Dark City

Dark City

2022.09.02 fankbringa

Abszolút kedvenc

Nagyon rég láttam a filmet és mai napig nosztalgiával gondolok rá. Ezt a filmet vagy szereti valaki, vagy egy összecsapott érthetetlen katyvasznak tartja. A film azt boncolgatja, hogy mennyire határoznak meg minket az emlékeink, mennyire vagyunk azok, akik vagyunk. Van-e olyan dolog egy emberben, ami elválaszthatatlan tőle. Mi tartozik a lélekhez és mi a testhez? Emiatt a gyönyörű párhuzam miatt imádom a filmet. Nagyon szépen, szinte már giccsesen ábrázolja, hogy a szeretetet nem lehet műszerekkel megtalálni, pláne ha nem jó helyen keressük.

Dark hangulat,komor,nehéz,és félelmetes képsorok,éles vágások,és futurisztikus párbeszédek váltogatják egymást folyamatosan.Nagyon jól sikerült film,nálam abszolúte nagy kedvenc.Rufus Sewell kifejezetten jól alakít.Sutherland is kellemes csalódás.Abszolúte jó kis misztikus thriller,érdekes szemszögből.

2022.09.01 JRD

Amikor először láttam a filmet mély hatást gyakorolt rám. A rendező (Alex Proyas) pár évvel a film előtt rukkolt elő A hollóval és ezután jött a Dark City. Sokan azt mondják, hogy A holló után kíváncsian várták, hogy Proyas hogyan tudja a film sikeré... Több

2015.05.15 hsanya182

Ilyen egy jó sci-fi, és a végére mindenre fény derül...Főhősünket érdeklik az apró részletek, ellentétben a többiekkel. A film régi klasszikus, nagyon szerettem, akkoriban egyedi alkotásként tekintettem rá. Mostanában már ilyen filmeket sorolnék ide, ami e témákat boncolgat: Emlékek Őre, Equilibrium, The Sign, Elysium.

2015.06.11 macskulare

Az "EMLÉKEK ŐRE" c film felnőtt változatban. Elég sötét elborult sivárságot árasztó film, mindenki a sötétségben éli az életét, de egyvalakit felébredésre sugallnak a felismerések. Jól sikerült, múltbéli időkben játszódó hatalmas alkotás: Dark City! :)

2015.05.04 Milanman

Alex Proyas a 90-es évek egyik legjelentősebb kultrendezője. A Dark City mellett a Holló-t is Ő jegyzi. Sötét látásmódja és a valóságtól néha nagyon elrugaszkodott világai csodálatos, de egyben ijesztő látképet festenek korunk társadalmáról. Az elvár... Több

2017.10.22 Deku

Nem tudom elnézni, hogy ez a film gyakorlatilag az elejétől számítva unalomba hajszolt. Eszméletlenül lehangoló lett ez a film, gondolok itt arra, hogy a történet eleve kutyafarkát sem ért.

2018.04.02 Queenakasha

Előfordulhat, hogy ezt a filmet nem most kellett volna megnéznem, hanem akkor amikor még fénykorát élte, de ez most nekem nem igazán jött át. Az egész egy hatalmas katyvasznak tűnik, szerintem túl sok minden nincs megfelelően megmagyarázva, többek kö... Több

2015.05.05 ocso

Még manapság is szórakoztató sci-fi, aminek van története, túllép a kliséken, vagy legalábbis más szemmel közelíti meg azokat. Sutherland ebben a filmben is tetszett.

2019.01.16 kristoftoth21

súlyosan túlértékelt

A film története rettentően unalmas, mintha nem történne semmi. Ami megmenti a filmet az a látvány vilag, mert a város és annak sötét hangulata valóban jól néz ki, de semmi más érdemre valót nem tud a film felmutatni, ezért 4/10

2017.12.05 edessszilvia

Nagyon elvont, de izgalmas és rejtélyekkel teli sci-fi krimi, az események érdekesek, fordulatos a történet és tele van nagyon jó és frappáns csavarokkal.

2015.11.19 Robi92

Kellemes ez a műfaj. A történet nagyon jó,bár voltak benne homályos foltok.A befejezést nem valami meggyőző,túl hamar lezavarták. Kárpótolt a sötét képi világ,a látványos effektek.

2015.05.20 Kriszta

"Haladó" sci-fi rajongóknak ajánlom. Aki úgy gondolja, hogy a Bosszúállók, vagy a Galaxis őrzői a műfaj csúcsa, azt valószínűleg nem fogja szórakoztatni. Persze ezzel nem az említett filmeket akarom lehúzni, de azért lássuk be, a Dark City nem az a t... Több

2016.04.20 Buffy

A neo-noir disztópiákban mindig megkapó az urbán-valóság eltorzult ábrázolása, a Dark City sikerét is a látványvilága és a hangulata szavatolta - amihez kellett az ismerős városi környezet és az ahhoz tartozó elidegenedett életérzés, a "rossz közérzet a kultúrában".