Drágán add az életed!

Die Hard

2022.12.30 Filmimado

Egy nem szokványos stílusú karácsonyi film.

Úgy gondolom, bátran ki lehet jelenteni, hogy a Die Hard nem egy megszokott karácsonyi film. Erre nyilván a címéből és a műfajából is következtetni lehet, de valljuk be, sok karácsonyi akciófilm fulladt már kudarcba. A Die Hard viszont attól függetlenül, hogy nem tipikusan karácsonyi hangulatú, egy közkedvelt kultfilm, és be kell valljam, szerintem is nagyszerű. A 2 óra játékidőt is meghaladó film nagyrészt egyetlen irodaépületben játszódik, viszont a zseniális cselekményszál nem hagyja, hogy egy percre is unatkozzunk. Minden jelenet a lehető legjobban van elkészítve, azt is természetesen figyelembe véve, hogy ez egy több mint 30 éves film. Mindenki jól játszott benne, de külön ki tudnám emelni Bruce Willis és Alan Rickman fantasztikus alakítását.

2022.12.28 Lóri Ádámcsik

Az örök (karácsonyi) klasszikus

Látni kell! Ha még nem láttad, tessék sürgősen pótolni!

2017.06.01 jencike1985

Bruce Willis igazán jól megformálta karakterét. Ez a film tele van akcióval, igazi kemény akció. Van egy két unalmasabb rész de azt el lehet felejteni a filmnek hiszen messze nagyon jó akció.

2015.02.21 oneminute

Párom szerint klasszikus sorozat, így nem rég kezdtem bele a nézésébe. Ma jön a harmadik része. Nem szeretem az akció filmeket, de ez fordulatokkal teli, ám nagyon fura, hogy ez a Bruce minden támadást túlél, s mindig ő kerül zűrbe, majd kerül ki győztesen az ütközetekből. Ennek ellenére elég látványos film.

2017.05.30 szkodvig

Egy remek széria remek darabja. Tele jó humorral,durva akciókkal. Az első egy helyszínes akciófilm,ami szakít a hagyományokkal és merte ezt vállalni.Szívesen ajánlom.

2015.11.02 Sodanth

Geronimo, Motherfucker! John McTiernan alap akciófilmje, igazi 80-as évekbeli mozi. Bruce Willisnek védjegyévé vált, az izzadt, sebesült, atlétatrikós John McClane karaktere és azóta is rengeteg mozi épít ennek a karakternek és filmnek a stílusára. ... Több

2015.06.22 Lord British

Vérbeli klasszikus, egy meghatározó jelenség az akciófilmek között. Egy vicces, de mégis elszánt és tettrekész főhős, egy agyafúrt és okos főgonosz, egy klausztrofobikus helyszín és tonnányi akció, kell ennél több?

2017.01.14 valery

Igazi jó és pörgős, akciódús klasszikus vígjáték. Többször is megnéztem már a filmet, mert a jelenetek kikapcsolnak, jók a szövegek, a párbeszédek és egy unalmas perce sincs a filmnek. Remekül ötvözi a vígjátékot és az akciót! Klassz film.

2015.06.16 superxaba

Hol gyakrabban, hol ritkábban, de mindig csinálnak egy - egy filmet, ami átértékeli saját műfaját, és amelyik után már nem lehet olyan filmeket csinálni mint előtte lehetett. A Die hard egy ilyen film.

2015.07.30 Fildi

Pörgős, szórakoztató, cselekményes akciófilm, a kategóriában felső helyen nálam. Bruce Willisnek nagyon testhezálló a szerep, igazán jól alakít benne. A sztori is tetszik.

2015.07.14 prongs2001

Ritka pörgős és ritka akció dús film, az unalom messze elkerült szerencsére. A történettel, amit írtak egész jól átadja a hangulatot. Erős alkotás. Ezzel a filmmel nem lehet betelni.

2016.04.29 angel001

John McClane alias Bruce Willises nagyot alakított, nem csalódtam benne.A legkomolyabb akciófilmet is képes viccessé, élvezhetővé tenni. Romantika, akció, vicces jelenetekkel tarkítva. A terroristáknak persze előre megvan írva a sorsuk:)

2016.04.11 BallEr

Igazán fantasztikus film lett, némely ponton gyengébb pillanatokkal, de nekem ezek is pozitív hatást keltettek, mert szinte hiányoztak volna belőle. Szerintem több ilyen is elférne a palettán.

2016.12.30 Potoczkie

Míg másoknak a Reszkessetek betörők, addig nekem a Die Hard a karácsonyi film, amit minden évben újra és újra megnézek. Szerintem megunhatatlan. Nyüzsög az akciójelenetektől. Bruce Willis hatalmas színész, nagy rajongója vagyok.