személyiségét is elvesztette. A zavaros és rideg városban mintha mindent a kopasz, furcsa alakok irányítanának. Kiderül, hogy az… Több

Rendező: Alex Proyas
Forgatókönyvíró: Alex Proyas, Lem Dobbs, David S. Goyer
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália
Premier (HU): 1998.09.24.

2022.09.02 fankbringa

Abszolút kedvenc

Nagyon rég láttam a filmet és mai napig nosztalgiával gondolok rá. Ezt a filmet vagy szereti valaki, vagy egy összecsapott érthetetlen katyvasznak tartja. A film azt boncolgatja, hogy mennyire határoznak meg minket az emlékeink, mennyire vagyunk azok, akik vagyunk. Van-e olyan dolog egy emberben, ami elválaszthatatlan tőle. Mi tartozik a lélekhez és mi a testhez? Emiatt a gyönyörű párhuzam miatt imádom a filmet. Nagyon szépen, szinte már giccsesen ábrázolja, hogy a szeretetet nem lehet műszerekkel megtalálni, pláne ha nem jó helyen keressük.

Dark hangulat,komor,nehéz,és félelmetes képsorok,éles vágások,és futurisztikus párbeszédek váltogatják egymást folyamatosan.Nagyon jól sikerült film,nálam abszolúte nagy kedvenc.Rufus Sewell kifejezetten jól alakít.Sutherland is kellemes csalódás.Abszolúte jó kis misztikus thriller,érdekes szemszögből.

2022.09.01 JRD

Amikor először láttam a filmet mély hatást gyakorolt rám. A rendező (Alex Proyas) pár évvel a film előtt rukkolt elő A hollóval és ezután jött a Dark City. Sokan azt mondják, hogy A holló után kíváncsian várták, hogy Proyas hogyan tudja a film sikeré... Több

2015.05.15 hsanya182

Ilyen egy jó sci-fi, és a végére mindenre fény derül...Főhősünket érdeklik az apró részletek, ellentétben a többiekkel. A film régi klasszikus, nagyon szerettem, akkoriban egyedi alkotásként tekintettem rá. Mostanában már ilyen filmeket sorolnék ide, ami e témákat boncolgat: Emlékek Őre, Equilibrium, The Sign, Elysium.

2015.06.11 macskulare

Az "EMLÉKEK ŐRE" c film felnőtt változatban. Elég sötét elborult sivárságot árasztó film, mindenki a sötétségben éli az életét, de egyvalakit felébredésre sugallnak a felismerések. Jól sikerült, múltbéli időkben játszódó hatalmas alkotás: Dark City! :)

A piacra doborr DVD tartalmazza a kivágott részeket is.Szerző: JRD

Ha valakinek az az érzése támadt, hogy a díszlet ismerős neki az nem véletlen. A film befejezése után a díszletet felhasználták a MÁTRIX című film készítésekor is.Szerző: JRD

1996-ban kezdődött a forgatás.Szerző: JRD

A zene, amit Bumstead nyomozó hallgat, egy 1939-es dal, amit a lengyel-zsidó zeneszerző, Jerzy Petersburski írt, a címe: „Kicsi kék keszkenő”. A dal elsősorban a szovjet érában volt népszerű a második világháború idején, melynek szövege egy magányos, kóborló emberről szól, aki örökre elvesztett szerelmén búsul. Szerző: SódóGA

(2021. 03. 25.)
Miért kötelező megnézni? Mert amellett, hogy izgalmas sci-fi, örök érvényű kérdéseket és igazságokat tartogat. Rávilágít, hogy az ember a természet olyan különleges alkotása, ami tökéletlensége miatt tökéletes. Több
A térség
Hol nézheted: Amazon Prime