Esőember

Rain Man

2023.08.27 Ergit

Belecsöppen egy képtelen helyzetbe, és csak úgy kerülhet ki belőle, ha képes szeretni a testvérét.

2022.07.08 JRD

Érdekes film. Dustin Hofmann alakítása nagyon tetszett, de bevallom, nem mozgatott meg a film. Megnéztem, jól szórakoztam és ennyi. (Talán, mert munkám során az autizmust máshogyan éltem meg. ) Mégis azt mondom, hogy érdemes megnézni ezt a filmet. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2017.10.07 ArpiHajdu és Réci

Örök klasszikus az autizmusról

Az Esőember egy tökéletes példája annak, hogy egy film úgy is tud vicces lenni, hogy közben nem lesz alpári és megőrzi a komolyságát, s úgy is tud megható lenni, hogy nem válik szirupossá. Egy nagyon jól megszerkesztett film, amelynek minden perce k... Teljes kritika

Már a film nézése közben is úgy éreztem, hogy jó, jó, de valahogy nekem az igazi katarzist nem hozta el....Dustin Hoffmann pazarul játszott, sőt brillírozott, de ennyi a pozitívum. Tom Cruise szerepére lett volna szerintem alkalmasabb.

2017.07.08 Deku

Számomra teljességgel értékelhetetlen lett ez a film a színészek alakítása is siralmas. Ebben a filmben semmi olyan nem volt amivel megtudott volna fogni. Én így éreztem mindenesetre és max azon tudtam szórakozni, hogy milyen együgyű ez a film. Szörnyen rossz lett.

2015.05.05 ZeroHero

Háromszor is elolvastam a regényt az elmúlt kábé 10-12 évben, de a filmtől mindez idáig tartózkodtam, attól félve, hogy tönkreteszi az olvasott élményt. Kár volt eddig várnom. Ha a könyv abszolút tíz pontos, akkor a film csak éppen egy hangyányival gyengébb, egy erős kilences. Dustin Hoffman zseniális.

2019.05.05 Ms. Akárki

Nagyon megható és érzelmes történet ahogy a testvéri viszonyuk egyre elmélyül. Eredetileg bátyját csak a örökölt milliók érdeklik de a film során megváltozik az érdeklődés és egyre jobban megszereti a testvérét és annak fura szokásait mivel autista. ... Több

2021.10.03 Norbert93

Nem kétséges, hogy az Esőember egy igazán meghatározó film volt a nyolcvanas évek végén, és az sem kétséges, hogy ezért tett is le valamit az asztalra. Dustin Hoffman megérdemelte nemcsak a jelöléseket, de a díjakat is, annyira hitelesen és természet... Több

2022.03.28 harnas1207

Az Esőember számomra olyan, mint az Életrevalók. Tömegek tetszését nyeri el, mert egyaránt vicces és megható. Engem azonban nem fogott meg. Sokáig vártam a drámai csavart, a katarzist, de hiába.

2018.07.28 Norbi

Kötelezően ajánlom minden filmrajongó számára. Nagyon szépen kialakított film az autizmusról, vicces, néha megható úgy, hogy ezek mellett komoly tud maradni.

2016.11.04 rainman

Ez volt az a film, amit ugyanúgy értékeltem és értettem gyerekkoromban is, mint felnőtt fejjel. Persze időnként újra nézve újabb és újabb vetületek jönnek elő, egyre árnyaltabbá válik, viszont a zsenialitása megmarad. Mind Dustin Hoffman, mind Tom Cr... Több

2019.04.06 MidoD7

Ezt nevezem kikapcsolódásnak és szórakozásnak egyben. Sokaknak tudnám ajánlani legalább egyszeri megnézésre. Mivel hasonló filmet nem sokat tudnék felsorolni. Kedveltem.

2018.08.23 kevelin

Tom Cruis rengeteg témában kipróbálta magát s ez épp olyan jól állt neki mint az akciófilmek. Dustin Hoffmann is fergetegeset alakított. tökéletesen bemutatja egy autista felnőtt életét

2018.07.03 D. Shaday

A világ egyik legjobb filmje. Egyszerre megható és vicces, Dustin Hoffman lenyűgöző és Tom Cruise is kifejezetten parádés játékot produkál.